L Q G a hting EN g 6 en )0 uur 8 c SALES SALES* bod OPRUIMING Driekoningen en korenzang olumn MG MG MG 9, f Uitslag kerst puzzel 2017 BEHWOUR Kaarten voor Kruikenviering KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 4 JANUARI 2018 3 FOTO: Christel Doevendans I Petra Jansen ■Jnfo Maatwerk is de kracht Quality living by Coenen KRUIKENVIERING Gemengd positief >ren. Ze izen of Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) - Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten in vaak legt iaar- jaat het joed in Het drie- t aan de (advertorial) "Kracht on Tour" komt weer naar Tilburg! je on wer... ervar Dit al Meer informatie: www.kruikenstad.nl/agenda/ kruikenviering-2018 initude 'lailc Herldinc/ Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten gemaakt >r de vele aat klaar! Quality beds by Coenen i ver- »rken •’se samenle- nngenzingen 'aaide wijken ?ren langs de imen, zien we een toename oriefje heeft jk kersfeest' honderd daar kan Tilburg - Het driekoningenzingen in Tilburg staat op de UNESCO-lijst van Immaterieel Erfgoed. Informatiemarkt Na het inhoudelijke programma maak op de informatiemarkt kennis met erkgevers, sluit je deals en wissel je aringen uit met andere vrouwen, alles onder het genot van een kop je koffie of thee en een broodje. magi Hnndnui I grote zangers zaterdag 6 janu- of treden op onder ko- Bij het event maak je kennis met 'dealmakers': Tilburgse werkgevers uit het bedrijfsleven, de zorg, het on derwijs en de overheid, die betaald werk, een stage, vrijwilligerswerk, of een cursus aanbieden. In 2017 was Kracht on Tour een groot succes met 450 vrouwen, 30 dealmakers en 600 deals! geld □etterende s bij de Eu- duurt van GEBRUIKTE MEUBELS ,...v.a.€1j- va€17,- va€19,- 200977 Programma De dag begint met een inhoudelijk programma met inspirerende ver halen van ondernemende vrouwen en een fantastisch optreden van Sa- rah-Jane met band! Zij is uitgeroepen tot Radio 6 Soul Jazz Talent, won de Meer informatie over o.a. koren, locaties en aanvangstijden op de website van Erfgoed Tilburg: https://erfgoedtilburg.nl/ agenda/driekoningen_tilburg/ in de optredens van zangkor bezoeken verzorgingstehuis komen langs op afspraak. De zan gers zijn prachtig gekleed in ko ninklijke kostuums. Hun liederen variëren van Slavisch Byzantijns naar Latijns, Gregoriaans of ge woon op 'zun Tilburgs'. Aanmelden 'Kracht on Tour' is gratis toegankelijk, inclusief consumpties. Aanmelden kan door te mailen naar krachtontour@fenikstilburg.nl ofte bellen naar 013 - 542 18 96. Kijk voor meer informatie ook op Facebook.com/FeniksTilburg of op www.fenikstilburg.nl. Kleine en vooral trekken komende ari langs de deuren I in verzorgingshuizen van andere Stichting De Wever om ninklijke liederen te laten horen. Al tweeduizend jaar lang vertellen we het verhaal van de drie wijzen die uit het Oosten kwamen om een bezoek te brengen aan het pasge boren kindje Jezus. In Tilburg is de ze erfgoedtraditie nog levend, zij I het in veranderende vormen. Tot een aantal jaren terug waren het vooral de kleine zangers die in twee-of drietallen langs de deuren trokken. Alle bewoners van Tilburg waren er op bedacht dat er kinde ren konden aanbellen. Zodra de deur open ging, zette het gezang in: 'Driekoningen, driekoningen, gif me enen nuuwen hoed!' Erfgoed en tradities zijn aan andering onderhevig, zo mer we in onze hedendaagse ving. Ook het driekoninc verandert. Waar in bepac nauwelijks meer kindere deur kon-- I Regio's grootste slaapwinkel [- Amsterdamse Popprijs en staat in het voorprogramma van Billy Ocean. Ook trad Sarah-Jane regelmatig op bij De Wereld Draait Door. Wees er wel snel bij, want vorig jaar was de Kruikenviering voor afgaand aan de viering al uitver kocht. Anders dan vorig jaar is er maar één verkoopmoment waarbij hardcopy-kaarten verkocht wor den. Dit verkoopmoment is tradi tiegetrouw tijdens het Waogeslou- we, dit jaar op zondag 14 januari. •Losse STOELEN TAFELS 2-zits BANKEN.. •EETHOEKENva€29,- KASTENv.a€39,- BANKSTELLEN.va 79.