3 5*'/ o O Si 3 ijknieuws a 4-c/ Winterconcert inzt Plein ost 17719 'The Shakin' Arrows'naar Udenhout M Marutyri terug in Tilburg MOVE IN BALANCE Berkel-Enschot creatief voor pater Poels Voorproefje carnaval op Bruisend Knollebal 13 DONDERDAG 7 DECEMBER 2017 TILBURGSE KOERIER LBURGSE KOERIER Terug naar het Rosmolenplein (4) Zanggroep Perpleks DOOR: THEO VAN ETTEN OP MUZIEK VOOR SENIOR/TA 'S )urg Tilburg-Spoorzone: Hall of Fame Dl. 10.30 uur Di. 11.45 uur Wo. 10.30 uur www.move-in-balance.nl Info aanmelding: José Way 0622481246 Tilburg-Zuid: T-Kwadraat Wo. 19.00 uur Oisterwijk:Tiliander Vr. 10.30 uur eaand< laar in dan naar de website: (ADVERTORIAL) LICHTE DANSANTE BEWEGINGSTRAINING i plaatsten dit'bo- Dorn. igen^gj^e^g.^ TILBURG - Het Rosmolenplein is al honderden jaren het punt van samenkomst tussen de oude woonkernen Heikant, Veldhoven, Heuvel, Enthoven en Groot en Klein Loven. Hier eindigt deze serie. Bent u nieuwsgierig naar het complete verhaal over het Rosmolenplein, ga d www.rosmolenplein.r g Stadsbomen) en Jacques Scheepens bij de monumentale Valse Christusdoc Joost Werkhoven (Stichting J menbord'op 17 november b Jeugdprins Freek d 'n Irste en Prins Martijn d'n Irste, gastheren van het Bruisend Knolle bal FOTO: Masja Vlaminckx - Roosen Foto Vlaminckx Oisterwijk Rosmolen Een rosmolen wordt door een of meerdere paarden aangedreven en heeft daardoor geen wieken. Waarschijnlijk stond de rosmolen er al voor het jaar 1300. De loca- ar bij de j en 15 moeten igen zijn er he- end, maar feite- arden aanc .door geer, stond de r jaar 1300. C tie zouden we ongeveer huisnummers 14a zoeken. Afbeelding laas niet van beker lijk was het van buiten niet meer dan een schuur. Jammer voor de romantici onderons! De rosmolen behoorde tot een complex dat bekend stond als de Veldhovensche Moeien. Hiertoe behoorde ook een korenwind molen en een molenhuis. In 1884 brandde de rosmolen volledig af en werd niet meer herbouwd. berkel-enschot - Letty Brands en Anja Wolfs zetten zich al vijf jaar rondom Kerstmis in voor pater Poels. Dit jaar met een nieuwe in steek. Ze roepen bewoners van Berkel-Enschot en omgeying op om een zelfgemaakt kerstcadeau tje te geven aan een arm gezin. Hiervoor organiseren zij op 11 december een creatieve dag in De Schalm in het nieuwe Konings oord. Mensen kunnen dan schilde rijtjes maken of fotolijstjes e.d. ver- udenhout - Op zondagmiddag 17 december treedt de sixties-forma- tie The Shakin' Arrows op Party Factory, Stationstraat Udenhout. Entree 7,501 De band speelt in een rock 'n roll bezetting, i taar, basgitaar, rhythr drums. Het repertoire compacte, recht-door-zee, wx-- roll-songs met een briljant sixties randje en een pompende ritme sectie, strakke gitaarsolo's, pure 50's en 60's hits gecombineerd met melodieuze zangpartijen. Het op treden begint om 14.00 uur. De bewegingsmethode is eenvoudig, dansant en fysiek vriendelijk op bijpassende muziek. Het doel is vanuit gevoel en ontspanning een meer gezonde, bewuste manier van bewegen creëren. Het bevordert vrijheid en plezier in het bewegen om uiteindelijk meer in balans te komen. Verminderde conditie of fysieke beperkingen vormen geen belemmering voor deelname, er is alle ruimte voor persoonlijke invulling. Het is een markante plek waar ooit de wieken van het 'Teurlings molentje' de plaatselijke skyline domineerden en een rosmolen de naamgever werd van deze his torische driehoek. In deze laatste van vier afleveringen duiken we in de geschiedenis van de naamge vers) van dit plein. Enigszins verscholen achter een woonhuis en een appartemen tencomplex, maar toch goed zichtbaar, staat de onderbouw van de voormalige Veldhovense molen. Veel mensen verwijzen hiernaar als het