w Leon Slapen is uitrusten... ijknieuws HET TELLEN STOPT HIER Proef de cultuur van est Iran in zt Sant Kei Mobiel planetarium op Theresialyceum 16 DONDERDAG 14 DECEMBER 2017 TILBURGSE KOERIER T1LBURGSI DOOR: Tl Hoofdkussens al vanaf 5,- Matrassen al vanaf 49.- Boxsprings al vanaf 249.- slaapcomfort www.leonvanderzande.nl OPENINGSTIJDEN: Maandag 13:00 -17:30, Dinsdag Vm Vrijdag 10:00 -17:30, Zaterdag 10:00 -17:00 en ZONDAG 12:00 -17:00 uur VANDERZANDE Tilburg - Op woensdag 20 december staat er op het Theresialyceum in Til burg een mobiel planeta rium van de Nederlandse Onderzoekschool voor Astronomie (NOVA). TILBURG - doen ii j-West v )1 verse! Bosscheweg 235 5015AD Tilburg Tel.061 595 56 57 Bevorde Sanne: iedereen maken ze de f voor natuur- Khanica en Jeleerlingen jari is er een ingen en schil- se kunstenares maaltijd kan tot uiterlijk 20 decem ber in het wijkcentrum bij Thea Stokkermans (theastokkermans® contourdetwern.nl). De andere ac- r- tiviteiten kun je gratis bezoeken, f Je hoeft je daarvoor niet aan te 0 melden. 14.00 1 ronde den. Een bi Een kopje Adres: Ber vuur ei special e is gratis, plaatse 'lfcj'5 iedere. innen- apjes. 122.00 je ver in de - Jarenlange ervaring. - Deskundig advies. - Direct de beste prijs. - Nederlandse producten. - Maatwerk mogelijk. - Snelle levertijden. Sanne is bij het Rl mensen aandoen Vanuit de op een manier i doen in zij op he kerstvieri problem: haal is ii op iedere met The pastor va de Herde re initiati achteree De hele maand janue expositie met tekenin<_ derijen van de Iraanse Wida Khakoie. De maaltijd en filmavond kosten ieder €3,00. Aanmelden voor de Koepel Het planetarium bestaat uit een opblaasbare koepel met een hoog te van 3,5 meter en een doorsne de van 6 meter. Er wordt gebruik gemaakt van digitale planetari um-software, waarmee de sterren- hemel'full dome'in hd-kwaliteit op de koepel wordt geprojecteerd. Er kan worden ingezoomd op bijzon dere objecten in het heelal, zoals Bingomiddag Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit verzorgt op donderdag 21 decem ber een bingomiddag in Wijkcen trum 't Sant. De middag duurt van tot 16.30 uur. Er zijn iedere drie prijzen en dat tien ron- Jingokaart kost 3 euro. koffie of thee - leneluxlaan 74 in 1 Berfin Tas, Dennis Brink en hun profielwerkstukbegeleider Richard Engelgeer. sten van ons universum. Zo hopen we onze medeleerlingen te helpen bij het begrijpen van dit fascine rende onderwerp!" Tilburg - In Tilburg-West wonen mensen met wel 101 verschillen de nationaliteiten uit even zoveel culturen. Dat levert een boeiende mix op van uiteenlopende tradi ties, gewoontes, verhalen en films. Daarom staat regelmatig een an dere cultuur centraal in wijkcen trum en bibliotheek 't Sant aan de Beneluxlaan 74. Onder de noemer 'Proef de cultuur van...' maak je een reis door de wereld en duik je dieper in de cultuur van je buur man. In januari staat Iran centraal. Het programma, dat samen met Iraanse wijkbewoners is opgezet, ziet er als volgt uit: dinsdag 9 januari: 17.00 uur, in loop; 17.30 uur, Iraanse maaltijd met aansluitend een informatieve bijeenkomst over de geschiedenis en de rijke cultuur van Iran. woensdag 17 januari: 19.30 tot 22.00 uur, filmavond met spar de film en Iraanse thee en haf dinsdag 23 januari, 19.30 tot uur, boekproeverij, waarna der wordt meegenomen Iraanse cultuur. Leerlingen Berfin Tas en Den Brink (6vwo) organiseren dit het kader van hun profielwerk stuk. Met de inzet van het mo biel planetarium n lastige examenstof kunde over hemelmec astrofysica voor mede begrijpelijker. Sterrenkunde wordt door veel leerlingen als een moeilijk onder werp ervaren. Door het aanbieden van deze stof op een andere ma nier kunnen leerlingen hier een duidelijker beeld bij krijgen. Berfin en Dennis hebben nagedacht over verschillende manieren om dit te doen en uiteindelijk kwamen ze samen met hun begeleider me neer Engelgeer op het idee van het planetarium. Berfin: "We koppelen de presentatie in het planetarium aan de theorie en opdrachten die we in de les behandeld hebben. We beginnen op onze eigen aarde en reizen vervolgens naar de uiter- planeten uit het zonnestelsel en exotische bronnen als superno va's en zwarte gaten. Doordat de projectie over de gehele koepel plaatsvindt, krijgen leerlingen het idee zelf door het heelal te reizen. Alle leerlingen uit 6vwo die het vak natuurkunde volgen krijgen op 20 december een uur les in het planetarium. Deze lessen worden verzorgd door masterstudenten natuur- en sterrenkunde. Ook ge ïnteresseerde 5vwo-leerlingen en leerlingen die het Traject op Maat voor hoogbegaafden volgen krij gen hiervoor de mogelijkheid. F

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 16