I c SALES SALES bsd eco /V olumn I! kinderen en ouders iD! 33 aüs-i- BEHNIOUR Aftrap jubileumjaar De Nieuwe Koninklijke Harmonie R-Newt Kids hét sociaal werk voor IGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 JANUARI 2018 I Met openingsconcert in Theaters Tilburg Nieuwe Janneke de Beer en Carlijn Kanters. FOTO:TMedia GinoPoliti Storioni Trio Jelle Brandt Corstius in Concertzaal Storioni Trio HACKETT M.E.N.S. BQSS bosweel ROV ROBSON Petra Jansen Uw maat is ons probleem! Regio's grootste slaapwinkel Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) Open: mat/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten IERS.NL Wegwerp maatschappij vloeren: Tilburg - Het Storioni Trio, journalist Jelle Brandt Corstius en muzikant Oleg Fateev nemen je mee langs de kustplaatsen van de Zwarte Zee, een kruispunt van culturen tussen West en Oost. isdagen afspraak. 133 NM Riel ecotilburg.nl c, tapijt ste adres, eopend praak. 29032344 Tl G Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Quality beds by Coenen inmid- ch: het :Op- rkest TILBURG - In 2018 viert de sociëteit Nieuwe Konink lijke Harmonie, opgericht in 1843, haar 175 jarig jubileum met bijzondere muzikale belevingen. t Kids!" rmatie over R-Newt www.r-newt. ids@r-newt.nl. nderdeel van showroom vrijdag en 10.00 tot ^Tteher torino een informele borrel of zakelijke conferentie. De verhuur van de aanwezige horeca en de zalen bie den talrijke mogelijkheden. Ejww Kijk voor meer informatie op de nieuwe web site www.harmonietilburg.nl/jubileum/ magnitude Handmade (ieddinq SPECIAL SIZES FOP MFfl Koninklijke Harmonie 175JAAR De Zwarte Zee vindt plaats op vrij dag 26 januari om 20.30 uur.Tickets a 10 zijn verkrijgbaar via www. theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 of rechtstreeks aan de torioni Festival, balie van Theaters Tilburg. haar thuisbasis binnen de socië teit NKH. Van september tot mei wordt door de ruim 80 leden ie dere maandag competitief bridge gespeeld aan de Stationsstraat. De ambiance van deze karakteristieke en centraal gelegen stadsvilla is uitermate geschikt voor een feest, Het jubileumprogramma gaat op zondag 28 januari van start met een openingsconcert in Theaters Tilburg. Vanaf 14.00 uur worden de bezoekers verwelkomd met een optreden in de foyer van het Op- staporkest van De Nieuwe Konink lijke Harmonie (NKH). Het concert Van de kosmopolitische hoofdstad Istanbul tot de ruige havenstad Odessa. Het concert vindt plaats tijdens het Nationaal Theaterweek end op vrijdag 26 januari in Con certzaal Tilburg. De voorstelling Verschillende afdelingen De afdeling Muziek heeft ii dels vier orkesten onder ziel.. Harmonieorkest NKH met het staporkest en het Seniorenorf Tilburg met Sax-O-13, een groep saxofonisten. Ook de Bridge Club NKH heeft Schouwburgring 125 Tilburg Tel. 013-5426847 www.ggtilburg.nl - gspecial@xs4all.nl ma. gesloten - do. koopavond f tilburg - Het sociaal werk voor kin deren en ouders heeft een nieuwe naam: R-Newt Kids. Door de hele stad worden deze week specia le activiteiten georganiseerd om de nieuwe naam en uitstraling te introduceren. Onder het motto 'Krachtige ou ders, krachtige kids' gaan de R-Newt Kids-medewerkers aan de slag. "We luisteren altijd naar de vraag van het kind en zijn of haar ouders en denken met ze mee", zegt projectleider Gaby Rog. "We gaan daarbij uit van de kracht van het kind. We vinden het belangrijk dat kinderen opgroeien in een vei lige omgeving, waarin ze zichzelf mogen ontdekken en vertrouwen krijgen in