w o ijknieuws bios a >op Knollekesfist in Knollevretersgat ost ie Filosofisch café'Ons Koningsoord' CV Veul Sjaans wint Zumme Zinge?! Gemeentelijke onderscheiding voor Henk Denissen Nieuwjaarsconcert Orpheus en Resurrexit GSE KOERIER DONDERDAG 11 JANUARI 2018 TILBURGSE KOERIER 17 Koninklijke Harmonie Orpheus FOTO: Raldo Neven FOTO: Gijs van Eijk FOTO: Marcel van den Broek 1 avor deck 12 Henk Denissen tilburg - CV Veul Sjaans heeft de tweede editie van zangfestijn Zumme Zinge?! gewonnen met een originele uitvoering van het zelfgeschreven lied 'Zot zo meuge?'. berkel enschot - Henk Denissen uit Berkel-Enschot heeft op zondag 7 januari de Gouden Speld van de gemeente Tilburg ontvangen. imme Zin- winnen is d'n Irste iet motto het Brui- le weken Harmonie staat onder luiden. De entree is gr van harte welkom in v De Baselaer, Hoefstrat Tilburg. Het concert wordt in het kader van de buurtbühne mede ondersteund door Art-fact Tilburg (Servicepunt voor Amateurkunst) en ContourdeTwern. gratis. U bent wijkcentrum jat 175 in Jeugdprins Freek d'n Irste leidt samen met Prins Martijn 1 Knollevretersgat onder he "Zieget te maoke!" Op sende Knollebal enkele geleden heeft Freek d'n Irste het kunstje van goed gastheerschap nog af kunnen kijken bij Martijn d'n Irste. Maar nu is de jeugdprins zelf gastheer op 'zijn' Knollekesfist! Samen met zijn Adjudante Angie, hun Raad van Elf en gevolg wacht hen de taak om iedereen een zellige middag te bezorgen. En zal geen probleem zijn. Daarmee krijgt het lied over een Mexicaan en een Kruik die elkaar in carnavalstijd vinden in het feest een jaar lang de eretitel Kruiken- Kraker 2018. Gerion Goossens, een van de zangeressen van het prijs winnende optreden op zaterdag- ”"ind, is door het dolle heen: "We «eden vorig jaar ook al met heel veel plezier mee aan Zur I ge?!, maar dat we nu ook i I wel te gek natuurlijk." tilburg - Op zondagmiddag 14 ja nuari om 14.00 uur zal Gemengd Koor Resurrexit tijdens de Buurt bühne in wijkcentrum de Baselaer treden bij het nieuw- t van de Koninklijke Orpheus. Het orkest »r leiding van Hardy begrepen als een gemeenschap die in harmonie is, een harmonie die vooral tot uitdrukking komt in een gedeeld concept van het goede leven. Kunnen wij dit oud-Griekse ideaal zo maar in onze tijd plaatsen, waarin de samenleving multicultu reel is geworden? Samen met pro fessor Paul Cobben, hoogleraar filo- 4 januari is Alle Ankers ?n speciale bij Eu res ideren zijn /anaf 12.30 staat klaar n gratis ge- i 13.30 uur erlands ge it is tijdens ig iets aan, geluid wat Je entree is i □rstellingen ontvangenj ingang van film beleeft isboot weer ur. Kaarten 'stelling zijn iscoop.nl of Mertens. Dirigent van Resurrexit is Wil van Leijsen. Het koor wordt op piano begeleid door Cia de Backer. Met de klanken van blazers, trom en piano en de koorklanken van het seniorenkoor zullen beide verenigingen het nieuwe jaar in- ten, speelplekken, jeugdproble matiek, jeugdraad en het behoud van de milieustraat in Berkel-En schot. Daarnaast is hij de oprich ter en in totaal 17 jaar voorzitter van de Bewoners Overleg Groep (BOG) Berkel-Enschot. In het ver leden was hij 5 jaar voorzitter van Korfbalvereniging Jong Brabant (OJC 98). Sinds 2011 is hij boven dien actief als coördinator Buurt preventie Berkel-Enschot en is hij medeverantwoordelijk .voor het geen op het gebied van veiligheid is gerealiseerd in Berkel-Enschot. Henk Denissen heeft diverse pro jecten voor de