fijne feestdagen en een gelukkig nieuwjaar. AAR iheden ardzijn ;baar. TK Kerstmis 2017 DONDERDAG 21 DECEMBER 2017 Kerstmis is de laatste jaren steeds meer in de greep van de commercie gekomen. Kerstmis gereduceerd tot een feest van consumptie. Materieel en immaterieel. Veel mensen leven in bittere armoede. Ook in eigen land. Maar voor de gelukkigen die het in materiële zin beter voor elkaar hebben mag het met Kerstmis allemaal steeds luxer, opgestuwd door gewiekste reclamecampagnes van bedrijven die op jacht zijn naar een record omzet. Een nog grotere en fraaiere boom, nog meer verlichting in en om het huis, nog duurdere kerstcadeaus, nog overdadiger maaltijden. En dat gekoppeld aan bagger op de buis, met de zoveelste vertoning van Home Alone. Dat is Kerstmis anno 2017. In onze moderne samenleving lijkt de kerstgedachte in de vergetelheid te raken. Kerstmis is een feest van uiterlijke schijn geworden in plaats van een feest van innerlijke bezinning en beschaving. Kerstmis is een beetje kermis geworden. Economisch gaat het voorspoedig, maar we bevinden ons wel in een morele crisis. Individualisering en verharding van de maatschappij laten hun sporen na. Er wordt wel gezegd dat vroeger alles beter was. Dat is natuurlijk niet waar. Wetenschap en techniek hebben ons veel goeds gebracht. Maar de onderlinge solidariteit, verbondenheid en het fatsoen zijn we kwijt geraakt. En die hebben we juist zo hard nodig om er met zijn allen weer een gezonde, respectvolle samenleving van te maken. ^^erstmis staat van oudsher bekend als een feest van vrede en verbondenheid, als een feest van het licht. Verbondenheid met familie, vrienden en bekenden, ■JL ^^maar ook verbondenheid met de ander, dichtbij of verder weg. Die solidariteit werd breed gedeeld. En niet alleen door christenen, want ook voor mensen van andere gezindten en voor veel niet-gelovigen was de kersttijd vaak een periode van bezinning. Er was het besef dat je niet alleen leeft en dat het niet verkeerd is om in verbondenheid te werken aan een gezonde, respectvolle samenleving. Hoe anders is dat aan het begin van dit nieuwe millennium. ILBURGSE KOERiral

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1