c SALES SALES* bod Het kasteel van Tilburg olumn Lelijk startblokken MM4 Open podium'Links van het LED-scherm' Prinsebal en Nationale Voorleesdagen in Bibliotheek Tilburg Centrum Louwdiner in 013 gen r ek snd! Tilburgse Revue de TÓP 013 in de BEHNOUR il iSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 11 JANUARI 2018 3 Vervolg van voorpagina riums FTjww Het kasteel op de Hasselt wordt Meer informatie: www.tilburgserevue.nl I Ben je in de buurt?» Hoezo?waarom? Dat met die leren zitting i Ja. staat echt supervet Van Peerke toch? yep! V 'Dear Adam' bij Links van het LED-scherm. Petra Jansen MJnfo 5-4550860 Maatwerk is de kracht /1Ë3JBELJ-1U1S Quality living by Coenen Tilburg - Op zaterdag 20 januari staat in poppodium 013 aan de Veemarktstraat het Prinsebal met Louw diner op het programma. Aanvang om 20.11 uur. Kijk voor meer informatie op www.bibliotheekmb.nl/ nationalevooiieesdagen Ze hebben net dat 1 gave stoeltje gebracht ben er helemaal happy mee! ^■zaiook eens naar Peerke gaan! Korvelseweg toch? Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) wvyw.poppelsmeubelhuis.com' Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u dinsdag gesloten magnitude Handmade Geddmq Quality beds by Coenen ja of naar zijn magazijn Ir noord! kijk anders ff op www.peerke.biz ^^kjfejktkom eraan nl of bij de balie van de bieb. Op woensdag 24 januari.is het van 9.30-10.30 uur voorleesontbijt. Toegang gratis, aanmelden via ticketsbtc@bibliotheekmb.nl, of bij de balie. voor het eerst genoemd in 1450 als 'stenen earner'. Vele honder den jaren later, maar nog niet zo heel lang geleden, wordt het ge sloopt, waarna op de locatie aan de huidige Van Bijlandstraat een nieuwe woonwijk verrijst. Het ar cheologisch onderzoek dat volgt, haalt veel interessante feiten naar boven. Bas Aarts heeft diverse pu blicaties over dit onderwerp op donderdag 18 ja- istoricus Bas Aarts het kasteel van jast plaatst hij het eel in een brede- rerse middel- jrkastelen' in tgebreid aan Regio's grootste ;ren is belang- fantasie, ont- ?voel en bezorgt Speciaal voor ba- kleuters zijn er De i. Deze :voorle- Britta Teckentrup Voorlezen aan kinder rijk. Het prikkelt de 1 wikkelt het taalge\ hen veel plezier. Sf by's, peuters en k.c Nationale Voorleesdagen, dagen hebben als doel het v zen aan kinderen die zelf nog niet kunnen lezen, te bevorderen. Zo worden kleintjes grote lezers. Alle kinderen die tijdens De Nationale Voorleesdagen (gratis) lid worden van de bibliotheek, krijgen een vingerpopje cadeau! Op zondag 21 januari wordt in de bibliotheek aan het Koningsplein van 14.30-15.30 uur de voorstel ling Theater Luister van Educatief Voorleestheater gepresenteerd. Toegang gratis. Aanmelden kan via ticketsbtc@bibliotheekmb. Ook de inbreng daarbij van de spe lers roemt hij. "Wat de spelers kun nen doen, moeten ze ook doen. Het is leuker als zij op het podi um staan dan wij in onze zwarte kleding." Tilburg - Voorlezen en prenten boeken voor kinderen van 0 tot 6 jaar, dat is waar het van 24 janu ari t/m 3 februari om draait in de bibliotheek. Tijdens De Nationale Voorleesdagen wordt de fantasie van de allerkleinsten, peuters en kleuters geprikkeld met tal van leuke activiteiten. Centraal hier bij staat het Prentenboek van het Jaar: 'Ssst, de tijger slaapt', van tilburg - Op maandagavond 5 februari laten muzikanten, thea ter- en musicalmensen, dichters en overige woordkunstenaars, dansers en andere podiumdieren weer hun talenten zien bij Links van het LED-scherm, het open podium van Factorium Podium kunsten. Je strijkt neer in een gezellige huiskamersfeer en ziet optredens in semi-akoestische setting.Het evenement duurt van 20.00-22.30 uur (eventueel