N! EEL! ?in Vest, Aldi VrijwilligersbedankT 2017 groot succes E B£DANKT!, PRIJZEN colofon contourdetwern ILBURGSE KOERIER adres post Deze pagina is een uitgave van ContourdeTwern. [2017 zit er bijna op. Het was weer een druk, feerverend en spannend jaar. Ik vind het belangrijk dat we koesteren wat we met elkaar |ebben. Een samenleving waarin criminaliteit jog steeds afneemt, waarin weer meer mensen een baan vinden, waarin we ouder worden en He meesten van ons ook lang gezond blijven. I let Sociaal en Cultureel Planbureau bevestigt I i 'De sociale staat van Nederland 2017') dat et goed gaat met Nederland. Dat wil zeggen: het veel Nederlanders. lij ContourdeTwern zoeken we voortdurend raar manieren om een positieve bijdrage e leveren aan de samenleving. Door naast Ongeveer 65 Tilburgse bedrijven, organisa ties en kleine zelfstandigen hebben samen Enkele vrouwen met een migratie-achtergrond runnen er de ontmoetings- en eetactiviteiten. Ze halen er iedereen uit de buurt bij die een beetje aanspraak kan gebruiken. Een mevrouw die na een ongeluk al haar contacten en inkomsten kwijt is, maakt zich nuttig in de keuken. Een Thaise mevrouw die niet wil mee eten, brengt elke twee weken een fantastische maaltijd. Ze krijgt daarvoor zoveel waardering, Vorige week bezocht ik buurthuis De Wissel in Loven. Er hapgt een huiskamersfeer en er komen veel verschillende wijkbewoners. Een man met gevorderde dementie loopt er dagelijks binnen. In overleg met de zorginstanties beheert onze sociaal werker zijn weekbudget. Ze geeft hem elke dag een tientje want anders is hij binnen een dag alles kwijt. Het is zeer de vraag of hij nog langer thuis kan blijven wonen. Maar een opname-indicatie is er (nog) niet, dus de sociaal werker vangt het gewoon op. mensen te staan en vooral oog te hebben voor de meest kwetsbaren. Door mensen te zien zoals ze zijn, met hun zorgen, mogelijkheden en beperkingen. Door bruggen te bouwen, te activeren en mensen door het complexe doolhof van regelgeving en bureaucratie te loodsen. gezorgd voor de riant gevulde webshop met meer dan 10.000 geschenken en activiteiten. Zonder de hulp van de gulle gevers - financieel of in nature - was deze grootse Vrijwilligersbe- dankT 2017 niet gelukt. Onze hartelijke dank! Speciale dank aan 'Geev vorm' die de website vrijwilligersbedankt.nl belangeloos hebben vormgegeven. Ik vind het fantastisch dat wij hier een bijdra ge aan kunnen leveren. Dat wordt bovendien mogelijk gemaakt door steun van de ge meente Tilburg, duizenden vrijwilligers, wijk- organisaties, scholen, vele partnerorganisaties en maatschappelijk betrokken bedrijven. Dat zetten we in 2018 onverminderd voort. Zodat 'de staat van Tilburg' zodanig is dat iedereen meetelt en meedoet. Voor nu: geniet van de komende feestdagen en graag tot ziens in het nieuwe jaar." Gon Mevis Directeur|bestuurder ContourdeTwern Reageren? gonmevis@contourdetwern.nl Twitter: @GonMevis In 2018 gaat Het Spoor internationaal! Komend jaar staat regelmatig een ander land centraal in MFA Het Spoor aan de Schaepmanstraat 36. Op verzoek van bezoekers starten we in de derde week van januari njet Amerika. Het Spoor wordt extra gezellig aangekleed, je kunt 'real American' hotdogs en hamburgers bestellen en op 17 januari is er een filmavond. Welke film te zien is, is nog een verrassing. De Amerikaanse