IW w Tilt festival en Straat op Tilt Stic extielmuseum Tilt J ROARING TWENTIES EN MEER ‘Laat de werkelijkheid maar met een ander aan de haal gaan, mij niet gezien.’ KU tW KU 6 Charlotte Mutsaers www.textieimuseum.nl Deze non-profitorganisatie heeft als doel kunstenaars, creatief ondernemers, kunstinstellingen en culturele organisaties betaalbare werkruimte te bieden. Met dat doel voor ogen ontwikkelt, beheert en verhuurt Ateliers Tilburg al sinds 2004 cultureel vastgoed in Tilburg. 013 - 530 07 56 Carré 32 info@atelierstilburg.nl www.atelierstilburg.nl www.tilt.nu VERWACHT Reframing Textiles I by Design Academy Eindhoven Kleur Abstractie I Generaties in Dialoog MUTE ZIEN 1920’sjazz Age I Fashion 8< Photographs Stories I Dutch Design Damast Ornamentale Patronen I Trijpweefsels van de Amsterdamse School Om alvast in de stemming te komen kun je op 10 maart gratis naar Straat op Tilt. Ontdek pashokjes poëzie, ontwerpers maken t-shirts met daarop de diepste geheimen van bezoekers en kinderen lezen persoonlijke gedichten voor midden op de markt in Tilburg. Vanaf 1 februari is het gehele programma bekend. www.tilt.nu CULT #4 18 JANUARI 2018 CULT #418. Privé-onderwerpen van schrijvers waren het afgelopen jaar volop aanwezig in de media. Griet Op de Beeck en Charlotte Mutsaers werden niet alleen op hun werk maar ook zeer persoonlijk op hun literaire motieven in de media aangesproken. De discussie die hierover ontstond gaf het literaire festival Tilt de inspiratie om dit thema centraal te stellen in een avondvullend programma op zaterdag 17 maart Save the date! Er studeren jaarlijks tientallen mensen af bij creatieve opleidingen in de stad. We zien natuurlijk graag dat deze makers in Tilburg blijven. Daarom moeten er plaatsen zijn waargemaakt kan worden, èn waar het gemaakte te Daarnaast zijn wij in september gestart onder de noemer ‘De Schatkamer’ een reeks tentoonstellingen waar we de Kan woruen, en waar net gemaaKte ie TiluurgSe makers een podium uieuêtl. zien is. Dat is hoognodig in Tilburg, die Echter dit leidt niet af van onze primaire missie. De werving van nieuwe panden gaat onverminderd door. In het vooruitzicht zitten onder andere werkruimtes in de Rozenstraat, naast de ateliers van de Fontys ABV. We verwachten begin 2018 deze te kunnen verhuren. Daarom zet Ateliers Tilburg meer in op communicatie, zichtbaarheid en vindbaarheid. Een van de belangrijkste elementen in deze missie is onze website. Deze heeft een ware transformatie ondergaan en is begin december de lucht ingegaan. De site is gebruiksvriendelijker en biedt een visueel platform voor nieuws en activiteiten van de kunstenaars uit de ateliers. Vrouwen knippen hun haar, roken sigaretten in pijpjes en dragen lange parelsnoeren. In de ‘roaring twenties’ valt de moderne vrouw voor een compleet nieuwe kledingstijl, die ook haar veroverde vrijheid symboliseert. Met meer dan 150 gevarieerde kledingstukken en accessoires, filmfragmenten en foto’s biedt de tentoonstelling 1920’sjazz Age I Fashion Photographs een blik op de glamour, overdaad en frivoliteit van de jaren ‘20. Tilt doorbreekt alle grenzen en duikt in het privéleven van zowel auteurs als festivalbezoekers. De privacy-instellingen zitten steeds beter verstopt op sociale media. En bij software-updates kun je niet altijd meer aangeven datje onvindbaar wilt zijn. Maar ook door het delen van pijnlijke privézaken bracht de hashtag #metoo in 2017 een wereldwijde nieuwe sociale beweging op gang. t gemaakte te Tilburgse makers een podium bieden. zich Stad van Makers noemt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 20