u i ït I Grootste indoor carnavalsevent van Tilburg Vijfsprong onder de loep HDnfo H)nfo Toneelvoorstelling 'Wat je wilt!' door R-Act Vespers van Rachmaninov door Brabant Koor l»fl< Beste koor van Noord-Brabant Bk, X2X®J SL vim DONDERDAG 18 JANUARI 2018 11 Tony Terrific FOTO: Daisy Renders ge r lil wa Tilbur De Vijfsprong Ga ig op itie Noord-Brabant in Fac- ülburg kosten in de voor- 9 euro. Kinderkaarten euro. Aan de kassa kosten wordt c Jere groef Het concert begint om 20.30 uur. Kaarten zijn te koop via www.theaterstilburg.nl en voor aanvang in de kerk. jr is de or- .ing In vij roept ming maje. Meer informatie eh reservering: www.nederlandskoorfestival.nl/ noordbrabant jaat werken voor de wil de eigena- het eiland echter vol tij zorgen t iets an- juist weer ingetogen, vol troost en verstilling. Bij Rachmaninovs ei gen begrafenis werd een van zijn Vespers (nr. 5. Nunc dimittis) uitge voerd. Het stuk is geschreven voor vierstemmig a-capella koor, echter in veel delen zijn de harmonieën verdeeld over vijf, zes, acht, tot zelfs twaalf stemmen. De integrale uit voering duurt bijna één uur. 0nfo Kijk voor prijzen en tickets op www.theaterstilburg.nl, telefonisch via 013-5432220 of rechtstreeks aan de balie van Theaters Tilburg. Tilburg - Iedereen kent De Vijfs prong. Het kruispunt in het Dwaal- gebied waar fietsers, scooters, voetgangers en auto's, chaotisch als mieren, toch in een vloeiende stroom op hun bestemming ra ken. Verkeersregels lijken hier niet te gelden. En op wonderlijke wijze werkt het prima. Deze plek bewijst als geen andere dat er veel moge lijk is als we goed kijken, meeden ken, verantwoordelijkheid nemen en elkaar de ruimte geven. Samen laten we dit kruispunt werken. Misschien hebben we in plaats van méér gewoon minder regels zijn gratis. Je hoeft niet te reserve ren. Let op, want er kan niet wor den gepind. De voorstelling wordt gespeeld door een bijzondere groep jonge ren afkomstig uit alle windstreken, die ofwel net in Nederland wonen, ofwel geboren en getogen zijn in Nederland. In de liefde voor thea ter vinden ze elkaar. De voorstel ling is geregisseerd door Roel Kox en is een kruising tussen improvi satie en klassiek theater. R-Act is een samenwerkings verband tussen R-Newt en EELT Theatercollectief. NKF Publieksprijswinnaar van alle provinciale competities verdient tevens e'en plaatsing voor de Lan delijke NKF Finale 2018. Daarmee heeft het publiek een belangrijke stem in de grootste korencompe titie van Nederland. Kaarten voor de Provinciale NKF Competiti torium Til verkoop kosten 5 de kaarten 12 euro. Tilburg - Nog eén kleine maand en dan is het weer zo ver: carnaval! Op i vrijdagmiddag 9 februari luiden de Flepsteppers carnaval 2018 in met j het Seniorenfist! Na het Senioren- fist volgen Et Tulpefist, Kouwvoe- I tenfist en het Kènderfist. Heel veel fist dus! i Op vrijdag gaan de vuutjes van de vloer in de studio tijdens het Seni- orenfist. Dit jaar zijn te gast Ronnie Tober, Tonprater Christel van Dun gen, Blaaskapel de Frutbloaze en heul veul anderen! Zaterdag tijdens Et Tulpefist kun 1 tilburg - Zaterdag 20 januari strij- den in Factorium Tilburg twaalf Brabantse koren om de titel Beste Koor van Noord-Brabant 2018. Het Nederlands Koorfestival (NKF) c ganiseert die dag in samenwerkir met de Federatie Tilburgse Zang verenigingen de eerste editie van de Provinciale