- I Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 - Tilburg di t/m za open Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 do t/m za open T. 013-53 59 858 www.peerke.biz Soms kan iets een enorme bron van vreugde zijn, terwijl het je tegelijkertijd zorgen baart. Zeker als het vaker voorkomt. Ik heb dat met taalfouten. En dan vooral in de media. Dat een Chinees in Tilburg op zijn deur een handgeschreven br hangen met 'Vrolijk en nog ongeveer andere spelfouten, ik alleen maar om lachen. Dat de Tilburgse Hema de lippenbalsem aanprijst als lippenbalsum, ach ik kan het de jongens en meiden van de winkel niet kwalijk nemen, hun kwaliteiten liggen waar schijnlijk ergens anders. En ik lig in een deuk als iemand op Facebook zoekt naar een stukadoor die kan 'spartel- poetsen'. Maar bij het toene mend aantal taalfouten door professionele schrijvers moet ik tijdens het lachen ook een beetje huilen. Want wat zegt dat gestuntel over ons vak? Hier op de redactie krijgen we de voorbeelden dage lijks in onze schoot gewor pen. Vanmorgen kreeg een collega nog een persbericht waarin de Heikese kerk was verworden tot de heidense kerk. Erg grappig, maar ook slordig. Op Omroep Brabant las ik onlangs een persbericht over warenhuis Hudson's Bay. Daarin stond de tussenkop 'Tilburgers gemengd posi tief'. Je zou nog even kunnen denken dat de Tilburgers verschillen in hun mate van enthousiasme over hun nieu we warenhuis. Maar hier is toch echt sprake van een ver haspeling van 'gematigd po sitief' en 'gemengde reacties'. Welke hier bedoeld werd? We zullen het nooit weten. In de alinea onder deze kop stond trouwens ook nog een knoeperd van een fout. Nou ja, staat. Want het stuk is nog steeds inclusief slordigheden online te lezen. Zou het de tijdsdruk zijn die het aantal taalfouten in de media doet toenemen? Zijn journalisten slechter in taal geworden, schort er iets aan het onderwijs? Ik weet in elk geval een goed voornemen voor 2018... Tilburg - Onze traditionele kerst puzzel kon weer op veel belang stelling van onze lezers rekenen. De oplossing van deze kerstpuz zel luidt als volgt: Het wonder van Kerstmis bevat duizenden lichtjes die nooit uitgaan. We hebben uit de vele juiste inzen dingen twee prijswinnaars getrok ken, die elk een prachtige camera ontvangen, beschikbaar gesteld door Foto Jans, Besterdring 163 in Tilburg. Een Liquid Action Cam Ego HD t.w.v. 169 euro is gewonnen door Anouk Scheutjens uit Berkel-En- schot. Een Fuji Instax Minion direct klaar fotocamera t.w.v. 99 euro gaat naar Addy van Ginhoven uit Tilburg. De prijswinnaars ontvangen ook persoonlijk bericht. Van harte gefeliciteerd. Sarah-Jane treedt met haar band op tijdens Kracht on Tour. Op zoek naar werk? Feniks, Eman cipatie Expertise Centrum orga niseert op 18 januari 2018 weer 'Kracht on Tour'! Dat staat voor vrouwen die vooruit willen, kan sen grijpen en hun eigen willen verdienen. Dit spet' evenement vindt plaats bi roscoop in Tilburg en c.u 9.00 tot 12.30 uur. Organisatie De organisatie van het driekonin genzingen is in handen van Drie koningenwerkgroep Heemkunde kring Tilborch en Stadsmuseum Tilburg. Erfgoed en identiteit gaan v. samen. Stadsmuseum Tilburg I voortdurend de verbinding d< tussen. Bij Driekoningen g<" om het immaterieel erfgc traditie en samenzang. He koningenzingen refereert identiteit van de voorheen over wegend katholieke Tilburgers, die hun kinderen verkleed als de drie koningen langs de deuren lieten gaan. Tilburg - Ook dit jaar zijn alle in grediënten aanwezig voor een wonderlijke kruikenviering voor alle kruiken en kruikinnen, jong en oud. Muziek, een carnavaleske sfeer en echte Tilburgse humor zorgen ervoor dat deze viering op carnavalsmaandag alles behalve saai is en al jarenlang een traditie is binnen carnaval in Kruikenstad. Vanaf heden is het mogelijk om een kaartje te bemachtigen via http://kaarten.kruikenstad.nl/eve- nementen/10303/Kruikenviering Koren Tilburg Tilburgse koren die deelnemen aan het driekoningenzingen zijn Hasselts Gemengd Kapelle Koor, Het Laarkoor, Koor Pistache, La Renaissance, Muzemento, Rat- jetoekoor, Smartlappenkoor De Begonia's, The Harmony Singers, Tilburgs Byzantijns Koor, Vrou wenkamerkoor Cantilare en Zang groep Inspiration. Locaties waar zaterdag in elk geval wordt gezongen zijn De Hazelaar, Den Herdgang, De Kie- vitshorst, De Zonnehof, Konings- voorde, Mater Misericordiae, De Leyhoeve, De Reyshoeve, Johan nes Zwijsen, Het Laar en de Petrus en Pauluskerk. 'Kracht On Tour'wordt georganiseerd in samenwerking met de partners van Menss, de Gemeente Tilburg en het ministerie van OCW.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2018 | | pagina 3