Ik wil opnieuw Tilburger worden’ |i dw Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Tilburg geeft winkelcentra in buurten en wijken opknapbeurt W-buurt in Reeshof zoekt surveillanten Route Moerenburg wordt aangepast ten s Wilhel uit het gezi eendjes voeren, eind loper renstraat i lenstad Kap’* Extra ondergrondse container voor PMD 1 \“T Wagnerplein. (Foto gemeente Tilburg) Theo Weterings. (Foto gemeente Tilburg) Tilbi kel| itrots ivoor aliteiten op televisie kan volgen. Een keer naar de film graag, maar ik ben geen Netflixer." Den aan de kwa- 013. Jacobs: "Input, ondernemers ibaar. Stads- an en voor de de gemeente in- om mee te pra- I van de route verle ie Bosscheweg loop.. I door landelijk t gaat om het woners te horen ijn op 19 de- Aanmelden kan plaatsen n de aan- burg zijn be- beurtenissen at de elektrici- Op de beel- :boom op de men van inwo- Ondernemers- En op de bank met Netflix? "Nee, ik ben al blij als ik de actu- oe aanw drijvighf voorzier "Dej lijke wij Het is 30jaar geleden dat u hier woonde, hoe kijkt u terug op die tijd? "Economisch ging het toen slecht. Het was moeilijk voor jongeren om aan werk te komen. Dat was de reden dat ik in de Randstad ben gaan werken. Het is mooi om dan terug te komen in een stad die een heel nieuw elan heeft. Als ik de mensen spreek, hoor ik dat ook. Er zijn weer volop kansen voor Tilburg. Bewoners zijn op de stad. Een mooie taak mij om op door te gaan." Diverse buurt- en wijkwinkelcentra hebben de laatste jaren een opknap beurt gekregen. Zo is op 16 december de heropening van het Paletplein. Ook klinkt binnenkort het startschot voor de aanpak van het Pater van den Elsenplein. Welk café was favoriet in uw stu dietijd? "Een kroeg waarvan ik de naam kwijt ben. Het was een van de eerste bruine kroegen. Hij zat aan het eind van de Korte Heuvel. Ze schonken er als een van de eer sten Belgisch bier, daar werd dan ook grenadine in gedaan. Als ie mand de naam weet, hoor ik het graag. En ik kwam in het week end ook wel in de Gallery Club om te dansen." korte afstand van elgebied is uniek jn aantrekkings- supermarkt de belangrijkste trekker. Een goe de bereikbaarheid en parkeer gelegenheid zijn extra pluspun ten. Maar het wijkwinkelcentrum heeft teger functie, als na sluitingstijd het een plek va de aanwezige horec heid en maat .aningen. gemeente vindt aantrekke- /ijkwinkelcentra van belang voor de leefbaarheid van onze wijken en dorpen", zegt wethou der Erik de Ridder. "Daarom heb ben we de afgelopen jaren stevig de schouders gezet onder de her structurering en uitbreiding van de Heyhoef, het Wagnerplein en het Paletplein. Ook het Pater van den Elsenplein staat nog op het programma, net als de verplaat sing van het winkelcentrum Ber- nardusplein." De komende jaren blijft de ge meente investeren in wijkwinkel centra. Samen met initiatiefne mers, winkeliers, omwonenden en vastgoedeigenaren. Het is al tijd maatwerk, het resultaat kan variëren van een grootschalige re novatie tot een actieve winkeliers vereniging die nieuwe bezoekers trekt. Het centrum van Udenhout is door Nederland Schoon uitgeroe pen tot schoonste winkelcentrum van Tilburg. Het eindigde zelfs op een 25e plaats van de 616 deelne mende winkelcentra in Nederland. Opening Paletplein In Tilburg-West is hard gewerkt aan de herontwikkeling van het Paletplein. Enkele winkels zijn nieuw gebouwd, voorgevels van bestaande winkels zijn vervangen en de overkapping is verwijderd. Ook zijn het parkeerterrein en de winkelstraat vernieuwd. Op 16 december is de feeste lijke heropening vanaf elf uur 's morgens. Geïnteresseerden zijn van harte welkom om hierbij aan wezig te zijn. Een klein deel van de werkzaamheden volgt na de feestdagen. Het gaat om een deel van het straatwerk, het p van de lantaarnpalen en leg van de beplanting. De Stichting Duurzaamheidsvallei be heert een wandelroute in Moerenburg tussen Tilburg en Oisterwijk. De stich ting wil het deel van de route verleggen dat