MR 'A Sii w o ijknieuws Eerste editie Knollegeblaos ost Jubileum filmcafé thjip Elckerlyc-speellieden Achteroverleunen en duimen draaien is niks voor mij! 13 Beeld uit de film Sprakeloos. De Elckerlyc-speellieden ilanten - rten. De beurt enaan de ie ene nber jft het skstraat - i zich ook alt, kan iaat- iaat- Tot haar negenstigste woonde mevrouw Kooi (98) nog zelfstandig in een eengezinswoning in Tilburg-Zuid. 'Ik had het daar erg naar mijn zin, wilde eigenlijk helemaal niet weg, maar de trappen in het huis braken me op. Ik heb nog even overwogen om een bed in de woonkamer te zetten, zodat ik in mijn vertrouwde omgeving kon blijven wonen. Maar uiteindelijk zag ik toch wel in dat een appartement ook veel voordelen had.' Aanleunappartement is een mooi compromis 'Geen haar op mijn hoofd echter die eraan dacht om naar een bejaardenhuis te gaan. Ik ben geen mens om in mijn stoel achterover te leunen en alles aan een ander over te laten. Ik kook graag mijn eigen potje, ruim de boel nog zoveel mogelijk zelf op. Dit aanleunappartement aan het Steve Bikohof vond ik een mooi compromis. Zelfstandig wonen maar wel met de mogelijkheid om een beroep te doen op zorg of andere services van De Wever als dat ooit nodig zou zijn. Natuurlijk Vervelen doe ik me nooit! Mevrouw Kooi lacht opgewekt en kijkt tevreden om zich heen in haar gezellige woonkamer. Foto's van de kinderen en kleinkinderen staan in de kast en aan de muur Tip onze correspondent voor Berkel-Enschot en Udenhout, Ellen van Slooten, via e-mail ellenvanslooten@ tilburgsekoerier.nl nde en I niet, ik en ling was zelf. Die van ikatebaan cht :ijn er •len er betrokken >beurt van :st met issie en de wensen oud dat e met het laken. Dat te vervan- Tip onze correspondenten BERKEL-ENSCHOT - Zondag 21 januari staat een nieuw muzikaal carnavalseve- nement op de kalender in Knollevretersgat (Ber kel-Enschot): het Knolle geblaos. hangt een foto van haar man.'Mijn man overleed 26 jaar geleden. Ik ben dus wel gewend aan alleen zijn. Ik puzzel graag of lees een boek. Als het lekker weer is, maak ik een ommetje. Ik ben altijd bezig, zit nooit stil. Ik heb geen behoefte aan veel sociaal contact, maar de wetenschap dat er altijd mensen in de buurt zijn, doet me goed. Als er iets is, hoef ik maar op de alarmknop te drukken en binnen de kortste keren staat, er iemand van De Wever paraat. Ik heb het gelukkig nog nooit nodig gehad, maar het idee geeft mij, maar zeker ook mijn zoon en dochter, rust.' een beroerte niet meer kar Hilde Van Miec GSE KOERIER BURG was het een hele verandering, maar ik heb het hier vanaf het eerste moment erg naar mijn zin!' Met wat extra hulp kan ik nog steeds zelfstandig wonen Een paar maanden geleden werd mevrouw Kooi plotseling ernstig ziek. 'Ik werd met spoed geopereerd en moest vijf weken revalideren in De Hazelaar voordat ik weer naar huis kon. Ik krijg nu wel wat meer hulp. Zo komt er iedere ochtend en avond iemand van De Wever mijn kousen aan- en uittrekken. En een paar keer per week word ik geholpen met douchen. Die extra hulp maakt dat ik nog zo zelfstandig mogelijk kan wonen. Gelukkig gaat het steeds beter met me. Is het mijn tijd, dan is het mijn tijd, maar op deze manier wil ik graag nog heel wat jaartjes mee!' Kijk ook op www.dewever.nl Tip onze correspondent voor Tilburg Oost, Theo van Etten, via e-mail tee.joo@live.nl I kef of, een ond plein berkel-enschot - De Elcker- lyc-speellieden treden op zondag 21 januari op in Ons Koningsoord in Berkel-Enschot. Zij laten daar nieuwjaarsliedjes horen. Ook zijn er instrumentale muziekstukjes te horen uit de Brabantse en Vlaamse Kempen, afgewisseld met verha len en liederen. Aanvang 15.00 uur, toegang gratis. (advertorial) Hebt u een leuk, bijzonder verhaal of een unieke hobby? Of kent u iemand voor wie dit geldt? Laat het dan weten aan onze correspondenten. Misschien dat zij er een leuk verhaal voor deTilburgse Koerier van kunnen maken. Let wel op! Het onderwerp mag geen commercieel karakter dragen. men en dat daardoor de eerste editie meteen een muzikaal succes wordt. Overigens, wie wanneer waar speelt wordt aan het begin van de middag bekend gemaakt. TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 18 JANUARI 2018 berel-enschot - Het Filmcafé Ber kel-Enschot, nu gevestigd in 'Ons Koningsoord', bestaat dit jaar tien jaar. Om dat te vieren zijn er dit jaar geen vijf, maar zes films te zien. Het jubileum wordt op woensdag 31 januari gevierd met de film Sprakeloos (2017)Deze film gaat over een schrijver wiens moeder krijgt en daardoor in praten. Regisseur ïghem zal bij de ver- Berkel-Enschot. En om er voor te zorgen dat carnavalsvierders niets missen, is er gratis vervoer tussen de locaties waar de bands spelen. Op vier locaties in Berkel-Enschot zijn podia ingericht voor de orkes ten: Eeterij de Bron, Partycentrum Van Opstal en De Oude Raadskel- der (allen in de Brendersstraat) en Boerderij Denissen (Generaal Eisenhouwerweg). De toegang is gratis. De Dukers, 't Eenoodje, De Buskes, Feestorkest Fist, Sorry, Losbandig, Fiësta Servessa, De Bul- lekus, NoGGus, de Möllekes, Van Heukelom en Nonselaant hebben aangegeven dat ze acte de pre sence zullen geven. De organisatie hoopt dat er echter op het laatste moment nog bands bij zullen ko- toning van de film aanwezig zijn. Gespreksleider Tim van der Avoird gaat in gesprek met haar over de film en over het adopteren van het succesvolle gelijknamige boek van Tom Lanoye. Ook het publiek krijgt de gelegenheid om met Hilde Van Mieghem in gesprek te gaan. Aan vang 19.30 uur, inloop vanaf 19.15 uur. De entree is 6 euro voor bi- bliotheekleden en 7,50 euro voor niet-leden. Het evenement is een initiatief van KOOS, een samenwerking tussen een aantal horecagelegen heden, orkesten en de Stichting Openbaar Karnaval Berkel-Enschot Heukelom (SOK). Tussen 13.00 uur en 18.00 uur spelen verschillende orkesten op diverse plaatsen in

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 13