u it TK Lezersactie rg I Het Zuidelijk Toneel presenteert King Lear Het Zuidelijk Toneel (Simon de Vos) - King Lear Kostuums in Tilburgse Revue TÓP 013 gaan menigeen verrassen Extra concert Memphis Maniacs en Kamerata Zuid theaterstilburg.nl 4 WomensPoetryProject presenteert'To the Ladies' tilburg - Op zondag 21 januari om iSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 JANUARI 2018 7 7 /vij op rker die ring Beeld uit King Lear. FOTO: Kurt van der Eist kbaar Marleen Achten Meer informatie: www.theaterstilburg.nl Wlnfo 'van klas- dance. vr 5 jan 20.15 uur - Schouwburg str jndt Tickets zijn te bestellen via www.theaterstilburg.nl, aan de balie van Infoservice Tickets of telefonisch via 013-5432220. ing ~se Koi namelijk ijlenden k iunicatie@hzt.nl LLy Koerie9/6 Last-minute Actie! De jonge Vlaamse regisseur Simon De Vos trekt het wereld beroemde werk van Shake grenzel e Unie. Konir den. Maarc Tilburg - Zelfzuchtige machthebbers, naar verandering smachtende jongeren, een rijk onder druk; de Vlaam se regisseur Simon De Vos koppelt de thema's van King Lear aan de Europese Unie van nu. De Roze Maandag-scene: kleurrijk en origineel zijn de kostuums in de Tilburgse Revue de TÓP 013. FOTO: Frans van Aarle ?se Revue de TÓP 013 nuari 2018 dertien keer anken van Theaters Til- scènes zijn nog meer irgs dan in de vorige Tilburg- - -- Mis -de TÓP 013- niet! w kaarten aan de kas sa's van Theaters Tilburg of via www.tilburgserevue.nl deTilburgse Revues. Zij was 22 jaar werkzaam in het coupeuse vak. Al die tijd een gewaardeerde kracht bij modehuis Gimbrère in Tilburg. Dat ieder lid van het Kostuum-team een vaste opdracht heeft, ervaart ze als prettig. "Mooi datje aan je ei gen 'ding' kunt werken. We maken onze eigen patronen en werken die verder uit tot een passend ge heel." Ze roemt de onderlinge ver standhouding. Leuk element vindt ze vier leerlingen van het ROC, die stage lopen bij deTilburgse Revue. Vanzelfsprekend heeft ze een fa voriete scene: Roze Maandag. De kleding van de Drag Queen in die scene. Ook de jurk van Hind Hakkie in de Mundial-scene heeft Jopie onder handen. "We zijn zo goed als klaar, even nog de puntjes op de 'i 'zetten. De première dient zich al snel aan." De Tilburgst staat in janu op de plar1 burg. De Tilburg: d: se Revues. Koop nu uw Tilburg - Omdat het eerste concert op donderdag 1 januari nagenoeg uitverkocht is zal er op vrijdag 2 februari een extra concert plaats vinden van de populaire mashup band Memphis Maniacs en het ge renommeerde strijkorkest Kame rata Zuid. Zij bundelen de krachten voor een unieke'Clashup'’ sieke hits en pop, rock en Lezersactie King Lear staat op het programma voor vrijdag 5 januari om 20.15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. De première is op za terdag 6 januari in dezelfde zaal. Aanvang eveneens om 20.15 uur. Voor de voorstelling van 5 januari organiseren Het Zuidelijk To neel en de Tilburgse Koerier een aantrekkelijke lezersactie. Onze lezers kunnen namelijk twee kaarten bestellen voor de prijs van één. Belangstellenden kunnen zich hiervoor melden via e-mail- adres commi Lezers van kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: *1 Normale prijs 241 191 12,50 (incl. servicetoeslag) Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Zuidelijk via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. ‘U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. disciplines op een plek. Ideaal!" Ze kan vergelijken, weet wat van haar en het team wordt verwacht en voorziet tijdens de TÓP 013 weer veel 'oohs' en 