’«r Thuisadministratie neemt onzekerheid weg contourdetwern IS I ’,50 ping ING 1,95 ),95 FING D,00 ping colofon Sjef: "Ik heb fantastisch werk! I 7 GSE KOERIER ril 2018 n adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. Het overzicht over je financiën kwijtraken, kan allerlei oorzaken hebben. Als ér dan in je directe omgeving niemand is die kan helpen, kunnen goed geschoolde vrijwilligers van de Thuisadministratie een praktisch steuntje in de rug bieden. Nico Landsheer is een van de circa honderd vrijwilligers: "Ik vind het mooi dat ik voor mensen het verschil kan maken." Interviews met lokale kranten, in de uitzen ding bij Omroep Tilburg en opnamen voor zijn verkiezingsfilmpje. Sjef van der Klein heeft het er maar druk mee sinds vorige maand be kend werd dat hij kans maakt om de landelijke Goede match Peter bleek moeite te hebben met taal, zowel lezen als interpreteren. Dat heeft hij vroeger nooit geleerd. Bovendien had hij een nare ervaring met het accepteren van een financieel voorstel van zijn voormalig werkgever, waar door hij mensen niet meer zo makkelijk ver trouwt. Inmiddels heeft Nico een goede vertrouwensband opgebouwd met Peter, waardoor hij al veel voor elkaar heeft gekregen: Zelfredzaam is het doel Deelnemers komen op verschillende ma nieren bij de Thuisadministratie terecht, bij voorbeeld via maatschappelijk werk of schuld hulpverlening. Nico: "Mensen hebben soms letterlijk twee boodschappentassen vol met post. Bij schuldhulpverlening krijgen ze dan te horen dat ze pas geholpen kunnen worden als de administratie op orde is." De eerste deel nemer die met Nico gematcht werd, was Peter, zij zien elkaar nog steeds. "In principe duurt de hulp maximaal een jaar, omdat wij worden op geleid om deelnemers zelfredzaam te maken. Maar Peter was een uitzondering." "Sommige brieven die Peter ontving, leverden stress op. Dit terwijl zijn administratie redelijk op orde was toen ik hem ontmoette. Toen ik er achterkwam dat hij bijna niet kon lezen, heb ik hem verteld over het Taalhuis, een ontmoetings- en werkplaats voor mensen die moeite hebben met taal. Inmiddels gaat hij daar elke week naartoe en lukt het steeds beter om zijn eigen post te begrijpen. Hij kan steeds beter aangeven om wat voor tekst het gaat." Peter zelf vindt het ontzettend fijn dat Nico altijd voor hem’ klaar staat: "Het neemt een hoop stress van me weg." "En dat is dan weer mijn grootste winst", aldus een tevreden Nico. Op de volgende ContourdeTwern-pagina in de Tilburgse Koerier maak je uitgebreider kennis met Sjef. Je kunt dan ook op Sjef stemmen. Op 14 maart 2018, op de Dag van de Sociaal Wer ker, weten we of Sjef de winnaar is. Word vriend met Sjef op Facebook: facebook.com/sjefvanderklein.contourdetwern Charity Diner Tilburgs Maatje succesvol We zijn ontzettend trots en dankbaar dat Amber van Kollenburg Tilburgs Maatje uitkoos als één van haar examenprojecten voor de evenementenopleiding van De Rooi Pannen. Ze organiseerde onlangs een Charity Diner en haalde hiermee 1120,50 euro op voor Tilburgs Maatje. Zo'n 50 gas ten genoten van een driegangendiner bij de Commanderie. De bediening bestond uit vrijwilligers die het fantastisch deden. De opbrengst gebruiken we om Tilburgs Maatje nog bekender te maken. Kijk voor meer informatie op www.tilburgsmaatje.nl. Soep eten in de Spijkerbeemden Vanaf 24 januari kun je elke woensdag van 12.30 tot 13.30 uur gezellig soep eten bij wijkcentrum Spijkerbeemden. Gemaakt door en-voor wijkbewoners! Je krijgt een goedgevulde kop soep met stokbrood en ontmoet er andere mensen. Kom dus ge rust eens gezellig langs bij het wijkcentrum aan de Don Sartostraat 4. Mee-eten kost 0,25 euro en daarvoor kun je de Meedoen regeling inzetten. Themacafé 'Alleen zijn kun je leren!' Op donderdag 8 februari organiseert de Vriendschapsbank het themacafé 'Alleen zijn kun je leren!'. Samen gaan we met dit thema aan de slag. Ook als je geen lid bent van de Vriendschapsbank kun je deze leer zame bijeenkomst gratis bijwonen. Meld je daarvoor aan bij Annemarie Vermeulen via annemarievermeulen@contourdetwern.nl of 06 451 33 696. Het themacafé begint om 13.00 uur en vindt plaats in MFA Het Spoor aan de Schaepmanstraat 36. tel mail internet Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Nico meldde zich twee jaar geleden aan als vrijwilliger bij de Thuisadministratie, een initia tief van Humanitas en ContourdeTwern. Hij wilde zijn leven ook na zijn loopbaan weer in houd geven. Na een intakegesprek kreeg hij een training van vier middagen, waarin hij onder meer leerde dat, los van de toeslagen die de overheid ons biedt, ook de gemeente nog talloze 'potjes' heeft waar mensen financieel een beroep op kunnen doen. Na afloop kreeg hij een certificaat. "Ik werd al snel gekoppeld aan mijn eerste deelnemer, momenteel help ik er drie tegelijk", vertelt Nico. "Je kunt als vrijwilliger zelf aangeven hoeveel tijd je wilt besteden aan het werk, en of je er dus een deelnemer bij kunt hebben of niet." Mieke Huizinga neemt afscheid Jarenlang was sociaal werker Mieke Huizinga een vertrouwd gezicht in buurt huis De Wissel. Maar na ruim 27 jaar bij ContourdeTwern en voorgangers, gaat ze nu van haar welverdiende vrije tijd genie ten. Mede door de inzet van Mieke is De Wissel een belangrijke plek geworden in Loven waar bewoners met hun vragen en wensen naartoe komen. Shannon Odolphij zet dit goede werk voort. Zij is te bereiken via shannonodolphij@contourdetwern.nl en 013 542 24 38. 'Sociaal Werker van het Jaar 2018' te worden. "Ja, er komt echt van alles op me af", lacht de pas 26-jarige sociaal werker, actief in de Reeshof. "Maar ik doe het graag! Ik ben namelijk hartstik ke trots op het vak en praat daar graag over." Vrijwilliger of deelnemer worden? Dat kan! Kijk eens op www.thuisadministratie.info of neem vrijblijvend contact op met Emma Hoogerwerfvia mail: emmahoogerwerf@contourdetwern.nl tel: 06199 75 753 of met Harrie Schuuring via mail: h.schuuring@humanitas.nl tel: 06109 52 926 Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Een dag in de week doet hij dat als docent bij het ROC. Met zijn praktijkervaring probeert hij de volgende generatie warm te maken voor het vak. Want: "Het is zo mooi om met wijk bewoners en vrijwilligers samen te werken. Ik mag hen ondersteunen en zo ontstaan er pro jecten en activiteiten die de wijken en buurten sterker maken. Fantastisch vind ik dat!" NH - ”rm TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 JANUARI 2018

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7