GEMEENTENIEUWS a Nieuw hart van Tilburg-Noord krijgt steeds verder vorm Loket Z Noord naar Ontdek Tilburg www.tilburg.nl/gevonden Alle peuters kunnen vanaf nu naar de peutervoorziening Officiële bekendmakingen Werkzaamheden aan wegen Gevonden voorwerpen? gebouw bibliotheek GSE KOERIER Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg De wethouder op bezoek bij de peutervoorziening. (Foto gemeente Tilburg) De Beethovenlaan krijgt nieuwe bestrating. (Foto gemeente Tilburg) www.tilburg.nl uvutilburg.nl ïbrua- irk Brandweer Politie inen, maar >mst van Spoorlaan 434a 5838 CH Tilburg Tel: 813-5323728 vvv@tilburg.nl jouw van de bibliotheek Klaar zijn. In dat pand ko- □ui Jj de Ze over- il peuter- Diversen Er zijr ondei Meer informatie: tilburg.nl/peutervoorziening Stadswinkel Berkel-Enschot Trappistinnentuin 77 ma, wo, vr 13-18 uur Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur WINTERDROOMBEEKSEBERGEN In Tiet weekend van 13 en 14 januari is het de laatste kans om Winterdroom Beekse Bergen te bezoeken. Tijdens de Win terdroom is het park geopend van 12 tot 20 uur. Er worden spannende nachtsafari's geor ganiseerd waarbij de rangers verhalen vertellen over de dieren. Deze wandelsafari wordt verlicht met duizenden lichtjes en een blacklight pad. Je kunt op reis door vijf verschillende droomwe relden. Op de pleinen in het park staan onder meer standjes met eten en drinken en vuurkorven. WA06ESL0UWE In d'n Opstoet, de carnavalsop tocht in Tilburg, rijden grote en kleinere carnavalswagens mee. Veel Tilburgers vinden het leuk om te zien hoe die wagens wor den gebouwd en met de bou wers te praten. Zij houden een open dag op zondag 14 januari in de Bouwhal van Kruikenstad. Vanaf 12 uur staan de bouwers in de hal aan de Ledeboerstraat 5 klaar om hun wagens te laten zien en blazen dweilorkesten een gezellig deuntje. De kleine kruik jes worden geschminkt in het Tjeukehok. De bouwhal is open tot 18.30 uur. Sinds de p« gelde Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Uitsluitend op afspraak via www.tilburg.nl of bel 14 013 igen en be ril 2018. Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur ilburg /r 8 -18 uur Stappegoorgebied/Willemsbuiten Aanleg nieuwbouwwijk op voorma lig sportcomplex Stappegoor. bij de receptie et centraal stemi b lijsten, alsmede b r inzage gelegd in a c038CBTi,h" Wagnerplein Werk aan noordkant Von Weber- park tot juni 2018. Fietsers worden omgeleid. aan het De drieka- ;n boven -i uit op arpark. 678 eu- Telefoonnummers 14 013 Gemeente Tilbi Bereikbaar ma t/m vr 088 225 01 00 0900 8844 0900 463 64 43 GGD Offenbachstraat Herinrichting en aanleg blauwe ader in fasen tot half april 2018. Tivolistraat Afgesloten thv trottoir/inrit van popcentrum 013 van 8 januari 8 uur tot 12 januari 17 uur. Westerpar Zuidkant Westerpark afgesloten tot 16 januari 17 uur. Bekendmaking kandidaatstelling gemeenteraadsver- Op maandag 5 februari 2018 vindt de kandidaatstelling voor de gemeenteraadsverkiezingen plaats. Op die dag kunnen bij het centraal stembureau de kandidatenlijs ten met de daarbij behorende bijlagen worden inge leverd tussen 9 en 17 uur in kamer 426 van stadskan toor 2, Koningsplein 9, 5038 WG Tilburg. U kunt zich melden bij de receptie. Door werkzaamheden zijn wegen helemaal of deels afgesloten. Meer informatie: http://live.andes.nl/til- burg en www.haalmeeruitdeweg. nl. Slecht weer kan leiden tot wijzi gingen. Ringbaan-Noord Aanleg riool (blauwe ader). Rijba nen versmald tussen Hasseltroton- de en Oude Lind tot half juni 2018. Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer de: Beethovenlaan, Franz Lisztstraat, Kapelstraat, Le- harstraat. Oude Dijk, Stadhuisplein en de Telegraafstraat. Volledig over zicht staat op internet. Loket Z Noord is maandag 8 januari verhuisd naar Stadswinkel Noord, Wagnerplein 101 in Tilburg. Dat is op de hoek van de Beethovenlaan en de Brucknerlaan, in het gebouw van de bibliotheek. Bij Loket Z kun nen inwoners van Tilburg terecht voor vragen over zorg en Wmo, bijvoorbeeld over hulp aan huis, beschermd wonen, begeleiding of regiovervoer. De medewerkers van Loket Z waren eerst te vinden in sportcomplex Drieburcht. Als biblio theek en stadswinkel komend voor jaar verhuizen naar de nieuwbouw, verhuist Loket Z mee. Lange Nieuwstraat Afgesloten tussen de Stedeke- straat en Caloriestraat tot 9 fet ri 17 uur. Vanaf deze maand wordt weer hard gewerkt aan het Wagnerplein