J c 299 Nieuw vergaderstelsel voor nieuwe gemeenteraad olumn Nieuwe energie voor de zorg eopend' a, Piushaven Wintergloed ^opvolger Lichtjesfeest Tilburger keert terug als burgemeester "€79,- dagen per week 3 Verdwalen DOOR RENÉ HAANS nchy letter FOTO: raadtilburg.nl aen (advertorial) ge prijs Petra Jansen uur 7504663 FUJI PIKIN' en 888 FTiww jpsdagtochtei J TILBURGSE ‘rvolle BBA Tours itkalender kat irond uit Kijk voor meer informatie op www.piushaven.nl aal kat jaar om Yusuf Celik Lijsttrekker PvdA Tilburg 'AL XEN! t is op Kodak PIXPRO FZ52 Digitale compactcamera in 3 kleuren Een Bouw- jes ,apje i het isge- aken. 17 spraken de fractie- ijdens een werksessie 2018 met de nieuwe Tilburg - Afgelopen maan dag vergaderde de Thema -commissie Bestuur. Een van de agendapunten was de voorbereiding op het nieuwe vergaderstel- sel voor na de gemeente raadsverkiezingen. van managet Van onderop initiatief. iecem- iasselij- en van sen de bomen aze winter.. van kunstcollectief E lag naar leringen De fractie van de PvdA in Til burg wenst alle aanbieders op zorgwijzerO! 3.nl veel succes! was het er niet de nieuwe raat beslissen, d leden komt Tot slot van de installatieplechtig- heid werd het Tilburgse volkslied gezongen: 1rZ/e oe daorzo gère ligge, Tilburg, waor 'kgeboore ben, Mee oe kerken, oe febrieke, Voor ik iedere lijn van ken. Wie zo geren al die toorens, mee d’r kruise fier in top, 'tblauwdeurboorenaostdeschaawe mee d’r pluimen om d’r kop. - 2,7" LCD, HD - 5x optische zoom vanaf 28mm - 3 jaar garantie - incl. accu/lader, etui etc. Voor zijn ondt leren. we en en I admit onze Laten we de verbinding stimuleren en de zorg daarmee kleinschaliger, beter en persoonlijker te organiseren; kortom nieuwe energie voor betere zorg in Tilburg. ordje nog te het Voorbereidingscommissie In de voorbereidingscommissie zaten: Peter van Gooi, D66, die het woord voerde tijdens de commis sievergadering, Marcel van den Hoven, CDA, Jeroen van Dijk, WD, Guus Sluijter, PvdA, en Bram The- wissen, Voor Tilburg. draaiorgel van levende muzikan ten, muziektheater op straat van EELT en Pop up Cinema met nos talgische Tilburgse winterbeelden. ‘Alsof het voor hem geschreven is," hoorde ik iemand zeggen. En om met de woorden van Marcel van den Hoven, CDA, te spreken: "Wel kom thuis." FRANS VAN AARLE Korvelseweg 255, Tilburg www.fransvanaarle.nl In maart 2017 voorzitters tij< uit dat zij in 2 gemeenteraad willen starten met een andere manier van vergade ren: een nieuw proces, nieuwe spelregels en gebruiken. Volgens Peter van Gooi is het aantreden van de nieuwe gemeenteraad een goed moment om met de nieuwe werkwijze kan beginnen. Het aangepaste vergaderstelsel moet een bijdrage leveren aan een levendige lokale democratie. Doelen Doel van de vernieuwde manier van vergaderen is onder meer dat de raad meer regie gaat voeren op de raadsagenda. Ook zal de raad meer zichtbaar en benader baar zijn voor de stad. Meer com municatie met de stad over en weer zal het gevolg zijn, zeker in combinatie met de drie fases. Uit het debat bleek overduidelijk dat de veranderingen nog geen gelopen race zijn. Smolders rea geerde op Cecile Franssen, WD, die voorstelde nu maar eens 'ri goureus'te veranderen. Smolders t mee eens. "Laat ad hierover maar de helft van de raads- at niet terug." Ook het deze zorgondernemers we graag bereid om het lernemingsklimaat te stimu- i. Wat ons betreft doen dat door aanbestedinger opdrachten toegankelijk bereikbaar te maken, o< linistratieve last te verlagen en e betaaltermijnen te verkorten of met voorrang te behandelen. Ook zien we graag een verbinding tussen deze ondernemers met de grote jongens in de zorg. Kleine zorgondernemers presteren beter, hebben meer innovatiekracht kunnen het kleinschalig werken in grote zorgorganisaties stimuleren. Vliegende Wensboten De Piushaven krijgt vanaf 9 de ber een bijzondere en toepas ke aankleding; 15 Silhouetter boten 'vliegen' tusse over de haven deze concept jaar '84. Voor kinderen van 4 tot 12 start Piushaven Wintergloed 18.00 uur met een lampionnenop tocht o.l.v. Contour DeTwern. switchen van de maandag r de dinsdag voor vergade.... stuitte op weerstand. Volgens Van Gooi moet het ge zien worden als een zoektocht naar een zo optimaal mogelijk vergaderstelsel. "Het moet een gedragen proces zijn." Het gaat als B-stuk naar de raad, zodat er zeker nog moties en amendementen komen. Hoe wij als PvdA het onder nemersklimaat willen stimuleren? In ieder geval niet door €1,4 miljard aan te bieden aan multinationals zoals Shell en Unilever. Hoe dan wel? Ik geef u een concreet voorbeeld. Onlangs bezocht ik een bijeenkomst van ZorgwijzerOI 3. Een platform voor kennisuitwisseling tussen kleine zorginstellingen en zorgondernemers in Tilburg. Zelfctandigen die niet gedwongen kiezen voor het ondernemerschap, maar vanuit een diepe overtuiging