hun eigen kunnen. Onze expertise en kennis .benutten we tijdens deze zoektocht. We zetten in op talentontwikkeling, scholen en maatwerk, samen met partners in de wijk." De medewerkers van R-Newt Kids zijn daar waar gezinnen zijn: thuis, op school en op straat. Daar vin den deze week ook de vele feeste lijke activiteiten plaats om de start van R-Newt Kids te vieren. Rog: "We bezoeken scholen, organise ren spelactiviteiten, filmmiddagen en nog veel meer. Zodat kinderen en ouders in alle wijken kennisma ken met R-Newt I Wiljemeerinforr Kids? Kijk dan op nl of mail naar kic R-Newt Kids is one ContourdeTwern. Nieuwe Koninklijke Harmonie De sociëteit NKH is de vereniging die als een ontmoetingsplaats fun geert, waar mensen uitderegioTil- burg elkaar kunnen treffen in een prettige ambiance. In het histori sche pand aan de Stationsstraat is het mogelijk samen activiteiten te ontwikkelen, waaronder het ma ken van instrumentale muziek. Een vuilniszak op bankje in het Wilhelmina- park. Het had zomaar een kunstwerk kunnen zijn. Een soort protest tegen milieuvervuiling, of wegwerpmaatschap- k heb er in elk geval naar zitten kijken, na een minuut of wat ik op de foto dat er nog twee benen uit bungelden, waarvan de voeten verpakt waren in twee doorzichtige zak ken. Onder al dat plastic een zielig hoopje mens. Een paar jaar geleden was dit waarschijnlijk nog een trotse man vol hoop op een beter leven aan de an dere kant van de wereld. Hij had er alles voor over gehad: zelfs een gevaar lijke reis op een gammel bootje, die ook nog eens duizenden euro's kostte. Allemaal voor niets, want zijn nieuwe beloofde land heeft hem uitgespuugd. Een deceptie die wij Ne derlanders ons echt niet voor kunnen stellen. En wat is het leven na zo'n boodschap nog waard? Ik begrijp wel dat je dan de hele dag in de stromende regen op een bankje in een park gaat zitten. Gelukkig zijn er genoeg mensen die het trieste van de situatie inzien. De po litie is zodanig overstelpt met bezorgde telefoon tjes dat ze heeft opgeroe pen niet meer te bellen. Hulpverleners willen zich over de man ontfermen, maar hij wijst alle hulp af. Behalve dan bed, bad, en brood - gelukkig is er dus ergens nog enige drang tot overleven aanwezig. Maar zonder dat hij het zelf in de gaten heeft, beeldt deze man ook uit hoe een ander deel van Nederland hem, te lezen aan reacties op sociale me dia, ziet: als een vuilniszak waarvan je hoopt de dat de vuilnisman hem snel mee terugneemt naar zijn eigen land. Als wij er maar vanaf zijn. Een nieuwe en walgelijke loot aan onze wegwerpmaatschappij. zelf begint om 14.30 uur. Voor de pauze speelt het Senio renorkest Tilburg onder leiding van Jan Hermans, vocaal ondersteund door Carlijn Kanters en Janneke de Beer. Tijdens het tweede deel van het concert brengt het Harmonie orkest NKH met dirigent Peter-Paul van Esch prachtige muziek ten ge hore met zang van Gino Politi. Na het concert zorgt het Sax-O-13 or kest voor de sfeer in de foyer. Om de toestroom van de bezoe kers te regelen is het nodig om kaartjes te bestellen. De kaarten kosten slechts 2,75 (inclusief ser vicekosten en koffie/thee) en zijn te bes^llen bij Theaters Tilburg of online via www.theaterstilburg.nl De Zwarte Zee brengt verhalen uit onbekende plekken als Abchazië en Transnistrië. Verhalen in woord, beeld en muziek. De Zwarte Zee is een samenwerking tussen Concert zaal Tilburg en het Sto-!— Maatwerk is de kracht Quality living by Coenen de de

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3