V c bod I Incident Campus 013 staat niet op zichzelf olumn Hard gelag Tilburgse steunt Tunesië Cinecitta toont nieuwe klimaatfilm Al Gore IP :rd BEHNIOUR 3 KOERIER DONDERDAG 7 DECEMBER 2017 ioOR RENÉ HAANS Ij Hans Smolders FOTO: lijstsmolders.nl :r kli hek n de lijk is Els Bruëns deelde in Tunesië rolstoelen uit aan mensen met een handicap. ?t meer Beeld uit de film FÜJIPGIN' Petra Jansen t. I! smende MEUBELHUIS Quality living by Coenen Baby van de maand het dens maand! aar' je als on >P rele mis derne- Fotogeschenk? Nu met 20%korting! Op zoek naar een jL persoonlijk cadeau? TRfolhk Kies voor de fotogeschenkenVV*.^| van Fuji Print en ontvang JUTEN wij moeten zeker steun verlenen aan de school." Actiecode FP17CADEAU20 1F ’Bestel vóór 1 januari Zandkuilstraat 23 - Poppel (B) www.popp0lsmeilbBlhlliS.COm Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Tilburgseweg 64 - Poppel (B] www.bedbehaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloter magnitude Hrndnuaft ieddinq PM H ll Relax Actie! tot 31 december Ook in banken! aan dat van Hans oble- Quality beds by Coenen Kijk voor stichting op WWW. tilburg - Afgelopen maandag vergaderde deThemacom- missie Leefbaarheid. Burgemeester Theo Weterings kreeg de vuurdoop tijdens de commissievergadering. Samen met wethouder Marcelle Hendrickx besprak hij het ingebrachte agendapunt van het CDA over overlast kn leefbaarheid in de omgeving Stappegoor. in het gour- burgse tieuwe LBURGSE KOERIER ,ILBURGSE FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255. Tilburg www.fransvanaarle.nl wij op jigste en schattigste Iburg en omgeving. ■?boren na 1 decem- __.<om uw rxU(jr dan naar adverten- ;,'.nl, samen met ’eboortedatum, :ii andere leuke eden. Misschien f dochter dan wel De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 21 december weer de rubriek 'Baby van de Maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappig baby's van Tilbi Is uw kindje geboren na 1 ber 2016 en lijkt het u leuk koter in de krant te zien? Stuur uiterlijk vrijdag 15 december foto van uw baby n< tie@tilburgsekoerier.r zijn of haar naam, gek geboortegewicht en wetenswaardighec wordt uw zoon of i baby van de maand december! Regio's grootste slaapwinkel tilburg - Cinecitta en Mileucafé Tilburg presenteren zondag 10 december om 16.00 uur de film 'An Inconvenient Sequel, truth to power' met een inleiding door klimaatexpert Prof. dr. Reyer Ger- lagh, hoogleraar milieu-econo- mie aan Tilburg University, een van Nederlands grootste experts op het gebied van klimaatveran dering. Tien jaar nadat An Incon- maar liefst 20% korting Kijk voor foto geschenkideeën op Wl iH www.fransvanaarle.nl Preventie Claudia Dankers, Groep Dankers, benadrukte: "Meer politie en bevei ligers is niet de oplossing. Met pre ventie is meer resultaat te behalen." Uiteindelijk schaarden verschillen de partijen zich achter de uitspraak van Smolders, dat het geen inci dent was. Burgemeester Weterings: "Ik ga met de scholen in gesprek. Maar het is geen probleem van de school alleen, er moet samen naar geke ken worden." Wethouder Hend rickx: "De school spreekt periodiek met wijkbewoners en zij krijgen een aanspreekpunt. Ook wordt ge keken naar parkeeroverlast." tilburg - De Tilburgse Els Bruëns (79) zet zich al meer dan 30 jaar in voor de armen en gehandicapten van Tunesië. Ze zamelt spullen in, zoals rolstoelen, kleding, meubels en speelgoed, en brengt die dan naar het Noord-Afrikaanse land. Ook eind november kwam Els weer in Tunesië met een lading hulp goederen. Ze deelde in de stad Chenini Gabes rolstoelen uit aan mensen met een handicap, bijzijn van de plaatstelijke verneur. Ook kocht de Tilbi schoolmateriaal voor een nk school voor gehandicapte kinde ren in de stad Ourdanine. Kij meer informatie over St Tunesië Communicatie tunesiecommunicatie.nl klimaatbeleid. Camera's volgen hem achter de schermen tijdens 1 zowel persoonlijke, grappige als ontroerende momenten. Hij blijft de urgente boodschap uitdragen dat de gevaren van klimaatveran dering overwonnen kunnen wor den