week wordt op 19 januari afgesloten met een Las Vegas-avond, met enkele optredens. Dat wil je niet missen! Meld je nu aan bij de receptie van Het Spoor. De entree voor de filmavond is 2,50 euro (inclusief hapje en drankje), voor de Las Vegas-avond 7,50 euro (met twee consumpties). Aanvang beide avonden: 20.00 uur. Door de aankleding van de zaal, de bij behorende muziek, verschillende activi teiten, een oliebollenkraam (op zaterdag en zondag) en een koek-en-zopie-stand, waan je je in een echt winterlandschap. Hartstikke leuk en schaatsen is ook nog eens gezond en vooralle leeftijden. De toegang is gratis, net als het lenen van schaatsen. Het meenemen van eigen schaatsen is niet toegestaan. tel mail internet Zuiderkwartier on ice Tussen Kerst en Oud en Nieuw wordt de grote zaal van MFA Zuiderkwartier omge toverd tot een schaatsbaan. Van 27 tot en met 30 december is de schaatsbaan aan de Wassenaerlaan 38 dagelijks van 10.00 tot 20.00 uur open voor alle buurtbewoners. Via de website vrijwilligersbedankt.nl hebben de afgelopen maanden 5.800 vrijwilligers een bedankje gekozen in de vorm van bioscoop- of theatertickets, deelname aan workshops, heerlijke maaltijden, een begeleide wandeling in de natuur, een cadeautje of iets anders. Te veel om op te noemen. Meer dan 400 vrijwilli gers hebben hun bedankje weer doorgegeven aan de 'members' van Quiet Tilburg. Inmiddels is de webshop gesloten. Als je al een voucher hebt, kun je je presentje nog wel ophalen. Meer informatie Voor meer informatie kun je mailen naar vrijwilligersbedankt@contourdetwern.nl of contact opnemen met Margaret Ariens: 013 583 99 99. Postbus 3078 5003 DB Tilburg 013 583 99 99 info@contourdetwern.nl www.contourdetwern.nl Vanaf half februari kan op Sjef worden gestemd. Op 14 maart 2018, op de Dag van de Sociaal Werker, weten we of Sjef de winnaar is. Maak kennis met Sjef: facebook, com/sjefvanderklein.contourdetwern Haar een omvangrijke minderheid maakt iet helemaal niet goed. Mensen krijgen geen lelijke kansen, bijvoorbeeld in het onderwijs, >p de arbeidsmarkt en in de toegang tot zorg. Vie geen goed netwerk weet te organiseren, is toetsbaar. Wie kampt met laaggeletterdheid jfeen gebrek aan sociale vaardigheden, heeft jrote moeite zijn of haar weg te vinden in de Ifomplexe samenleving. Er zijn wel loketten maar weet jij ze te vinden? Hulp zit soms achter sen digitaal loket of een hoge drempel. En Vil je, durf je, kun je wel alles delen bij een leukentafelgesprek? dat ze glunderend weer naar huis gaat. Een voormalige bouwvakker, die door pech in de uitkering terechtkwam, komt er zo tot bloei dat een parttime baan als beheerder haalbaar fc. Daarnaast bouwen een handvol sociaalwerkstudenten doorlopend aan de sfeer en samenhang, terwijl ze ook onschatbare levenservaring en studiepunten verzamelen. Spoorlaan 444 5038 CH Tilburg Sjef is genomineerd! Wat zijn we trots! Sjef van der Klein, werkzaam in de Reeshof, is een van de drie genomineerden in de landelijke verkiezing tot 'Sociaal Werker van het Jaar 2018'! De vakjury roemt Sjefs energie en zijn inzet voor onder meer ouderen. Ook enkele initiatieven die.hij in de Reeshof opstartte, zoals een ontmoetingskamer voor mensen met geheugenproblemen, vielen in de smaak. JRGSE KOERIER DONDERDAG 21 DECEMBER 2017

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7