J I ii port 'Het ijshockey in Tilburg leeft als nooit tevoren' Jan van Roessel I l'- Wereldberoemd in Tilburg: Jan van Roessel DONDERDAG 21 DECEMBER 2017 35 Captain Ivy van den Heuvel: FOTO: Joep de Beer TILBURG TILBURG 1APPERS.NL USSPORTCENTRUM TILBURG W\ Emotie bij het behalen van de eerste titel in de Duitse Oberliga. FOTO: Thijsfotografie.com en en VRIJDAG 22 DECEMBER 2D:00 UUR DONDERDAG 2B DECEMBER 20:00 UUR ESCWOHNBAU MOSKITOS ESSEN Het t er »n ie jm- ik □SE KOERIER tilburg - Tilburg Trappers is op 15 december opnieuw uitgeroepen tot Tilburgs sportploeg van het jaar. rwonderlijkdatjij als voetballer zonder franje, k nog belandde in Oranje. se clubs stonden voor jou in de rij, hart lag in Tilburg en het grote geld ging aan jou staat Willem ll'er »l centraal. r 4 4 4 444 4 4.4 t 4 'Teamplayers' Ivy van den Heuvel is hoe dan ook tevreden over de prestaties van zijn team. "We zijn lekker bezig. H I systeem dat we willen spelen zit in grote lijnen in. De nieuwelinger liggen goed in de groep, ook dr buitenlanders. Onze technische staf scout bij voorkeur teamplayers en ook dit jaar sluiten de nieuwe spe lers naadloos aan bij de vaste kern." DUITSE Combinatie Ivy van den Heuvel heeft van sport ook zijn beroep gemaakt. Naast het ijshockey houdt hij zich als personal trainer bezig met het begeleiden van mensen, die aan hun gezond heid werken. Mensen die wat kilo's af willen vallen bijvoorbeeld, mensen die fitter willen worden gezonder willen leven. TILBURGSE KOERIER deltje 'Wereldberoemd in Til burg' ter gelegenheid van het 20-jarig bestaan van Stads- gidserij Tilburg. Marcel -zelf ook stadsgids- portretteerde twintig beroemde Tilburgers in dichtvorm. Tilburgers, die ieder op eigen wijze, een stuk je geschiedenis van de stad inkleurden. In deze editie st Jan van Roessel Ivy van den Heuvel is op 24 augustus 1988 geboren in 's-Hertogenbosch. Hij maak te als 15 jarige zijn debuut in de hoofdmacht van Tilburg Trappers. Speelde later in de eredivisie voor Amster dam en Eindhoven en de buteerde in het Nederlands ijshockeyteam. Ivy keerde als 22 jarige terug bij Tilburg Trappers, de club waar hij de jeugdopleiding doorliep. Hij is meervoudig Nederlands kampioen en bekerwinnaar en bovendien tweevoudig winnaar van de Oberliga. Hij speelt met rug nummer 6, hetzelfde num mer als zijn vader Hein, die ook enkele seizoenen speel de voor Tilburg Trappers. tilburg - De stadsgidsen van Tilburg lopen al 20 jaar ontel bare wandelingen door ver schillende delen van de stad. Steeds meer mensen van bin nen en buiten Tilburg gaan mee op ontdekkingsreis om te kijken welke verrassende ver halen de stad voor hen in petto heeft. Leerkracht en auteur Marcel de Reuver schreef het bun- Het combineren van ijshockey en zijn onderneming Personal Training Ivy (PTI) kost wel wat kruim, maar met wat creativiteit komt de captain van Tilburg Trappers een heel eind. Met de laptop bij de hand werkt hij tijdens de vaak lange busreizen naar uitwedstrijden voor zijn bedrijf. "De combinatie ijshockey en werk verloopt zonder veel problemen. Ik speel ijshockey op Stappegoor en werk op een steenworp afstand van het Ussportcentrum. Dat maakt het een stuk eenvoudiger. Boven dien heb ik onder de mensen die ik train veel vaste klanten die flexibel zijn. Als we een uitwedstrijd hebben houden ze daar rekening mee. Als het nodig is maken we gewoon een nieuwe afspraak." KOOP NU UW KAARTEN w Dat hadden de Tilburgse ijsho keyers te danken aan het kamf oenschap in de Duitse Oberlic de tweede titel in successie op h derde niveau in het Duitse ijshoc key. En in het derdejaar in Duitsland 1 ligt Trappers op schema voor een nieuwe een topnotering en moge lijk een derde