1 |ijknieuws Qoord Voordracht over MS in relatie tot werk en inkomen ca rnava Isoptochten Opera in Symfonie H)nfo Wooltown Jazz Band ra Informatieavond gezond voedsel Lezing: Met nieuwe ogen E:' Happietaria in woonzorgcentrum De Bijsterstede DONDERDAG 18 JANUARI 2018 14 FOTO: Joep de Beer Nieuwjaarsreceptie Gezond voedsel staat op 20 januari centraal bij De Stam. H)nfo kunt Kijk voor meer informatie op www.nikodewit.nl Nieuws uit uw wijk honir en gr dient plaats in Hasselt- toegang Tilburg - Niko de Wit houdt op woensdag 31 januari een dia voordracht over carnavalssoptochten in de Stadstuin Theresia aan deTheresiastraat 15a in Tilburg. Voor meer informatie en reserveringen u terecht op www.happietariatilburg.nl naar", zegt De Na zijn studie vestigde hij zich in Tilburg, waar hij ook verschillende wagens heeft ontworpen, waaron der twee prinsenwagens en enkele wagens voor De Vèrrekesstaawers. In de voordracht laat De Wit dia’s zien van optochten in Bergen op oietaria. Hap- icotaurant Gat ?n zijn deuren elijk geld in te I project in opbrengs- >men dit Tilburg - Cor Sinnema, eme-1 ritus-diaken van de paro chie HH Petrus en Paulus, houdt op woensdag 24 januari in Stadstuin The- I resia een lezing getiteld I Met nieuwe ogen. optre Peet van tafelc fOOTt middé Inloof Noordmannen ondernemers ui die activiteit"" Tilburg-Noor de niet tel. infoc Hebt u een leuk, bijzonder verhaal of een unieke hobby? Of kent u iemand in uw wijk voor wie dit geldt? Laat het dan weten. Misschien dat we over het onderwerp een leuk verhaal voor deTilburgse Koerier kunnen maken. Let wel op! Het onderwerp mag geen commercieel karakter dragen. Tip onze redactie via e-mail redactie@tilburgsekoerier.nl pet. Het programma duurt van 14.00-17.00 uur en vindt wijkcentrum De Poorten, straat 194 in Tilburg. De 1 is gratis. Tilburg - Zaterdag 20 januari ver zorgt boerderij de Kraanvogel een informatieavond bij Centraal Wo nen de Stam over gezond voed sel en duurzame landbouw. Op boerderij de Kraanvogel in Esbeek werken de boeren al jaren nauw samen met hun klanten om samen op een stukje aarde gezonde land bouw te bedrijven. C.S.A. heet dit concept, wat staat voor Communi ty Supported Agriculture. Een goe de Nederlandse vertaling bestaat hier niet voor. Boer en consument s in MFA De bergstraat 250 in 1 ).05). Zoom, Viareggio en Tilburg. Niko de Wit geniet landelijke be kendheid om zijn monumentale abstracte beelden, bronzenpor- tretten en penningen. In Met Nieuwe Oger Sinnema aandacht over joden en christenen door de jaren heen. Jodei oorspronkelijk gezien a. delingen uit een ander 1 iksdatzei vergi perioc *n besteedt Cor I t aan verhalen I --1 in Tilburg I awden werden I i als vreem- een ander land. On danks dat ze officieel door de kerk werden verguisd, hebben zij zich in een periode van 250 jaar een plaats in deTilburgse samenleving verworven: jaren van ontwijken en ontmoeten. Pas na de Tweede We reldoorlog ontstond bij christenen het inzicht dat de band met joden onverbrekelijk is. Dat besef leidt in onze dagen tot de noodzaak om 'met nieuwe ogen' te kijken naar onszelf, naar de geschiedenis en naar elkaar. Van 14 januari tot en met 28 februari 2018 wordt in de expositieruimte van de Bibliotheek Tilburg Centrum een tentoonstel ling gepresenteerd onder dezelfde titel: 'Met nieuwe ogen - verhalen over joden en christenen in Til burg'. Op 22 februari wordt, ook in de Stadstuin Theresia, door ds. van Campen gesproken over de I relatie tussen protestanten en jo-1 den. Hierover volgt nog nadere informatie. De lezing op 24 januari I begint om 20.00 uur. Een vrijwil lige bijdrage wordt op prijs ge steld. Adres: Theresiastraat 15a in I Tilburg. Hierbij komen het ontwerf het uitvoeren van carnavé pen en -wagens aan bod. Aanvang om 20.00 uur. Niko de Wit, geboren en opge groeid in Bergen op Zoom, was 7 jaar toen hij de Bergse optocht in het klein nabouwde. Vooral de wa gens die door de beste kunstenaars van de stad werden ontworpen fascineerden hem enorm. Vanaf zijn 15e jaar ging Niko zelf wagens ontwerpen. Als 17-jarige sleepte hij de eerste prijs in de wacht. Voordat Niko naar de kunstacademie ging begeleidde hij tweejaar lang full time allerlei bouwclubs. Vooral de jeugd had zijn aandacht. "Ik leerde ze ontwerpen, boetseren en schil deren, met het oog van de kunste- getuige van het begin van de in ternationale carrière van Cecilia Bartoli als mezzo sopraan. De zaal gaat open om 19.00 uur. Het programma vangt aan om 19.30 uur. Entree 5,00, met een gratis kopje koffie of thee en bij aanvang van het nieuwe jaar een gratis consumptiebon en hapjes in de nazit. hebben in hun