en passie om de zorg persoonlijker en beter te willen maken en daar vooral zelf richting aan willen geven. Niet beperkt door bureaucratische regels, goed bedoelende adviezen jers en hun protocollen, op. Samen sterk. Mooi Het is een typisch Nederland se kwaal: bewegwijzeren tot je erbij neervalt. Wie regel matig gaat wandelen in de bossen weet wat ik bedoel. Om de 5 meter staat een AN- WB-paddenstoel, want stel je voor dat de wandelaar eens iets op eigen houtje zou ont dekken. En dat in natuurge bieden waar je altijd wel een autoweg of voorbijrijden de trein op de achtergrond hoort. Verdwalen? Hoe dan? Ook Citymarketing Tilburg en het Ondernemersfonds Binnenstad nemen de cen- trumbezoeker graag bij het handje. Zij gooien er een uitgebreid en ongetwijfeld kostbaar plan tegenaan om Tilburgers en bezoekers van buiten de stad beter hun weg te laten vinden in het centrum. De binnenstad wordt daarom opgedeeld in maar liefst negen gebieden met elk een eigen kleur. Die kleur moet terugkomen in straatnaamborden, banieren, straatbeschildering, verlich ting en straatmeubilair. Lijkt mij een vrij bonte kermis te worden - en we hebben al te veel kermis - maar los daar van vraag ik me af wat de meerwaarde is van het plan voor de bezoeker. De gemiddelde Tilburger hoeft op het straatnaam bordje Tuinstraat niet ook <.e lezen dat die zich in Dwaalgebied bevindt. In het centrumplan wordt het Dwaalgebied trouwens serieus omschreven als 'een complex gebied waar men gemakkelijk kan verdwalen'. Alsof het de rimboe van Su riname is. Zou het Dwaalge bied daarom de kleur groen hebben meegekregen? De Heuvelring blijkt - hoe ver rassend - onderdeel van het horecagebied. Dat krijgt de kleur geel, van het bier. Als ik een voor mij onbekende stad bezoek, dan wil ik graag de weg kwijtraken. Juist dan ontdek ik de leukste plek ken. En wie van de bezoekers gaat heel die kleurenwaaier eigenlijk uit elkaar houden? Als verdwalen in de Tilburgse binnenstad al mogelijk is, dan liever niet in een woud van gekleurde straten, bordjes en lampen. In dit geval staat de 'T'voor'Te veel'. Tilburg van nu De vertrouwde raadszaal was door de nieuwbouw van het stadskan toor niet beschikbaar. 013 staat symbool voor 'het Tilburg van nu', aldus de gemeente. "Geen pas sender plek dus voor de installatie ran een burgemeester die zo snel mogelijk kennis wil maken met de stad." Het is voor zover griffier Ge rard Vrenken weet de eerste keer, dat de -installatie van een nieuwe 1 "rgeméester niet gewoon in de dszaal plaats vond. Informatie, debat en besluit Enkele punten uit het geheel van voorstellen zijn om met ingang van de nieuwe raadsperiode in 2018 het vergaderstelsel als volgt te herzien: het besluitvor mingsproces van de raad wordt ingedeeld in drie fases: informa tie, debat en besluit, waarin elke week een van de fases aan bod komt. "Hierdoor is er meer over leg mogelijk met de stad", aldus Van Gooi. Er gaat gewerkt wor den met woordvoerderschappen en met twee vergadersessies naast elkaar. Jan van Beurden, OPA, voorzag problemen voor de 'eenpitters' en de kleinere partij en. Volgens Van Gooi zou dit on dervangen kunnen worden door een derde commissielid. Hans Smolders, LST, vroeg: "Waarom wordt alles op zijn kop gezet, het is voor de zittende commissieleden al moeilijk ge noeg, laat staan voor nieuwe le- den."Volgens Van Gooi is het doel efficiënter te vergaderen. "Nu zit ten commissieleden te wachten totdat een bepaald agendapunt besproken wordt. Twee verga dersessies naast elkaar is effici ënter, er blijft dan meer tijd over voor andere zaken. Bij de besluit vorming over de invoering van het nieuwe vergaderen blijft de raad architect van het nieuwe vergaderstelsel." P.s. Jeroen: Onze kandidatenlijst uit. We zijn trots op de diversiteit c onze lijst. Krijgt diversiteit ook een kans bij de WD Tilburg? »rvo/g van voorpagina locoburgemeester Berend de Vries. In zijn toespraak zei DeVries: 'Ik heb een grote waardering voor hem gezien bij zijn afscheid in Haarlemmermeer. Tilburg is echter niet zo recht en hoekig, het is hier allemaal wat ronder. Je bent in een rijdende trein gestapt, die soms een TGV is." IIVervo/g van voorpagina Levend Podium, Horeca Piusha ven en diverse Tilburgse culturele disciplines. Op diverse locaties kunnen de be zoekers zich warmen aan vuurtjes in olievaten, een winters hapje en drankje en vooral... aan Samenzijn met buurt- en stads noten en optredens die je ral Variërend van akoestische muziek tot koren, folk, dans, circusacts en theatervertellingen. Met o.a. popkoor AKoorT en de Tilburgse Opera, presentator Os car Koeken en singer songwriters Demira Jansen, Claudy, Eva van 0 Pelt en Joost van Dijk, folkbands yCï Ogham en We nun Henk, de bands -Jr,eep-in-in en Goldfish, dans van towemdans, Sentimento; een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3