port :DA I fie Burgemeester Weterings opent hockeydome HC Tilburg Winterbosloop in Reeshofbos 11 Tessa, Lloyd en Olivie genomineerd voor Mariska Lips Award start! 25 TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 DECEMBER 2017 .BURGSE KOERIER ie Nationale jeugdklimtitel Sjors Bon Sjors Bon in actie. rs) ÏTY Tilburg - Turnster Tessa Wouters, voetballer Lloyd Boomaars en klimster Olivie van der Linden zijn genomineerd voor de Mariska Lips Award 2017. g lux Voorzitter Marcel Wintels is trots dat het gelukt is om Daarmee voorzover pakkc eerstr land i de op Tilburg - Op zaterdag 2 december heeft burgemeester Weterings de hockeydome van HC Tilburg officieel geopend. De genomineerden voor de Mariska Lips Award van de Topsportopleiding Tilburg: van links naar rechts Tessa Wouters, Lloyd Boomaars en Olivie van der Linden. FOTO: Willem de Volder HJnfo Verdere informatie: www.tilburgroadrunners. nl of e-mail bosloop@tilburgroadrunners.nl zesde jaar. Trai- i keer per week, ining gewisseld Haar favoriete vloer. Ze door- HColle- heeft de vereniging bekend een primeur te nakken. Niet alleen beschikt het als raJte hockeyclub in Zuid-Neder- d over een dergelijke blaashal, ue opening was tevens een van de eerste officiële handelingen van de nieuwe burgemeester van Tilburg. Vanaf 09.45 uur kan ingeschreven worden bij The king of Italy aan de Huibevendreef 22. Alle afstanden starten om 10.30 uur. Speciaal voor deze editie krijgen alle deelnemers gratis een glas glühwein of warme chocomel. Tilburg - Op zondag 10 december organiseert atletiekvereniging Til burg Road Runners de derde bos loop van het seizoen 2017-2018. In het prachtige Reeshofbos wordt een ronde uitgezet van 2,5 km over onverharde bospaden. Deze ronde kan één tot zes keer worden gelo pen, dus er zijn afstanden van 2,5 tot maximaal 15 km. Het inschrijfgeld bedraagt voor alle afstanden €2,50. Voor de Tilburgse hockeyclub werd het de laatste jaren steeds moeilijker om genoeg zaalcapaci- teit in de nabije omgeving te vin den waar de populaire zaalcom- petitie gespeeld kan worden. De dub besloot daarom -in navolging van Lloyd op het voetbalveld. Olivie van der Linden (16) klimt drie keer per week bij Neoliet Tilburg. Een uitstapje naar een klimhal naar aanleiding van een kinderfeestje zette haar tot het beoefenen van de klimsport. Ze noemt het een zware sport. Een training omvat zo'n tien 'klimmen' inclusief de opwarming. In december gaat Olivie naar het Nederlands Kampioenschap in Utrecht. In de A-categorïe is ze als zesde geplaatst. Op het Koning Wil lem II College zit Olivie in VWO 4. De Mariska Lips Award is een waardering van de Stichting Top sportopleiding Tilburg en wordt elk jaar uitgereikt. ambitieuze project te realiseren. Wintels:"De realisatie van de hoc keydome biedt veel voordelen voor HC Tilburg. Door het centra liseren van het zaalhockey op het eigen complex ontstaat er meer clubbinding, wordt het complex ook in de wintermaanden benut en hoeven ouders niet meer naar verschillende sporthallen in de omgeving af te reizen". De blaashal biedt gedurende het winterseizoen onderdak aan de ruim negenhonderd leden van HC Tilburg die als gevolg van deze innovatieve oplossing meer en betere trainings- en wedstrijdfaciliteiten tot hun be schikking krijgen. Maar de club wil de hockeydome overdag en in de kerstvakantie ook open stellen voor andere (sportge- relateerde) doelgroepen zoals onderwijsinstellingen en andere sportverenigingen. De sporters zijn voorbeelden van de kwaliteit en het enthousiasme dat onder de leerlingen van de Stichting Topsportopleiding Til burg aanwezig is. Alle leerlingen van deTopsportop- leiding zijn door hun coördinato ren, mentoren en trainers beoor deeld op gedrag, ambitie, inzet en prestaties op het gebied van studie en sport. "Vanzelfsprekend wegen de studieresultaten even zwaar als de prestaties op veld of in de zaal. Beide aspecten krijgen niet alleen veel aandacht bin nen de opleiding maar zijn ook complementair aan elkaar", zegt Frank Leenders coördinator van de Stichting Topsportopleiding Tilburg. Tessa Wouters (13) maakt deel uit van de topgroep van turnvereni ging Kunst Kracht in Tilburg. Ze turnt al sinds haar nen doet ze zeven Soms wordt een trainir voor een wedstrijd, turnonderdeel is de loopt op het Koning Willem II ge Havo/VWO. Lloyd Boomaars (13) speelt bij Wil lem II U14 (onder 14 jaar), het vroe gere C2. Sinds zijn 4e jaar voetbalt hij. Bij Bavel begonnen en overge stapt naar de Topsportopleiding in Tilburg waar hij VMBO Kader doorloopt op Campus 013. Voet bal is zijn lust en zijn leven. Door zijn nominatie bewijst hij ook in de schoolbanken onderscheidend te zijn. Centraal achterin is de positie van een aantal clubs in het westen van het land- zelf een zogenoemde blaashal aan te schaffen. Het beno digde investeringsbedrag is de af gelopen maanden gedeeltelijk via crowdfunding bij elkaar gebracht. De tijdelijke sporthal -ca. 3.000 m2 groot- is vorig weekend met hulp van ca. 50 vrijwilligers op veld 1 geplaatst en voorziet in twee vol waardige zaalhockeyvelden (ind. tribunes) en een klein trainings- veldje. Aan het einde van de winter wordt de blaashal weer afgebroken en opgeslagen, zodat op hetzelfde veld gewoon weer veldhockey ge speeld kan worden. Weterings: "het project sluit goed aan bij het DNA van de stad Tilburg: verbinden van mensen en gezamenlijk de schou ders er onder zetten om tot creatie ve oplossingen te komen". Tilburg - Op zaterdagmiddag 2 december is jeugdtalent Sjors Bon van team Neoliet Tilburg Neder lands Jeugdkampioen leadklim- men geworden. Het NJK Lead 2017 vondt plaats bij Neoliet Utrecht en was tot de laatste minuut een superspannende strijd tussen de beste klimkids van Nederland. Na de halve finale was nog sprake van een gedeelde eerste plaats. In een zenuwslopende finale klom het 11 jarige Tilburgse talent even hoog als zijn rivaal Jouke Visser uit Pijnacker. Omdat Sjors Bon makke lijker door de sleutelpassage klom pakte hij uiteindelijk op tijd de na tionale titel bij de jeugd tot 12 jaar. KOOP NU UW KAARTEN ZONDAG 10 DECEMBER 15:00 UUR

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25