en om geving. Zo komt de herinrichting van de Beethovenlaan aan bod, krijgt het nieuwe plein aan de zuidkant van het winkelcentrum bestrating en wordt het Von Weberpark opgeknapt. nier worden kinderen voorbereid op de overgang naar de basisschool. Dat maakt de overstap voor de kinderen makkelijker. men ook de Stadswinkel Noord, in clusief Loket Z, en het Ronde Tafel- huis. Nadat de bibliotheek is ver huisd, wordt in april de tijdelijke huisvesting afgebroken. De vrijko mende ruimte krijgt een functie als parkeerterrein. De 43 sociale huurappartemen- ten van WonenBreburg aai plein zijn in maart klaar. De merappartementen ligger het winkelcentrum en kijken het plein en het Von Weberp; De appartementen kosten 6, ro per maand. ngrijk gevolg is dat een deel jders voortaan kinderop- eslag kan aanvragen. Alle peu- slzalen en kinderdagverblijven i de ouders persoonlijk laten ;n wat dat Op vrijdag 9 februari 2018 om 16.00 uur wordt in een openbare zitting van het centraal stembureau voor de verkiezing van de leden van de gemeenteraad beslist over de geldigheid van de kandidatenlijsten, het hand haven van daarop voorkomende kandidaten en het handhaven van de boven de lijsten geplaatste aan duidingen van politieke groeperingen. Tevens wordt de nummering van de kandidatenlijsten-bekend gemaakt. De zitting is in stadskantoor 6, Spoorlaan 181, Tilburg. U kunt zich melden bij de receptie van de stadswinkel. Na de zitting van het centraal stembureau worden de geldig verklaarde lijsten, alsmede het proces-verbaal van de zitting ter inzage gelegd in de stadswinkel Cen trum, Spoorlaan 181,5038 CB Tilburg. De gemeente wil dat het nieuwe Wagnerplein weer het kloppend hart van Tilburg-Noord wordt. Dat betekent niet alleen de herinrich ting van straten en pleir bijvoorbeeld ook de kor nieuwe huurappartementen en nieuwbouw voor de bibliotheek. Eerder al kwam de herstructure ring van het winkelcentrum aan bod. Maandag 15 januari beginnen de werkzaamheden aan het laat ste deel van de Beethovenlaan. Het eerste deel is afgelopen no vember opnieuw geasfalteerd. Het gedeelte dat nu aan de beurt is, krijgt nieuwe riolering en wordt opnieuw ingericht. Half januari begint een aan- Balie Werk en Inkomen Burgemeester Brokxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur Een belanj van de ouc vangtoes1- terspeeLa hebben de ouders persoor weten wat er verandert en voor hen betekent. Wethouder Marcelle Hendrickx stond op maandag 8 januari stil bij start van de nieuwe aanpak. 2 handigde taart bij een aantal voorzieningen. Tilburg investeert in de ontwikke ling en de talenten van de jongste in woners. Daarom zorgt de gemeente ervoor dat iedere peuter naar de peutervoorziening kan. Kinderen van 2,5 tot 4 jaar kunnen hier twee dagdelen per week nieuwe dingen ontdekken en samen spelen met andëre kinderen. Goed opgelei de pedagogische medewerkers bege leiden hen. Zij zorgen ervoor dat al le peuters zich op hun gemak voelen, contact maken met elkaar en zich op hun eigen tempo ontwikkelen. Er is daarbij aandacht voor spelend leren met het programma voor- en vroeg- schoolse educatie (WE). Op die ma- Primus van Gilsstraat e.< Werkzaamheden leiding- strating in fasen tot april Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur nemer ook met het bestraten van het autovrije plein aan de zuidkant van het winkelcentrum. De bedoe ling is dat het plein eind mei 2018 klaar is. Deze locatie wordt vanaf ju ni de nieuwe, definitieve plek van de weekmarkt. Daarna kan het parkeer terrein bij de Emté opnieuw worden ingericht. Verder wordt deze maand begon nen met het opschonen van het Von Weberpark, om het geheel weer licht en open te maken. Er wordt een aantal bomen gekapt. De omgevings- vergunning hiervoor is verleend. Eind vorig jaar zijn grote stappen gemaakt met de nieuwbouw in dit deel van Tilburg-Noord. Zo moet het nieuwe geboi in februari klé is 1 januari 2018 is er geen verschil meer tussen de peuterspeelzaal en leuteropvang op het kinderdagverblijf. Voor beide peutervoorzieningen gelden vanaf die datum dezelfde eisen en regels. Verkeersmaatregelen Daar waar gewerkt wordt, kan het zijn dat parkeergelegenheid op en rond het Wagnerplein niet of min der goed toegankelijk is. Indien no dig worden verkeersmaatrege len getroffen. Het streven is om de overlast tot een minimum te be perken. x jii'jb'ji iahsll?

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 9