functioneren. Een van hen is arts en de andere twee zijn arbeidsdeskundigen. Zij weten hoe het werkt als je je ziek moet melden en wat daarna volgt. Zij I vertellen je er alles over, zowel van uit hun werk bij het UWV als vanuit hun persoonlijke ervaring. Aanmel den voor de supportgroep kan via I sandradejong@nationaalmsfonds. nl of telefonisch via (010)-591 98 39. Uiteraard mag je je partner, een vriend, kennis of familielid meene men naar deze supportgroep. De supportgroep is kosteloos. Na deze supportgroep weet je wat je te wachten staat als je in deze situatie zit of terecht komt. Ook wat je vervolgens zelf moet of kunt doen als je je werk niet meer hele maal volhoudt. De bijeenkomst is Symfonie, Eilenberg: Tilburg (ruimte: 0.C7, Tilburg - Op zondag 21 januari staat 'wooltown@de poorten til- burg'op het programma. Speciale gast van de Wooltown Jazz Band is Henk van Belkom op trom- tilburg - De Noordmannen or ganiseren op zondag 21 janua ri een nieuwjaarsreceptie in de showroom van autobedrijf Pro baat. Zij willen samen met ieder een proosten op het nieuwe jaar. Ze overhandigen die middag de opbrengst van de soulparty aan het Inloophuis Midden Brabant. De nieuwjaarsreceptie duurt van 14.00 tot 17.00 uur. Er zijn diver se gratis hapjes en het eerste drankje is voor de rekening van De Noordmannen. Verder zijn er tredens van onder meer zanger at Young, Harry Verkerk en Rob Gestel van de Steile Want, en elgoochelaar Hens van Amels- >rt. Alle opbrengsten van deze lag gaan wederom naar het >phuis Midden Brabant. De bestaat uit drie lit de Léharstraat, eiten organiseren in >rd. Aanmelden voor ïuwjaarsreceptie kan via 013-535 71 71 en e-mail: >@autoprobaat.nl. Tilburg - Op woensdag 24 januari tussen 10.30 en 12.30 uur zijn er tijdens de supportgroep in Tilburg drie professionals aanwezig die graag hun ervaringen willen delen over het hebben van MS en een carrière. Multiple Sclerose is een aandoening die het dagelijks leven aardig kan beïnvloeden. Thuis lukt dan misschien niet alles meer, maar ook op het werk zijn er wellicht taken die je niet meer kunt uitoe fenen. Veel MS-patiënten moeten zich dan uiteindelijk ziekmelden. En dan? Is je werkzame carrière dan in een keer over en uit? Kun je nog parttime blijven werken of in ander werk aan de slag? En hoe zit het dan met je inkomen? Wat als je he lemaal niet meer kunt werken? Bij het UWV weten ze veel over werken met gezondheidsproblemen. Bij het UWV in Rotterdam werken drie professionals, die zelf beperkingen lingproductie kunnen verhogen grotere afzetmarkten kunnen be dienen. Door de imkerijen kan de lo kale gemeenschap uit de armoede ontsnappen. Happietaria probeert voor Maitia 15.000 op te halen, zo dat hij een auto aan kan schaffen om naar alle verschillende imkerijen toe te gaan. Happietaria draait volledig op vrij willigers en is geopend van vrijdag 26 januari tot en met vrijdag 9 febru ari in restaurant Ons Genoegen van De Bijsterstede, dat onlangs prach tig is gerenoveerd. plukken er samen de vruchten van; de klanten krijgen de groen ten en boerderijproducten, en zor gen voor de middelen die voor de boeren een sluitende exploitatie mogelijk maken. Maarten en Mi- chiel van boerderij de Kraanvogel komen naar De Stam om hierover meer te vertellen. Michiel zal ver tellen over het concept CSA, Maar ten over biologisch dynamische preparaten. Aanvang 20.00 uur. Entree gratis. Adres: Sint Janstraat 57 in Tilburg. tilburg - Eind januari openen zeven studenten in De Bijster-stede, een van de woonzorgcentra van De Wever in Tilburg, Happietaria. Hap pietaria is een pop-uprestaurant dat jaarlijks een paar weker - opent om zoveel mogelijk zamelen voor een lokaal een derdewereldland. De opt ten van het restaurant korr jaar volledig ten goede aan MIVA. MIVA ondersteunt pioniers in Afri ka, Azië en Latijns-Amerika. Dit jaar gaat het ingezamelde geld naar het bijenproject in Oeganda van Maitia. Maitia zet zich in voor zelfredzaam heid van gemeenschappen in Oe ganda. Dit doet hij door trainingen te geven aan imkers zodat zij de tilburg - Op donderdag 25 januari presenteert Opera in Symfonie de opera II Barbiere di Sivilia van Gio acchino Rossini in wijkcentrum De Symfonie, Eilenbergstraat 250 in Tilburg. Van meer dan 40 opera's die Rossi ni schreef is deze wel de bekend ste. Na de opera Norma nu een lu dieke opera met een vuurwerk aan melodieën. Rossini oogstte grote triomfen met deze Figaro. Figaro weet wel raad met het koppelen van de geliefden Rosina Almavia. Met allerlei listige streken brengt hij de twee geliefden samen. Wees en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 14