w w ijknieuws Bij Haans Carwash is elke dag wasdag. Ook op zondag! lest Goed boek, goed doel Weekend Forever t. 'BTP weg ermee en 't Boeketje moet blijven' Whiplash lotgenoten informatiemiddag 19 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 25 JANUARI 2018 RGSE KOERIER Vervolg van voorpagina Weekend Forever if Zondag’s geopend van 10:00 tot 16:00 uur. rc AR WASH Oordeel van een volle publieke tribune cover- ^eedt op in wijkcen- Boomstraat heeft de op Haans Carwash Geminiweg 39 Tilburg www.haanscarwash.nl De overhandiging van de cheques in 2017. Tilburg - Op zaterdag 27 januari organiseert Books 4 Life een feestelijke bijeenkomst in het T-Sportscafé aan de Academielaan in Tilburg. Tilburg - De zevenkoppige Weekend Forever tree anuari op Boomtak, treden van i Braban- ïrforman- aga. Books 4 Life zet zich in voor de well verbetering van mensenrechten Kaartmiddag Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit verzorgt op donderdag 1 februari een kaartmiddag in wijkcentrum 't Sant. Bezoekers kunnen kiezen uit rikken, jokeren of hoogjassen. De kosten voor het kaarten zijn 2,50 euro inclusief een kop koffie of thee. De middag duurt van 14.00 tot 16.30 uur. De zaal is open om 13.30 uur. De deelnemer die het hoogste aantal punten per tafel haalt, ontvangt een waarde bon van 5. Adres: Bene- luxlaan 74 in Tilburg. Tijdens deze bijeenkomst, die om 14.00 uur begint (inloop vanaf 13.30 uur), worden de donaties van Books 4 Life aan goede doelen be kendgemaakt. De cheques zullen worden overhandigd door de be kende Tilburgse schrijver en dichter Jace van de Ven. ks 4 Life is een winkel in twee- ands boeken die gevestigd is Cobbenhagengebouw van Til- jrg University. Maar liefst negen in alle onderhandelingen die er met Wereldhave zijn gevoerd? Hoe ver staat het met die horecaplan- nen? "Bloemen verwelken, colle ges vergaan, wat mij betreft blijft 't Boeketje bestaan" rijmde hij. Dat werd met luid geklap gewaardeerd door de medestanders op de pu blieke tribune. 81 in Tilburg. De band speelt oude hits en pop- en rocknummers. Het optreden duurt van 14.30 tot 17.30 uur en de toegang is gratis. tig procent van de opbrengst gaat naar goede doelen. Dit is mogelijk omdat de boeken geschonken wor den door vrijgevige boekenliefheb bers en omdat Tilburg University de winkelruimte gratis ter beschikking stelt. En natuurlijk omdat er een team is van 35 enthousiaste en be trokken vrijwilligers. 'BTP weg ermee' Vicevoorzitter Roland Verbraak van de Bedrijven Overleg Regio Tilburg, zat tussen twee omwonenden die even goed kwaad werden nadat hij olie op het vuur gooide met zijn opmerking dat er wat BTP betreft weinig speelt volgens de bedrijven. Hans Smolders (LST) wist erger te voorkomen door ze iets in te fluis teren, waardoor het niet nodig was om ze uit de vergaderzaal te laten verwijderen. "BTP weg ermee" was op het spandoek gezet door enke le cursisten van de hondenschool, die grenst aan het bedrijf. Al vijfjaar kampen ze met stankoverlast en nu dreigt een faillissement. Vanuit één buurtbewoner kwam het verwijt"dat BTP een boef is, die stiekem rotzooi verbrand en we kunnen het niet me ten, want het gebeurd 's nachts." De omwonenden hebben gezondheids klachten en krijgen 24/7 een harde piep te verduren tot wel 60 decibel. Verantwoordelijk wethouder Mario Jacobs gaat na bij het Rijksinstituut voor Volksgezondheid en Milieu (Rl- I VM) en de Gemeentelijke Gezond- I heidsdienst (GGD) hoe de metingen vervolgd kunnen worden. en voor bestrijding van armoede. Daarom gaat altijd de helft van de opbrengst naar Amnesty In ternational en Oxfam Novib. De ander helft wordt verdeeld onder de goede doelen die zijn voorge dragen zijn door de vrijwilligers. Dit jaar zijn dat de Bibliotheek St Maarten, IMG Weekendschool, Stichting de Vrolijkheid, Casey Troy, United Cubs en Giri-Asih. De vrijwilligers van Books 4 Life en de leden van de aanvragende orga nisaties hebben door een stem ming bepaald welk bedrag iedere organisatie krijgt. Belangstellenden zijn van harte Ikom om de bekendmaking en de uitreiking van de donaties bij te wonen. Het officiële gedeelte van de middag wordt feestelijk omlijst met een optred troubadour Willem den der en een bijzondere peri ce van danseres Elisa Sinar onbegrip bij dit ziektebeeld, hoe om te gaan met de werkgever en de mogelijkheden voor juridische aansprakelijkheid. Het Whiplash Informatiecentrum Europa biedt tevens vrijblijvend ondersteuning aan in het starten van een letsel- schadeprocedure. De informatiebij eenkomst is vrij toegankelijk voor iedereen in de regio en vindt plaats op dinsdag 30 januari van 13.00- 15.00 uur in wijkcentrum de Back, Schout Backstraat 33 in Tilburg. Meer informatie: tel. 0167-56 27 66. Tijdelijke ruimte Ook van de gemeenteraad kreeg De Ridder de wind van voren en werd er bijna twee uur gesteggeld over een belofte die de wethouder niet kon maken.'lk kan niet toezeg gen dat 't Boeketje een plaats krijgt in de nieuwe plannen van het Pie ter Vreedeplein; Ik kan geen blanco cheque uitschrijven op ontwikke lingen waarvan ik nog niet weet hoe het plein eruit komt te zien." De enige belofte die de wethouder van economische zaken maakte, was dat er ergens in de binnenstad een tijdelijke ruimte voor de bloe menwinkel komt en als daarbij een gat valt hij zich hard zal maken voor een overbrugging door het college. Cécile van Berkel (CDA) steunde haar partijgenoot De Ridder door het vertrouwen in een oplossing uit te spreken. "Als we de bijna 8000 in gezamelde handtekening voor be houd van 't Boeketje op het plein, de wensen van de raadsleden die ook een achterban vertegenwoor digen en de wensen van de wet houder meenemen naar Wereld have, dan moet er een oplossing mogelijk zijn." Auke Blaauwbroek (PvdA) zo zijn twijfels of het college gemeenteraad wel helemaal de hoogte heeft gehouden. Waar heeft de bemiddeling door de wet houder uit bestaan? Welke alterna tieven zijn er aangeboden? Waar om is 't Boeketje niet meegenomen Tilburg - Het Whiplash Informatie centrum Europa brengt lotgenoten bij elkaar. Wanneer iemand niet spontaan herstelt van de gevol gen van een whiplash, stuit diege ne al snel op vooroordelen. Men ziet geen schade dus er is geen schade, luidt al gauw de onjuiste redenering. Ervaringsdeskundige Bob Klip deelt tijdens een informatiebijeen komst zijn eigen ervaringen en beantwoord vragen over wat een whiplash is, hoe om te gaan met

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 19