Korencompetitie voor Noord-Brabant. De competitie vormt de opmaat voor de landelijke competitie, waarin alle provinciale winnaars strijden om de nationale titel "Koor van Het Jaar 2018". Twaalf Brabantse koren strijden om de eretitel. Van popkoor tot klassiek, de variatie in stijlen is groot, leder Peer de Graaf en diverse acts. De jonge carnavalsvierders kunnen zich daarnaast uitleven in het kin- derspelletjesparadijs: een speci ale, glas- en rookvrije ruimte met verschillende springkussens, een hiphop workshop, professionele schmink, popcorn en suikerspin nen. As ge nie bent gewist, dan hedde hil wa gemist! je tot diep in de nacht genieten van spetterende showbands en de beste artiesten, onder het ge not van een goed glas bier in een fantastische carnavalssfeer. Op het programma staan optredens van o.a. coverband Session, Tony Terrific en Marc van Alphen. Na d’n Opstoet op zondag in het cen trum van Tilburg kan iedereen zich gratis warm hossen bij Theaters Tilburg in de studio. Op dinsdag is het vanaf 14.00 uur natuurlijk tijd voor het Kènderfist! Een middag vol muziek, de Kènderdisco van koor wordt door een professionele jury onder leiding van voorzitter John Damsma op tien objectieve criteria beoordeeld. Het koor dat het hoogste aantal punten behaald mag zich twee jaar lang "Beste Koor van Noord-Brabant" noemen en wint een directe plaatsing aan de Nationale NKF Finale 2018 op 2 juni in Hengelo. Ook het aanwezige publiek mag haar stem uitbrengen voor de NKF Publieksprijs Noord-Brabant 2018. De winnaar van deze prijs mag zich twee jaar lang NKF Pu blieksfavoriet van Noord-Brabant noemen. De hoogst beoordeelde tilburg - Het Brabant Koor voert op vrijdag 2 februari onder leiding van dirigent Louis Buskens de imposan te Vespers van Sergej Rachmaninov uit met groot veelstemmig a-capel- la koor in de Heikesekerk in Tilburg De Vespers opus 37 uit 1915 voor a-capella koor van Sergej Rachma ninov (1873-1943) worden door ve len beschouwd als een hoogtepunt in de Russische geestelijke muziek. /ijftien afwisselende koorwerken :pt Rachmaninov allerlei stem- igen op. Sommige delen zijn jestueus en jubelend, andere tilburg - De toneelvoorstelling 'Wat je wilt!' is een komische voor stelling die losjes is gebaseerd op 'The Twelfth Night' van Shakespe are. Het is een verhaal over de lief de. Een meisje spoelt aan op een vreemd eiland, ze verkleedt zich als man en gaat w burgemeester. Hij i resse van het café op verleiden. Het café zit met kleurrijke figuren en zij ervoor dat de dingen net ders lopen dan gepland Wil je weten hoe dit afloopt? dan kijken naar de voorstelling vrijdag 19 januari om 20.30 uur bij V39, Veemarktstraat 39 in Tilburg. De entree voor de voorstelling be draagt 2,- en koffie, thee en ranja TILBURGSE KOERIER 1GSE KOERIER nodig. Is de Vijfsprong een meta foor voor en een afspiegeling van de samenleving? Op vrijdag 19 en zaterdag 20 januari van 15.00 tot 17.00 uur neemt kunsteducatie- student Annette Paulsen het feno meen De Vijfsprong onder de loep. Benieuwd naar de mening van het publiek vraagt ze mensen stil te staan, mee te kijken, mee te den ken en na een afsluitende high- 5-foto weer door te gaan. Hun in breng wordt gedocumenteerd in woord en beeld. Bij slecht weer Paulsen te vinden in Stadscafé i Spaarbank, aan de Vijfsprong.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 11