nu langs de Bosscheweg loopt. Doel is om het hele pad door landelijk gebied te laten lopen. Het gaat om het deel van de Bosscheweg tussen de huizen met nummers 120 en 158. Het wandelpad dat achter de huizen gaat lopen, wordt niet verhard. Er komen sluishekjes bij beide ingangen om te voorkomen dat het pad op een andere wijze wordt ge bruikt. Het pad wordt alleen verlegd als de bewoners het er mee eens zijn. Zij kunnen bezwaar maken tot 8 december. Hoe benaderbaar wilt u zijn? "In de profielschets stond dat de nieuwe burgemeester een Tilbur ger onder de Tilburgers moet zijn. Dat is een van de redenen dat ik heb gesolliciteerd. Zo wil ik het burgemeesterschap invullen. Die rol van burgervader is heel be langrijk voor mij. Dat klinkt mis schien ouderwets, maar ik wil be naderbaar zijn. Inwoners moeten mij kunnen aanspreken en hun verhaal aan me kwijt kunnen. Ik wil opnieuw Tilburger worden en met veel mensen kennis ma ken. Als mensen mij willen ont moeten, moedig ik ze aan om een mail te sturen naar: burgemees- ter@tilburg.nl. Plaatsing PMD-container. (Foto gemeente Tilburg) Bewoners van veel flats in Tilburg hadden tot nu toe alleen ondergrond se afvalcontainers voor restafval en oud papier. Voortaan kunnen ze ook PMD apart aanbieden. PMD staat voor Plastic en Metalen verpakkingen, Blik en Drankenkartons. De gemeente laat deze maand bij de flats extra onder grondse containers voor PMD-afval plaatsen. Ook in november is dat al ge beurd. Stickers geven aan waar bewoners welke afvalsoorten kwijt kunnen. Hoe meer afval gesorteerd wordt, hoe beter dit is voor het milieu. Hierdoor verdwijnt minder restafval in de verbrandingsoven. Meer informatie? www. tilburg.nl/afval. et een toelich- na gaat ieder- le slag. Per ta- aanwezig die al- eeën noteert, or vóór 10 de- turen naar: in- /ermeld daar- j aanwezig wil intvangt u een mgst en volgt jaren zijn er al ingediend en ten uitgevoerd, azen op stads- Theo Weterings (58) is 28 november geïnstalleerd als burgemeester van Tilburg in een vol 013. Weterings was hiervoor burgemeester van Beverwijk en Haarlemmermeer. Hij is in Tilburg geboren en getogen en studeerde economie aan de Katholieke Hogeschool. In zes vragen maken we kennis met hem. In de W-buurt van de Reeshof is een buurtpreventieteam actief. Diverse vrij willigers zijn gestopt, daarom is behoef te aan extra surveillanten. Ze gaan in groepjes door de buurt om de veilig heid in hun omgeving te vergroten. Dit gebeurt in overleg met de wijkagent. De medewerkers van de buurtpreven tie vormen 'extra ogen en oren' van po litie en gemeente. Vrijwilligers kunnen zich aanmelden via buurtpreventie@til- burg.nl en bij de wijkagenten, tel. 0900 8844. De teams hebben vooral een pre ventieve werking, omdat de vrijwilligers herkenbaar op straat aanwezig zijn in fel gekleurde hesjes. Wat is uw favoriete Tilburgse plek? "Dat zijn er meer. Als jochie uit zen groot gezin, herinner ik me ie uitstapjes op zondag naar het elminapark met de jongsten -*zin. We gingen daar de Dat was best een ;n vanaf de Van Mete- t waar we woonden. Ook mooi was het fietspad over het Hazennest, tussen de Rauwbra- ken en Tilburg Noord. Daar fietste ik altijd als ik naar school ging op het Cobbenhagencollege." Hoe vult u uw vrije tijd in? "Door naar buiten te gaan, fiet sen of wandelen. Dat is vaak schipperen. Ik hou meer van fiet sen, mijn vrouw is meer een wan delaar. En ik lees graag. Niet op een e-reader, maar gewoon in een ouderwets boek. Het lief ste geschiedenisboeken. Ik heb dan wel economie gestudeerd, maar dat had geschiedenis moe ten zijn. Dat heeft altijd mijn lief de gehad." Iburg heeft veel winkels en win- ïlgebieden op kc elkaar. Elk winkelg. en heeft een eiger kracht. Vaak is de *--■-jkste trekker. kbaarheid en zijn extr„ et wijk’5- enwoordig een bredere Is 'hart van de wijk'. Ook van de winkels is van ontmoeting door eca, andere be- atschappelijke

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 9