door innovatie en inspiratie. Kaarten zijn voor 9,50 euro ver krijgbaar aan de kassa en online www.cinecitta.nl ge."Jullie moesten eens weten hóe blij de Reitse Hoevenstraat is, dat de school weg is. De school heeft niet de gemakkelijkste leerlingen. De realiteit is als je de school een nieuwe naam geeft en een nieuw gebouw, dan zijn daarmee de pro blemen nog niet opgelost. Het is geen incident", benadrukte Smol ders. "We moeten meer nadenken over wat er op scholen gebeurt, en venient Truth klimaatverande ring onder de aandacht bracht, verschijnt het boeiende vervolg dat laat zien hoe dicht we bij een ware energierevolutie zijn. Voor malig Vice-President Al Gore gaat onvermoeibaar door met zijn strijd terwijl hij de wereld rond reist om talloze klimaatdeskundi gen te trainen en zijn invloed uit te oefenen op het internationale Ik heb één keer heel hard gelachen met de Cityring. Een jaar of tien geleden zat ik met vrienden op een ter ras aan het Piusplein. Vraag me niet waarom, want door al die verkeersherrie kun je jezelf daar niet eehs horen denken. Maar goed, op een bepaald moment horen en zien we een ron kende, auto met donkere ramen aankomen scheu ren vanuit de Piusstraat. De muziek goed hard na tuurlijk voor de gewenste aandacht. Doordat hij te hard rijdt,- verliest de be stuurder in de bocht enigs zins de controle, waardoor zijn bolide nog net een paaltje raakt. Er klinkt een klap en het hele terras staat als één massa op om joelend te applaudisseren voor deze stunt met alleen flinke blikschade. En verder is het vooral hui len met de pet op, met ons eigen circuit van Hocken heim. Dat er te hard ge reden wordt, is duidelijk. Dat wijzen de opgevoerde politiecontroles van de afgelopen weken ook uit. Onoverzichtelijke over steekplaatsen en fietsers die levensgevaarlijk rijge drag vertonen, helpen ook niet. Maar waarom moeten er toch altijd eerst doden en zwaargewonden vallen voordat gevaarlijke situa ties eindelijk worden aan gepakt? Al in 2011 werd een studente op de City ring doodgereden. Wat mij nog meer verbaast, is dat de gemeente nog steeds niet voluit kiest voor de voetganger en fietser - duurzame mobiliteit, zoals dat zo mooi beschreven staat in het mobiliteitsplan 2040. Ok, de voetgangers lichten worden nu beter af gesteld en er worden wat rijstroken afgesloten. Maar ondertussen wordt de par keergarage Pieter Vreede- plein nog beter bereikbaar gemaakt: komt u vooral allemaal met de auto men sen en parkeer zowat in de winkels! Ach, de verstokte automo bilisten en de winkeliers beginnen zich nu al te roe ren. Wat blijft er straks nog over van alle mooie voor nemens om het autover keer in te dammen? Ik heb één keer hard gelachen, verder blijft het vooral een hard gelag. I Martin de Brouwer, CDA, verzocht I ineen brief aan de commissievoor- I zifter het onderwerp 'Overlast en I leefbaarheid' op de agenda van 4 I December te plaatsen. Aanleiding I hiervoor was de grote inzet van politie op 15 november in de om- I«ving van Campus 013 op Stap- I pegoor. 'Op een pijnlijke manier Berd blootgelegd dat er groepen I jongeren zijn die de veiligheid en I leefbaarheid ter plaatse, en in de «astgelegen woonwijk, ernstig I gunnen verstoren', aldus de brief. I Volgens het CDA staat dit incident niet op zichzelf. Signalen uit de omgeving van de scholen, waar onder de naastgelegen woonwijk, I wijzen erop dat de veilig- en leef- I baarheid wordt aangetast. Al eerder problemen I burgemeester Weterings: "Het in cident staat op zich los van de si tuatie in de wijk en natuurlijk is er een verband. De aanpak van het Incident is goed geweest en na tuurlijk zijn er altijd verbeterpun- ten. Ik zal zeker met de mensen in de buurt en de scholen in gesprek gaan." Wethouder Marcelle Hend rickx: "De conciërge wordt ook in gezet om zichtbaarheid in de wijk tovergroten." Naomi de Kort, WD, gaf het niet alleen leerlingen [ampus 013 waren. Volgens Smolders, LST, waren er al proble men op het toenmalige Vakcolle- Maatwerk is de kracht

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3