yj tW. Tilburgse Koerier El »)Vl u'^7 START 20 5 o tarandeloop belooft waar spektakel te worden Jubileum Mobiel ZorgTeam Cgebitsprotheses] l|,< MOLENWIJK) ZORG OP WIELEN Cfloor rW W ^ÏEMEENTENIEUWS B'V T Tilburg Windmole>ns op terrein Spinder voor minder uitstoot van C02 Schóón waoges en een groene Efteling derdag 30 november persoonlijk naar Paradox aan de Telegraaf- straat tijdens alweer het laatste Mi lieucafé van dit jaar. y ".^8 TILBURGSE DONDERDAG 23 NOVEMBER 2017 UBkmSw* FOTO: Ine van der Voort Warandeloop brengt ook de jongere atleten op de been. 8,50 2,50 Pagina 8,9 en 10 TK bakkerfloorvaniieshout.nl Met officiële kick-off 'Road to EK Cross 2018' Voor elke situatie een passende oplossing over te manager Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 JuMieummojcaine De Wever 20 Jaar Mobiel Zor» Toorn ïratis ntager I 24+25 november 2,25 1,95 sterke delegatie af naarTilburg. De Zweed David Nilsson en de Deen Abdi Hakin Ulad lijken op papier Iburgse zinnen van het nieuwe From Nashvil- uit Isabelle Amé en n twee ou- Milieucafé ijzersterk bezet, met onder meer drie oud winnaars aan het ver trek. De afgelopen jaren waren de mannen uit Scandinavië erg sterk en ook nu reizen ze weer met een begir Tilburg officiële fie staat J ie klaar! Weekendaanbiedingen Brabants rozijnen mikje Gevuld speculaas .«gom Vlaai van de maand Latte macchiato vlaai mi pers. Brood van de maand Vikorn VAN LIESHOUT Miljoen extra voor Tilbi kinderen uit arme gezin Onderzoek naar energiebesparing onder Tilburgse huiseigenaren iurg - Sinds begin ize week is bij Beekse tergen de opbouw van lie faciliteiten voorde Warandeloop in volle gang. PLUS IJsselstein is 365 dagen perjaar geopend. naandag t/m zondag 8.OO-21.OO uur Wil je een kijkje nemen bij de crossgala's of een van de ande re onderdelen? De entree tot het evenementterrein is gratis. Kijk voor alle informatie en starttijden op www.warandeloop.nl Smakelijke dwaalwandelingen Kerstklokken kijken in Stadsgidserij Goirkese kerk let een aangelegde zandheuvel, 1800 dranghekken en liefst drie tartlocaties is de evenementen- xatie in een paar dagen om- lebouwd tot een schitterende lardlooparena. Komend weekend Tilburg - Hoe duurzaam is of wordt de Efteling? Het pretpark trekt on gelooflijk veel bezoekers en dat maakt nieuwsgierig naar hoe men omgaat met energie, afval en de natuur. Wat is er veranderd sinds Holle Bolle Gijs? Om hier uitleg geven komt Wyke Smit, ?r duurzaamheid, op don- WAANZINNIGE AANBIEDINGEN Zie pagina Nieuwe winkel, Nieuw assortiment, al 80 jaar vertrouwd Fabienne Schlumpf De winnares van vorig jaar, Fabienne Schlumpf, komt op nieuw naar Tilburg. De Zwitserse gaat graag op herhaling, maar heeft geduchte concurrentie. De Zweedse Meraf Bahta lijkt haar grootste uitdager te worden. Vorig jaar werd Bahta nog tweede op de 1500 meter tijdens de EK Atletiek in Amsterdam en op diezelfde afstand zesde bij de Olympische Spelen van Rio de Janeiro. Achter deze twee topfavorieten zit een groepje aanstormende talenten, zoals Silvana Dias (Portugal) en Live Solheimdal (Noorwegen). En wat kunnen de Nederlandse troe ven? Jip Vastenburg en Maureen Koster staan helaas langs de kant vanwege blessures, Ruth van der Meijden lijkt nu de sterkste Ne derlandse te zijn. Maar Jill Holter- man en Andrea Deelstra zijn het cross seizoen sterk begonnen met een respectievelijk derde en vier de plaats tijdens de prestigieuze Crosscup in Mol. Kortom, vuur werk verwacht bij Beekse Bergen dit weekend. «PLUS IJsselstein K Besterdring 110 Tilburg Ijzersterk deelnemersveld Ook dit jaar kent het crossgala bij zowel de mannen als de vrouwen een uiterst sterk deelnemersveld. Toplopers uit heel Europa komen naar Beekse Bergen om de groot ste crosswedstrijd van het conti nent op hun naam te schrijven. Het crossgala bij de mannen is de lokale politiek gaat doen om daarop voor te sorteren. Hiervoor gaan kandidaat-raadsleden in de bat aan de hand van prikkelende stellingen. Er zijn genoeg knoppen om aan te draaien: milieuzones, laadpalen, parkeertarieven, par keerbeleid, boetes en subsidies bijvoorbeeld, leder voor zich goed voor een politieke splijtzwam dus dat belooft spektakel. Verder aan dacht voor de grote sterfte onder insecten. Meer dan 75 procent zou de laatste 27 jaar zijn verdwenen. Is het echt zo erg als een recente studie suggereerde? Prof. dr. Henk Siepel, een van de twaalf auteurs, geeft toelichting. De muziek komt countrypop-duo Ie, bestaande Marthe Hamers. Het zijn de bekenden van het die sinds kort samenwerken. En het Environmental Lounge Cafe van Frans van der Meer en Jeroen de Leijer is inmiddels net zo be kend als het Milieucafé, dat om 20.30 uur begint. Toegang 3 euro, inclusief een koffie of thee. Onze ruime openingstijden In deze editie van de Til- burgse Koerier vindt u als bijlage het jubileummaga- zine Zorg op Wielen van het Mobiel ZorgTeam (MZT) van ouderenzorgorgani satie De Wever. Dit team is twintig jaar geleden van start gegaan als een voortzetting van een sa menwerking tussen enkele verzorgingshuizen en ver pleeghuis De Hazelaar. klinkt tijdens de Loket.nl Warande loop 70 keer het startschot. Ruim 6000 deelnemers doen mee aan het driedaagse evenement. Verder int de Road to EK Cross 2018 in 1 "-g komend weekend met een Ie kick-off. In Nederland mogen vanaf 2030 alleen nog emissieloze auto's ver kocht worden. Althans, als het aan het nieuwe kabinet ligt. Dat is al over 13 jaar... Vraag is wat de snelste mannen. Maar ook de Nederlanders zijn zeer goed vertegenwoordigd. Oud-winnaar Khalid Chou- koud is gebrand op een goe- de prestatie. "Hopelijk wordt f zondag mijn dag. Ik ben op dit moment in bloedvorm en zal alles geven voor de winst." En wat dacht je van Michel Butter, twee weken geleden nog zesde in de New York Ci ty marathon. Ook EK-finalist Richard Douma kan zomaar eens gaan verrassen. I oket.nl loket.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1