met uitloop) en vindt plaats bij Fac torium Podiumkunsten, Konings plein 11a in Tilburg (ingang Bis- schop Zwijsenstraat). De entree is gratis. Zelf meedoen? Geef je dan op via e-mail openpodium@ factorium.nl. ,-J De lezing wordt georganiseerd door heemkundekring Tilborch en vindt plaats in het Regionaal Ar chief Tilburg aan het Kazernehof 75. Aanvang om 20.00 uur. Niet le den betalen 4,- entree. De koffie is gratis. slaapwinkel Regelmatig zie ik ze voor bijkomen op sociale media. Berichten van mensen die Tilburg overduidelijk niet ken nen, maar starend vanuit het treinraampje hun oordeel al klaar hebben: Tilburg is lelijk, hier wil echt niemand uitstap pen. Ik vind dat raar. Zelf reis ik regelmatig met de trein en stationsomgevingen zijn vaak lelijk, zelfs in een pittoreske stad als Amsterdam. Dus daar is niks nieuws aan. Neem nou station Breda. Een groter en killer tochtgat kunt u zich niet voorstellen. Wat eromheen ligt, is ook niet fraai. En dat in een verder toch mooie stad. Maar echte lelijkheid, die heb ben we hier ook natuurlijk: Het Pieter Vreedeplein, De Heuvel, Het Koningsplein. En dan al die saaie blokkendozen die als puisten blijven opkomen in de stad. Binnenkort moet het bekende Blauwe Gebouw op het NS-plein wijken voor zo'n appartementengedrocht. Nou vind ik 'De Blauwe Soos' ook niet uitblinken in schoonheid, maar wat er voor in de plaats komt, is ongetwijfeld minder opvallend en creatief. En een beetje kleur in de stad mag best. In de Bisschop Zwijsen straat gaat eindelijk de puin hoop van de voormalige City bar verdwijnen. Maar ervoor in de plaats komt een sfeerloze stadsvilla. Een belediging voor de prachtige 'Duikklok' die er tegenover staat. Gelukkig heeft Tilburg ook veel gebouwen en plekken die wél het bekijken waard zijn. Je vindt ze bijvoorbeeld aan de Spoorlaan, de Piushaven en in het Dwaalgebied. Maar ook in Het Leijpark, De Warande en Moerenburg. En wie Tilburg vanuit de trein lelijk noemt, heeft vast de Clarissenhof ge mist. Da's toch een plaatje om te zien? Gewoon wat beter kij ken dus. Of tóch even uitstap pen, ook in de rest van de stad is genoeg leuks te beleven. zijn naam staan en wordt gezien als een expert op het gebied van de Brabantse kastelen. Eigentijds De TÓP 013 heeft de stad Tilburg als stralend middelpunt. Van car naval tot Warandeloop en van de Meimarkt tot Roze Maandag tij dens de Tilburgse kermis. Tilburg ten voeten uit, neergezet door een enthousiaste groep van zo'n 130 mensen. Vernieuwing leidt naar ei gentijdse scènes waarin kleur, mul timedia, dans en pakkende muziek de TÓP 013-ingrediënten zijn. Her kenbaarheid en humor vormen in de TÓP 013 als vanzelfsprekend de rode draad. De voorstellingen vinden plaats in Theaters Tilburg op 18, 19, 20, 21, 24, 25, 26 en 27 januari om 20.15 uun De matinees zijn op 20, 27 en 28 januari om 14.30 uur. Na een geweldig diner waar -naast enthousiaste kruiken, kruikin- nen en verenigingen van binnen en buiten Kruikenstad- ook de stadsprins en zijn complete ge volg zich in mengen ontstaat een geweldig feest met verschillende optredens. Het Prinsebal is hét feest van de Prins van Krui kenstad en PRINSEBAL welkom" Dit jaar staan het Louwdiner én het Prinsebal in het teken van het thema 'De Ginne- raole', dus wees creatief en geef hieraan je eigen draai! Voor de 'Bist Verkleejde' van het Prinsebal staat een mooie prijs klaar! Tickets kosten €7,50 (ind. service kosten). Meer info www.013.nl TILBURG - Op nuari geeft hi< een lezing over 1 Tilburg. Daarna?' i Tilburgse kasteel in re context: ook diver eeuwse 'voorganger USSen de regio zullen ujtc leuren bod komen. x70cm

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3