kampioenschap op rij. Tilburg Trappers en Icefighters Leipzig excelleren tot nu toe in de 1 Oberliga Nord. Trappers wist in de i hoofdronde zelfs een serie van zes tien gewonnen duels in de boeken te krijgen. Een unieke serie, waarbij I captain Ivy van den Heuvel wel wat kanttekeningen plaatst. "We heb ben natuurlijk een geweldige reeks neergezet. Maar helemaal vlekke loos was het niet. Een aantal duels hebben we pas in overtime in ons voordeel beslist. Verder hebben we enkele wedstrijden in de reguliere tijd gewonnen met één doelpunt verschil. De Oberliga is gewoon een lastige competitie, waarin wedstrij den niet zomaar worden gewonnen. Trappers is dus net als de afgelopen seizoenen weer een hecht team. Een verdienste van coach Bo Subr?"Nee, want dat zou niet goed zijn" zegt Ivy van den Heuvel."De teamspirit moet vanuit de spelers zelf ontstaan." DEL2 De overstap van Trappers naar de Duitse Oberliga is volgens Ivy van den Heuvel een goede keuze ge weest. Het is een spannende com petitie op een hoger niveau dan het ijshockey in Nederland en Bel gië en dat wordt door spelers en fans in Tilburg op waarde geschat. Van den Heuvel:"Veel wedstrijden zijn uitverkocht en de mensen zijn erg enthousiast. Het ijshockey in Tilburg leeft als nooit tevoren. Het verbaast mij daarom niet dat er plannen zijn om de capaciteit van het Ussportcentrum te vergroten." Tilburg Trappers heeft meer dan eens de wens uitgesproken om te kunnen promoveren naar de sterke DEL2, het tweede niveau in Duitsland. De captain van Trap pers heeft daar wel oren naar."We zullen daar geen slecht figuur slaan. We zullen wat tijd nodig hebben om te acclimatiseren, maar ik verwacht dat we snel op niveau zullen zitten. In onze voor bereiding op dit seizoen hebben we twee keer tegen Bad Nauheim gespeeld, momenteel midden moter in de DEÏ.2. In onze thuis wedstrijd waren de Duitsers beter, maar ik vond dat we uit de boven liggende partij waren, ondanks de kleine nederlaag." Achter de schermen Ivy van den Heuvel is de nieuwe cap tain van Tilburg Trappers en vindt de 'Cop zijn shirt een hele eer. Volgens de aanvoerder heeft die extra ver antwoordelijkheid weinig invloed op zijn spel. "Ik speel niet anders dan in andere jaren. Mijn rol als captain speelt zich voor een belangrijk deel af achter de schermen. Als een jon gen bijvoorbeeld even niet goed in zijn vel zit is het mijn taak om voor hem klaar te staan. Het is trouwens niet moeilijk om captain te zijn van Trappers, want we hebben veel lei ders in ons team. Dat maakt het voor mij een stuk makkelijker." Veel spelers droegen in Tilburg het rood, wit en blauw, maar die ene titel Jan, die ging terecht naar jou. Jij werd in de vijftiger jaren al geprezen en geroemd en heel veel jaren later ook als speler van de eeuw benoemd. Een geboren en getogen Tilburger bovendien, die keepers alle hoeken van de goal liet zien. Als supersterke spits knalde jij maar liefst 152 keer tegen het net, logisch datje bij de Tricolores toen al op een voetstuk werd gezet! Maar zoals je zelf ooit zei, je deed het met je maten, toen nog allemaal afkomstig uit Tilburgs eigen straten. Met Toontje, Sjel, Jef, Janus, Jo en Rinus werden jullie maar liefst twee keer kampioen. Er zijn er tegenwoordig heel wat bij, die het met minder moeten doen. Het was dus niet verw. na al die treffers ook r Zelfs de buitenlandse i maar jouw voorbij. Jouw standbeeld zal tot in lengte van dagen, ons rood-wit-blauwe hart naar buiten uit gaan dragen. Want met respect voor helden die in onze stad werden geboren, blijf jij, Jan van Roessel, ook in de toekomst oneindig voor ons scoren! JAN VAN ROESSEL

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 51