DOWNLOAD DE SPORTIEVE KERSTVAKANTIE Klachten vuurwerk AFVALINZAMELING TIJDENS DE FEESTDAGEN Ö1 VEILIG VUURWERK AFSTEKEN 'Afvolwijzer (ken? Hier niet! www.sportintilburg.nl GEMEENTE TILBURG Vuurwerk al 25 Het afsteken van vuurwerk is toegestaan op 31 december van 18:00 uur tot 1 januari 2:00 uur. i I I We houden rekening met het welzijn van dieren, daarom word je gevraagd geen vuurwerk af te steken bij de kinderboerderijen: Reeshof (Scharwoudestraat 30); Stokhasselt (Mascagnihof 644); Wandelbos (Indigolaan); Roomley (Kreitenmolenstraat Udenhout). Deze locaties worden aangegeven d.m.v. borden! Samen meerwaarde bij vuurwerkcontroles De drie Brabantse omgevingsdiensten en veiligheidsregio's wer ken nauw samen aan veilige verkooppunten van vuurwerk. Er vinden voorcontroles plaats waarbij gelet wordt op de naleving van relevante regelgeving, inclusief de bouwtechnische brandvei ligheidseisen. Tijdens de verkoopdagen (dit jaar op 28, 29 en 30 december) wordt uiteraard ook gecontroleerd. Afval van vuurwerk Elk jaar liggen er na Oudjaar kilo's vuurwer- kafval op straat. Deze vuurwerkresten zijn schadelijk voor het milieu en onveilig voor kinderen die de dag erna op zoek gaan naar vuurwerkresten. Kinderen steken de vuur werkresten vaak opnieuw aan. Daarom is het belangrijk dat we ze samen opruimen. Ophaaldagen De ophaaldag op Eerste Kerstdag, maandag 25 december, wordt verzet naar zaterdag 23 december. De ophaaldag op tweede Kerstdag dinsdag 26 december gaat gewoon door. Milieustraat De milieustraat is gesloten op 25 en 26 december en op 1 januari. Schade door vuurwerk Soms kan er schade in de openbare ruimte ontstaan door vuurwerk. U kunt dit melden via www.tilburg.nl/melden of via de BuitenBeter app. Bel de politie 0900 8844: Voor klachten over het afsteken van vuurwerk buiten de toegestane tijden. Als u denkt dat er ergens illegaal vuurwerk wordt ver kocht of opgeslagen. Liever anoniem meiden? Bel dan 0800 7000. Ophalen kerstbomen Kerstbomen kunnen van maandag 8 tot en met vrijdag 12 januari (zonder emmer en versiering) naast de duocontainer worden geplaatst op de dag dat de container wordt geleegd. Flatbewoners mogen ze ook naast de duocontainers in de straat plaatsen. Kerstbo- men mogen ook naar de milieustraat worden gebracht. Kijk voor meer informatie op www.tilburg.nl/afval of download de Afval- wijzer app. Zo zorgen we niet alleen voor een schone omgeving maar ook voor een betere sfeer in de buurt. Het vuurwerk kan (nat gemaakt) in het grijze gedeelte (restafval) van de duo- container en voor flatbewoners in de rest- afvalcontainer. Vuurwerk kan ook naar de milieustraat worden gebracht. Bel de Omgevingsdienst Midden- en West-Brabant 073 - 68128 21 in geval van een brandgevaarlijke situatie bij een verkooppunt of een vermoeden daarvan. URGSE KOERIER Vuurwerk afsteken met oud en nieuw is leuk maar doe het wel voorzichtig. Elk jaar gebeuren er veel ongelukken met vuurwerk. Soms omdat het vuurwerk niet goed is, maar meestal omdat kinderen (en ook volwassenen) er niet goed mee omgaan. Veilig omgaan met vuurwerk begint al voordat je het afsteekt: TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 21 DECEMBER 2017 Tips voor het afsteken Zorg dat siervuurwerk altijd stevig en stabiel staat. Zet pijlen altijd in een fles, half gevuld met zand. Sla voor grote vuurpijlen een pvc-buis in de grond. Zet vuurwerkpotten altijd klem tussen twee stenen. Steek vuurwerk aan met een aansteeklont, sigaret of sigaar. Gebruik nooit lucifers of een aansteker. Steek geen vuurwerk uitje hand af. Steek weigeraars (vuurwerk dat niet is afgegaan) nooit opnieuw aan. Zorg dat anderen minstens zes meter afstand houden. Koop legaal, veilig vuurwerk bij een erkend verkooppunt (overzicht verkooppun ten vind je op www.tilburg.nl/inwoners/afval/kerstbomen-en-vuurwerk) Experimenteer niet zelf met vuurwerk: maak vuurwerk nooit open! Steek vuurwerk nooit los in jas- of broekzakken. Trek kleding aan die tegen een stootje of vonk kan (dus geen nylon). En ook niet iets met een capuchon. Bescherm je ogen met een vuurwerkbril. Lees de gebruiksaanwijzing van tevoren. In het donker kun je niet lezen. Oliebollen gebakken? Gooi het frituurvet of de bakolie niet weg via de wc of de gootsteen, want dat leidt tot verstoppin gen en verontreiniging van het water. Giet het afgekoelde vet terug in een lege plastic fles. Breng dit naar de milieustraat Albion of Hoolstraat, de gele containers van de KGA-wagen op de week markt of de (gele) contai ner bij de supermarkt. Van gebruikt frituurvet kan on der andere biobrandstof gemaakt worden.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 41