JI Wij zijn in 2017 zelf ook de wereld over gegaan! Kaapverdische eilanden Colombia A Zuid Afrika Botswana Namibië OQ O Kaapverdië Dtflaai Aruba Indonesië Maleisië Tilburg Travels the World! Team Disma Reizen V. i En daarnaast hebben onze reisspecialisten in Eindhoven, Goirle, Hilvarenbeek en Oosterhout deze landen bezocht: Sevilla, Muzieksteden Amerika, Thailand, Suriname, Spanje, Gent, Rome, Singapore, Berlijn, Dominicaanse Republiek, Milaan, Oost Canada, Zimbabwe, Las Vegas, Hongarije, Italië, Portugal, Mexico, Toscane, Vogezen, Cuba, Valencia, Budapest, Jura, Luxemburg, Oostenrijk, Parijs, Kroatië, Gran Canaria, Tsjechië, Mauritius, Praag, Suriname, Italië, Sevilla, Tenerife, Costa Brava, Malaga, Sri Lanka, Malta, Cyprus, Thailand, Costa Rica, Bonaire en Milaan. Daar zit muziek in! Eenmaal geland op Sao Vicente is het direct duidelijk dat dit hét muzikale eiland van Kaapverdië is. In de aankomsthal prijkt het portret van de beroemde (overleden) folkzangeres Césaria Evora, naar wie de luchthaven ook is vernoemd. Op het hele eiland speelt muziek een grote rol. Bijna in elk restaurant vind je live muziek voor een sfeervol diner. En Sao Vicente heeft nog meer in petto voor cultuurliefhebbers. In Mindelo, de hoofdstad van het eiland, hangt een authentieke sfeer dankzij met kinderkopjes bestrate paadjes, kleurrijke huizen en levendige markten. Genoeg van het stadsleven geproefd? Monte Verde, de hoogste berg van het eiland (300 m), is een aanrader om op heldere dagen te beklimmen. De weg omhoog is steil en kronkelt langs prachtige bloemen en vlinders. Ongerepte natuur Vanaf de haven van Mindelo vertrekt dagelijks een ferry naar het nabijgelegen bergachtige Santo Antao. Begeleid door vliegende vissen en met een beetje geluk ook dolfijnen, meer je na ongeveer een uur aan op misschien wel het mooiste eiland van de archipel. Fanatieke wandelaars kunnen hier met gemak een week doorbrengen; op Santo Antao zijn honderden wandelroutes te vinden. Het toerisme staat nog in de kinderschoenen, maar de natuur is sprookjesachtig mooi. Het landschap is ongerept en de routes zijn niet aangegeven, dus boek wandelingen met een gids. Je komt ogen te kort in de Ribeira Grande vallei, of de vallei van Paul. Je loopt hier langs suikerrietplantages, velden vol papaja's, bananen en mango's en weelderige kustlijnen. We gaan ieder jaar op studiereis om verschillende bestemmingen te bezoeken. Uit eigen ervaring kunnen wij u namelijk het beste reisadvies geven. Daarnaast genieten we zelf ook van vakanties en zo zien wij als team van reisspecialisten best veel van de wereld. Hier zijn wij het afgelopen jaar geweest: I Wie denkt aan vakantie in Afrika, denkt waarschijnlijk aan safari. Dat is zeker I mogelijk, maar er zijn nog veel meer varianten. Ooit gedacht aan Kaapverdië? I Deze paradijselijke archipel midden in de Atlantische Oceaan schittert aan de |i westkant van Afrika. De relaxte eilanden Sal en Boa Vista (letterlijk: mooi uitzicht) zijn al jaren vaste prik voor zon-, zee- en strandliefhebbers. A4Ï-ÓC Maar Kaapverdië biedt meer. Sinds vorig jaar vliegt TUI op Sao Vicente, een I heel ander stukje Kaapverdië. Op zo'n zes uur vliegen kun je op dit ongerepte eiland de Kaapverdische cultuur snuiven. En altijd in de zon: het hele jaar door is het in Kaapverdië warmer dan 20 graden. Mallorca, Zakynthos, Kos, Ibiza, Athene, Istanbul, Turkije, Lanzarote, Engeland, Rhodos, Montenegro, Dublin, Frankrijk, Spanje, Oostenrijk, Usland, Disneyland Paris, J Zweden, Denemarken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25