gaat om de vraag waar de naam 'Rosmolenplein' nou eigenlijk vandaan komt. Toch is deze molenromp daar niet verantwoordelijk voor. Ooit stond er aan het plein namelijk nóg een molen: een rosmolen welteverstaan. in The aat 13 in PP- i klassieke met sologi- imgitaar en bestaat uit jr-zee, rock-'n'- berkel-enschot - Zondagmiddag 10 december is in Knollevreters- gat (Berkel-Enschot) het Bruisend Knollebal. Een gezellige carnava leske middag met veel muziek. Verschillende bands, Raden van Elfen verenigingen zijn aanwezig. Zo komt onder andere Prins Ton d'n Irste van D'n Haozenpot langs, net als Prins Etienne d'n Irste van Kruikenstad. Beiden nemen hun Hofkapel mee. Er is live muziek van Fiësta Servessa, De Bullekus, Van Heukelom en Sorry. De mid dag begint om 13.30 uur in Arbie's Beachhouse aan de Rauwbraken- weg in Berkel-Enschot en is gra tis toegankelijk. Gastheren deze middag zijn Jeugdprins Freek d'n Irste en Prins Martijn d'n Irste van Knollevretersgat. tilburg - Het gaat goed met Mar utyri. Optredens op veel mooie festival en clubs, een Canadese tournee afgelopen zomer, een Azi atische tournee met optredens in China en Maleisië en hun eerste al bum 'Inner Movements' die geno mineerd werd voor een Edison '17 in de categorie Beste Jazz Album Nationaal! Marutyri staat op zaterdag 16 de cember om 20.30 uur in Paradox, Telegraafstraat 62 in Tilburg. sieren. Voor materiaal en koffie en thee wordt gezorgd. Verschillende ondernemers uit Berkel-Enschot en Tilburg sponsoren het geheel. Gittepetit's creatieve ontmoetings plek werkt ook mee aan deze actie: mensen kunnen daar in de week van 4 december een mooie kerst versiering haken. Openingstijden zijn te vinden op gittepetit.nl Voor meer informatie kunt u te recht op Facebook: Berkel-Enschot helpt Pater Poels Windmolen Evenals de rosmolen behoor de de korenwindmolen tot een van de oudste Tilburgse molens. Aanvankelijk was hij volledig van hout met de welluidende naam 'De Zwarte Ruiter'. In 1889 verrees eén stenen onderbouw met een houten molenkot. In 1927 werden de wieken van dit 'Teurlings mo lentje' verwijderd en kort daarna verdween de hele bovenbouw. De molenaarswoning stond op de plek waar nu de kapperszaak New Wave is gevestigd. Dit huis zal nog bij veel Tilburgers bekend zijn, want het werd pas in 1981 gesloopt. Maas Bouwmaterialen gebruikte het destijds als opslag plaats. Dit 'Kempisch woonhuis' kende een lange historie, want volgens schattingen stamde het uit het midden van de 16e eeuw. Plein Rond 1925 liet de gemeente het plein door de bekende tuinarchi tect Leonard Springer herinrich- ten. Deze vermaarde vakman leg de in Tilburg talloze parken aan, maar ook was hij betrokken bij de tuinen van de paleizen Soest- dijk en Noordeinde. Naast de vele lindebomen staan er nog twee 'reuzen' op het Rosmolenplein: een rode Noorse esdoorn en een Valse Christusdoorn. Bij de ze laatste werd door de stichting Stadsbomen onlangs een bordje geplaatst. uienhout - Twee zanggroepen en een orkest zorgen zaterdag 9 de cember in 't Plein in Udenhout voor een gezellige warme winteravond vol muziek. Het publiek kan die avond vanaf 20.00 uur kijken en luisteren naar zanggroep Perpleks, harmonieorkest Concordia en Ber- kel-EnschotZingt (BEZ). De toegang is gratis. De zanggroepen zullen in hun repertoire soleren, maar ook begeleid worden door kleine en sembles vanuit de harmonie. Er is een koperensemble, een klarinet- en saxofoonensemble gecreëerd om bijvoorbeeld de nummers Seasons of Love, California Dreaming of Dust in the Wind extra glans te geven. Aand het einde is er een grande fi nale waarbij de drie muziekgroepen gezamenlijk de avond afsluiten.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13