w o c o o o 15 ijknieuws a CD ost Kerstconcert mannenkoor La Renaissance Sevn Alias Een geschenk recht uit het hart Fundament krijgt subsidie Mondriaan Fonds IFN MANNAERTSAPPELS irgse ier EN! Cursus plaatsen? nr 15 LBURGSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 DECEMBER 2017 Xi Jules' Danceparty voor Serious Request DOOR ELLEN VAN SLOOTEN fljnfo FOTO: Peter Timmermans Berkel-Enschot s EJJww Tai chi - qigong lessen in de Reeshof. Udenhout Op zoek naar werk? NLP Practitioner 10 dagen r.nl Spoorlaan 410, Tilburg - T.013 5838246 - info@mannaertsappels.nl Zorgverleners zijn ook maar mensen door Angela Mutsaers Meer informatie: wp.mannenkoor-la-renaissance.nl j onze website: selschade.nl waar ik Meer informatie: https://kominactie.3fm.nl/ actie/jules-danceparty. e-cicd&f- Advocaten 19,30 13.hl stapel staan internationale jaar programma's, ingebed in een pro gramma van publieksactiviteiten en educatieve producten voor het onderwijs,-op alle niveaus. Gratis inloopsp Iedere donderde wij ook een gratis inloopspreekuur. U kunt bij ons natuurlijk ook terecht als u na een (bedrijfs)ongeval nog blijvend letsel hebt opgelopen. Meer informatie vindt u op www.mannaertsappelsletse u ook te woord kan staan. Of u belt mij even op 013-5838246. Tai chi - qigonglessen op de maan dagavond of vrijdagochtend. Kijk op www.mariekevandinter.nl Klik op de Adverteren -> Curst - Kerstconcert Gemengd Koor d. komen en •dig! indien hij u niet voorafgaand aan de ingreep duidelijk heeft gewe zen op de mogelijke risico's en u goed heeft geïnformeerd. Pater Poels waar iedereen iets kan uitzoeken. Aangevuld met 40 sjaals die gebreid zijn door vrijwil ligers en 500 andere cadeaus die ze van diverse sponsors hebben ontvangen. Tilburg - Op zaterdag 23 december doet Sevn Alias poppodium 013 aan. Na zijn zegetocht langs fes tivals en zalen met hits als 'Kifesh', 'Ma3lish'en 'Gass'op zak, is het nu tijd voor het volgende hoofdstuk in de Alias saga. Aanvang om 1 uur. Meer informatie: www.01i berkel-enschot - Stichting EXPO presenteert op zondag 17 decem ber een kerstconcert door het Til- burgs mannenkoor La Renaissan ce. Aanvang om 15.00 uur in de St. Willibrorduskerk in Berkel. De toegang is in beginsel gratis, maar een vrijwillige bijdrage wordt op prijs gesteld. spreekuur rdag van 16.00 - 17.00 uur hebben ratis inloopspre ijk ook terecht Leer doelmatiger communiceren, anderen beter begrijpen en ervarin gen anders benaderen. Wil jij jezelf persoonlijk en zakelijk verder ont wikkelen? Schrijf je dan in, je krijgt een gedegen NLP opleiding én indi viduele coaching. Les in kleine groe pen, tijden 09:30-16:30. Info, data en aanmelding www.ingemolin.nl of bel 06-53785557. ken vloeren: I :GD! 1 pvc, tapijt t juiste adres, ig geopend afspraak. 06-29032344 n.nl Q udenhout - Bij gelegenheid van het 45 jarig jubileum van het Ge mengd Koor Udenhout geeft het koor op zondag 17 december een jubileum kerstconcert, met bege leiding van orgel en orkest. Het concert vindt plaats in de St. Lam- bertuskerk in Udenhout en begint om 14.30 uur. Koor en orkest staan onder leiding van mevr. A-G. Werts. De toegang is gratis. Verder luistert het koor daar de kerstnachtmis op op zondag 24 december om 21.00 uur. In deze viering wordt de Pastoralmesse in G op. 75 van C.R. Kristinus gezon gen. Ook dan met muzikale bege leiding van orgel en orkest. Klacht indienen Per 1 januari 2017 dienen alle zorgaanbieders een klachten functionaris te hebben, waar u als patiënt terecht kunt. Als u van mening bent dat er echt een me dische fout is gemaakt, moet u een klacht bij de klachtenfunctio naris neerleggen. Maar natuurlijk kunnen ook de letselschadead vocaten van MannaertsAppels u begeleiden in het proces. Samen met u gaan we bekijken wat de mogelijkheden zijn en zullen wij ook advies inwinnen van onze eigen medisch adviseur. U bent altijd welkom voor een eerste gratis en vrijblijvend gesprek. Enige weken geleden moest ik een ingreep ondergaar huis. Op de dag van de behandeling werd mij bij de intake of ik een formulier had getekend dat ik akkoord ga met de i de ingreep. Nee, dat had ik niet. Toen ik aan het wachten was1 ingreep, werd door de verpleegster van de afdeling nogmaals dat ik het formulier niet ondertekend had. Verschil’ flitsten door mijn hoofd: moet ik nu nog tekenen? I was zeker: de ingreep moest doorgaan. Gelukkig is pen, maar wat als het niet goed was gegaan? Ga'naar: www.tilburgsekoerier.nl ie button susaankondigingen^ Letty Brands en Anja Wolfs helpen mee