jeugd mee onder steund en zijn netwerk daarvoor ingeschakeld. Hij is voortrekker om de buurt, jeugd en instanties bij elkaar te brengen met als doel de leefbaarheid te vergroten. Sinds 2007 is hij bovendien elk jaar vrij willig verkeersbrigadier tijdens de Wielerronde van Be De vakjury was erg gecharmeerd van het lied met dezelfde titel als het carnavalsthema van dit jaar. Juryvoorzitter Mare Meeuwis roemt de originele presentatie van de carnavalsgroep: "Wij zagen niet alleen in de zaal maar ook op het podium echt een feestje gevierd worden." De carnavalsgroep kreeg van Prins Etienne d'n Irste de prijs uitgereikt, waarmee de CV zich dit jaar KruikenKrakerZangers mogen berkel-enschot - Zondagmiddag 14 januari vindt in Knollevreters gat (Berkel-Enschot) de tweede editie plaats van het Knollekesfist. Een middag voor de jeugdige car navalsvierders, waarbij jeugdprins Freek d'n Irste van Knollevreters gat verschillende jeugdraden uit de omgeving ontvangt om samen met alle andere jeugdige carna valsvierders te feesten. De middag begint om 13.00 uur in partycen trum Van Opstal aan de Burge meester Brendersstraat, duurt tot 17.00 uur en is gratis toegankelijk. sofie, gaan de aanwezigen op zoek gaan naar de actuele waarde van het concept van het goede leven. Filosoof Daan Keij is de moderator van het café. Inloop vanaf 19.45 uur, het programma duurt van 20.00 tot 21.30 uur. De bijeenkomst vindt plaats in de Kerkzaal van Ons Koningsoord. Hij krijgt deze onderscheiding vanwege zijn jarenlange vrijwillige bestuursfuncties bij de Dorpsraad Berkel-Enschot. Burgemeester Weterings reikte de onderschei ding uit ter gelegenheid van het afscheid van Henk Denissen als voorzitter van de Dorpsraad tij dens de nieuwjaarsreceptie van de Dorpsraad in Ons Koningsoord aan de Trappistinnentuin 77 in Berkel-Enschot. Henk Denissen (63) is vanaf de op richting van de dorpsraad een zeer betrokken bestuurslid geweest. Hij was inzijn eerste bestuurspe riode van 9 jaar bestuurder en vertegenwoordiger van de sport verenigingen. In de tweede peri ode van 9 jaar was hij bestuurslid, vicevoorzitter en voorzitter. Dank zij hem zijn er veel zaken gereali seerd in het dorp. Hij zette zich in voor de verkeersveiligheid, was betrokken bij nieuwbouwprojec- noemen. Bovendien speelt de Hof kapel het winnende nummer bij binnenkomst van Prins Etienne d'n Irste en zijn Gevolg bij alle Kruiken- stadbezoeken en evenementen. Met zeventien uitvoeringen door onder andere zeven groe pen met een blaaskapel en vier doorgewinterde carnavalsarties- ten was de concurrentie groot. Het deelnemersveld was divers, van one-man-bands tot kinder koren en van blaasorkesten tot carnavalsentertainers. Iedereen in Kruikenstad -en zelfs daarbui ten- mocht meedoen aan Zumme Zinge?! Onder de optredens wa ren zeven nieuwkomers en twee solisten. inpsychiater net demen- :e editie van vindt plaats iet Konings- imst begint bedraagt 3 contant be- bliotheekle- vanhunpas g nement telt jaarsconcert ?e voor het en kan via il/schedule/l IT:_Demen- De entree an de deur, an toegang! ^en- i berkel-enschot - Het tweede filoso- I fisch café Koningsoord op donder- dag 18 januari staat in het teken van het oude Griekenland. Binnen de fi- los°f'e wordt het oude Griekenland vaak beschouwd als de bakermat van de westerse cultuur en als een ideale samenleving. De Griekse „4 -» samenleving (de polis) wordt dan

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 17