'aahs' als reacties op de kostuums van de spelers en dansers. Haar ervaringen met het maken van kostuums reiken ver der dan de werkzaamheden voor heb ik intuïtief aan elkaar gekop peld. Na intensief samenwerken met Vincent Stuer (speechschrijver van Europees Commissievoorzitter José Manuel Barroso), bleek die parallel ook te kloppen. King Lear is een waarschuwing. We moeten opletten dat het niet-nemen van beslissingen niet opnieuw leidt naar een oorlogssituatie." Tilburg - 'Kom dadelijk maar even passen' of 'Ik kom zo even bij je langs'. Het zijn veel gehoorde uitspraken van de dames van de kostuumafdeling van de Tilburgse Revue. Jopie van Diesen is een van hen. Het is haar derde Tilburgse Re vue. Over ervaring geen klagen dus. Jopie prijst de werksituatie. "Alle “ajrwTj 14-30 uur is er in De Kennismakerij in de Spoorzone een try out con- cert van 'To the Ladies'. De voor la stelling is een muzikale en literaire reis. Zangeres Marleen Achten en I gitaristen componist John Nuyten I voeren je langs het werk van tien I talentvolle vroüwelijke dichters. I De try out is gratis toegankelijk. I 'To The ladies' is een concert over 1 het werk van tien vrouwelijke dich ters, die allen in hun eigen tijd en omgeving hun leven hebben be schreven en hun stem hebben la ten horen. De voorstelling is een muzikale en literaire reis met tus senstops waarin het verhaal van de dichteres wordt verteld. Verhalen over talentvolle schrijvers als Char lotte Bronte, Delmira Augustini en Rosemonde Gérard. Iedere dichte res heeft haar eigen lied gekregen: I gedichten vertaald naar muziek door componist John Nuyten. Over King Lear King Lear stichtte samen met zijn kompanen Gloucester en Kent het Rijk, over de oude grenzen heen. Maar de geest is uit de fles. Het zijn verwarrende tijden. Het Rijk kreunt onder het beleid van de oude mannen-generatie die hardnek kig de eenheid wil bewaren. Een jonge generatie stelt de idealen van het Rijk in vraag; het is buigen of barsten. Wanneer zelfs zijn drie dochters zich tegen de idealen van het Rijk keren, kan de zieke Lear dit ultieme verraad alleen maar per soonlijk nemen; hij barst en met hem het Rijk. kespeare, King Lear, met krachtig beeldtaal en een grenzeloze energie naar de discussie over de Europese Unie. Koning Lear staat op het punt zijn Rijk te verdelen. Maar de jonge generatie trekt het bestaansrecht van zijn Rijk telkens in twijfel... De Clashup! concerten van Memp his Maniacs en Kamerata Zuid vinden plaats op donderdag 1 en vrijdag 2 februari om 20.30 uur in Concertzaal Tilburg. Shakespeare's meesterwerk is een voorstelling voor jong en oud, met een grenzeloze energie en de krachtige beeldtaal, waar De Vos om bekend staat. Na Romeo Julia en Macbeth maaktUet Zuide lijk Toneel met King Lear zijn Sha- kespeare-trilogie compleet. De vuile kanten van de mens, daar ligt de fascinatie van Simon De Vos. Zo kijkt hij ook naar King Lear en naar de huidige politiek. Sha kespeare is hem lief, maar hij klapt de tekst van King Lear open en legt actuele verbindingen met de Europese Unie, de hedendaagse politieke arena en de bijbehoren de retoriek. De Vos is liever maat schappelijk relevant dan heilig. Simon De Vos: "Ik was verontwaar digd over het feit dat Europa er niet in slaagde om de vluchtelingencri sis aan te pakken en dat de Vise- gradlanden (Hongarije, Polen, Tsje chië en Slowakije) zich zomaar op eigen houtje terugtrokken uit het spreidingsplan van Angela Merkel. Die Europese malaise en King Lear #ikzieje

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 7