aan de inpaktafel voor hun actie 'Berkel-Enschot helpt Pater Poels'. Ongeveer 150 cadeaus staan klaar, na een dag knutselen door onge veer 35 mensen. Mooi verpakt en met een persoonlijke boodschap van de maker op een kerstkaart. Deze komen op de kerstfair bij in in het zieken- gevraagd risico's van -svoor de 3 nogmaals gezegd rschillende gedachten ---? Wat als? Eén ding kidg is alles goed afgelo- udenhout - Jules van Gerwen van basisschool de Mussenacker houdt samen met schoolgenoten op woensdagmiddag 20 december vanaf 14.00 een danceparty voor Serious Request. De dancepar ty vindt plaats in basisschool de Mussenacker aan de Korte Voren en is voor iedereen toegankelijk die ter plekke een bijdrage levert aan de actie van 3FM. Jules zal als dj de middag voorzien van beats en bassen, terwijl bezoekers voor wat te drinken en te eten terecht kunnen bij andere kinderen van basisschool de Mussenacker. 3FM Medische fout Zorgverleners zijn ook maar men sen, die heel erg hard werken. Ik heb zelf weer gezien hoe hard er gewerkt wordt met te weinig per soneel. Ik neem mijn petje echt af voor de mensen in de zorg. Maar waar gewerkt wordt, kunnen fouten worden gemaakt. En wat moet u doen als u van mening bent dat dit bij u is gebeurd? Bij een medische fout is de arts of zorgverlener aansprakelijk voor de schade die u daardoor lijdt. Vermoedt u dat er sprake is van een medische fout, maak dit dan in ieder geval altijd bespreekbaar met uw zorgverlener. Wat voor u een fout lijkt, kan na een me dische evaluatie toch een com plicatie blijken te zijn. Maar ook bij een optredende complicatie kan een arts aansprakelijk zijn Serious Request 2017 haalt geld op om ouders en kinderen te her enigen. Wereldwijd zijn meer dan 4 miljoen familieleden elkaar kwijt door een ramp of conflict. Met de opbrengst van de actie sporen Ro de Kruis-hulpverleners vermiste kinderen op, herstellen ze het con tact en brengen hen weer thuis. De gehele opbrengst van de mid dag komt ten goede aan Serious Request. Tilburg - Fundament, de organisa tie achter de kunstexpositie Lust warande, ontvangt een bijdrage van 225.000 euro van het Mond riaan Fonds voor het programma van 2018-2020. Het Mondriaan Fonds draagt bij aan programma's van presentatie-instellingen om dat ze van vitaal belang zijn voor ontwikkeling en zichtbaarheid binnen de beeldende kunstsector. De komende drie jaar werkt Fun dament verder aan de ambitie om De Oude Warande te ontwikkelen tot internationaal podium voor hedendaagse sculptuur, onder de naam Lustwarande - Platform for Contemporary Sculpture. Op La Renaissance bestaat al meer dan een eeuw en staat nu onder de leiding van dirigent Carl van Kuijck en pianist Ben Martin Weijand. Tijdens dit concert brengt het köor een aantal bekende en minder bekende kerstliederen ten geho re. Daarnaast heeft het ook een selectie werken uitgezocht, die aansluiten bij de tijd van het jaar en de omgeving waarin het koor optreedt. Op het programma staan o.a. werken van Mozart, Handel, Schubert en BiebL berkel-enschot - Aan tafels wordt ijverig geknutseld. De geur van verf hangt in de voormalige kerk van het trapistinnenklooster. Van uit de plek waar altijd over barm hartigheid en inzetten voor de me demens werd gesproken, zie je nu mensen uit eigen beweging iets maken voor een ander. Niet om na afloop mee naar huis te nemen, maar om te schenken. Dat cadeau komt recht uit het hart. Na de zomer gingen Letty Brands en Anja Wolfs naar Pater Poels. Ze spraken met Hulya, zijn dochter, en vertelden het verhaal waardoor ze zelf geïnspireerd raakten. Over een kunstenares die schilderijtjes bij de voordeur van mensen zette, die het volgens haar goed konden gebrui ken. Vanachter een struik zag ze hoe dankbaar mensen daarmee waren. Dit is ook de insteek voor de actie 8erkel-Enschot helpt Pater Poels. Na jarenlang een bijdrage te hebben gegeven aan voedselpakketten, kozen ze nu voor een blijvende gift. Wat is mooier om te krijgen dan een cadeau waar iemand zich speciaal voor jou heeft ingezet? 'Op Eigen Kracht' is dé training voor vrouwen die op zoek zijn naar werk. Je volgt groepslessen bij een loop baancoach van Feniks. Daarbij krijg je o.a. zicht op je eigen competenties en talenten, CV en sollicitatiebrief schrijven, communiceren, presente ren en netwerken. De nieuwe cursus start 11 januari 2018 van 9.15 tot 11.30 uur. Deelname is gratis. Meldt je aan via kristel.doorakkers@fenik- stilburg.nl of 013-5421896

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 15