5] 1 Tilburgse Koerier gl Tilburger keert terug als burgemeester 3R Prijswinnaars I Piushaven Wintergloed opvolger Lichtjesfeest FLOOR [Siïjt] DECEMBER KAD0M Onthulling elektrakasten nostalgisch Tilburg €450°° CINE Cl A1 6EMEENTENIEUWS NE LBURGSE KOERIER DONDERDAG 30 NOVEMBER 2017 lima skerir Pagina 8,9 en 10 DOOR RENÉ HAANS FOTO: Joep de Beer Theo Weterings wordt als 'Tilburger onder de Tilburgers' geïnstalleerd als nieuwe burgemeester. www.tapijtcentrum.nl 8,50 y 2,50 Lieve Vrouweplein 7 Tilburg T. 013 583 97 66 cvtdoehetzelf.nl Zie pagina 14 en 15 (ANT latten Z bakkerfloorvaniieshout.nl Onze ruime openingstijden Wethouder Erik de Ridder bij de onthulling van de historische afbeeldingen op de elektra- kasten. FOTO: Joep de Beer klakken van zo'n ;n is een initial Profiteer van de aanbiedingen in onze vernieuwde winkel of KIJK ALVAST OP cvtdoehetzelf.nl io.a. !0U- Films en meer Tilburg - Afgelopen dinsdagavond werd Theo Weterings in poptempel 013 geïnstalleerd als de nieuwe burgemeester van Tilburg. Het beplakken van zo'n 40 elek- trakasten is een initiatief van Ondernemersfonds Binnenstad Tilburg, Marketing Tilburg en gemeente Tilburg, met mede werking van o.a. Ene>' burgers en de S burg, de El« burg 29 nc tilburg - Piushaven Wintergloed is een cultureel haven festival vol licht, ontmoetingen, muziek, optredens en warme lekkernijen. lir Usselstein Besterdring 110 Tilburg Trapbekleding Gaeva-Neio’ INCLUSIEF leggen en lijmen!* PLUS Usselstein is 365 dagen per jaar geopend. aandag t/m zondag i.00-21.00 uur Tilburg Attracties en route Tilburgse Kermis zijn bekendgemaakt Weekendaanbiedingen 1+2 Member Pepernotenbrood 2,50 Zwarte pieten choco bolletje 1,50 Vlaai van de maand Floors vlaai m pen Brood van de maand Prairie Nieuwe bewegwijzering voor i snelfietsroute Tilburg-Waalwijk Gemeente biedt minima in stad collectieve zorgverzekering aan ïxis, veel °rs met historische kennis e Stichting Stadsgidserij Til- De officiële onthulling van lektrakasten Nostalgisch Til- was op woensdagochtend lovember. ■hp?* nostalgisch tafereel tijdens het Lichtjesfeest, de voorganger van Piushaven Wintergloed. FOTO: Rob Dirksen Het evenement vindt plaats op zaterdag 9 december van 19.00 tot 23.00 uur in de Piushaven. Voorafgaand start om 18.00 uur een Lampionnenoptocht voor kinderen van 4 tot 12 jaar. Pius haven Wintergloed is het vervolg op het oude bekende Lichtjes feest. Dit jaar weer een slag groter dan afgelopen jaar, maar wel met de warme, intieme sfeer van het Lichtjesfeest. Een toegankelijk cul tureel havenfeest waarin ontmoe ting, verbinding en inspiratie cen traal staan. Amateurkunstenaars werken samen met professionele kunstenaars, nieuwe Nederlan ders werken samen met geboren Tilburgers, ondernemers werken samen met buurtbewoners. Tijdens zijn eerste toespraak blik te hij terug. “Ik vertrok hier dertig jaar geleden uit een sombere stad, waar nauwelijks aan een baan te komen was. Ik kom terug in een stad met elan. Ik heb zin om aan de slag te gaan, samenwerken met de stad en met u allen. Ik voel mij uit gedaagd! Ik zal blijven investeren in een veilige stad. Ik wil Tilburger onder de Tilburgers.zijn en met u het gesprek aangaan." Grote waardering Vorige week nam Theo Weterings afscheid als burgemeester van Haarlemmermeer. Tijdens een buitengewone raadsvergadering werd hij daar benoemd tot erebur ger. In Tilburg kreeg Weterings de ambtsketen omgehangen door Lees verder op pagina 3 Kilometer Op 9 december is de haven een sfeervol verlicht decor voor een bijna kilometer lange, doorlopen de culturele voorstelling in een winterse sfeer. Tussen de kop van de haven en Villa Pastorie kan het publiek op circa 18 locaties genie ten van uiteenlopende optredens en voorstellingen. Er zijn podia op het water, aan de kade, op enkele schepen van de Tilburgse muse umhaven, op terrassen, de Love Boat en bij ondernemers buiten en binnen. De programmering is in handen van Boy Jonkergouw van Goed is Goed Producties. Er wordt samen gewerkt met Stich ting Thuishaven Tilburg, Piushaven Lees verder op pagina 3 tilburg - DeTilburgse binnenstad wordt steeds mooier. Wie nu door de stad loopt komt elektrakasten tegen, die zijn beplakt met foto's van historische of memorabele gebeurtenissen uit de stad. Foto's die je tegen kunt komen gaan over het textielverleden of de de Lindeboom op de Heuvel. De foto's zijn aangeleverd door in woners uit de stad en afkomstig uit hetTilburgs Regionaal Archief. Terug op het nest Met "dat verklaar en beloof ik" om het ambt naar eer en geweten te vervullen, aanvaardde Theo Wete rings dinsdagavond in 013 het bur gemeesterschap van Tilburg. Hij sprak de woorden ten overstaan van Commissaris van de Koning, Wim van de Donk, en van de hele raad. Van de Donk had eerder in zijn toespraak al aangegeven dat Tilburg er klaar voor is om nieuwe kansen te pakken. "Ik zie kranen in de stad. Een stad zonder kranen is een stad die stilstaat.Tilburg is een stad van onderwijs en innovatie, waar Tesla's het levenslicht zien, maar ook een stad die een forse strijd met de criminaliteit moet voeren. Theo Weterings is terug op het nest."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1