I c bod Geen extra lediging gft-container olumn dagen >rs \TDEAS Martijn I weer prins in Knollevretersgat Prins Etienne d'n Irste goed bewaard geheim Ie per week ?opend! BEHPJOUR 3 Ongebreideldheid FOTO: Joep de Beer Het Lumenpark wordt opnieuw ingericht. ster BOSS bosweel «Oï ROBSON urt. RDW erkend 1800, Petra Jansen Uw maat is ons probleem! t554254 laurant Regio's grootste slaapwinkel Maatwerk is de kracht '508 MEUBELHUiS Quality living by Coenen 9 013-455086C lurg.nl carna- Daar- E E fc] [EJ [cl |3 eJeJgJeIê Tilburgseweg 64 - Poppel (B) www.bedbeiiaviour.be Open: ma t/m zo 10.00 -18.00 u - dinsdag gesloten Zandkuilstraat 23 - Poppet (B) www.poppelsmeubelhuis.com Open: ma t/m zo 10.00 t8.00 u - dinsdag gesloten SPECIAL SIZES FOP Ml L om per Het *r be- Quality beds by Coenen snack jen of een It Adjudant aagt uit om acii, vooral RLetodho lenkussen div. kleuren 100x70cm lend waarmee oproepen maanden te ledigen. I dat al eerder van onge- t gereserveerd ?n in de Spoor gaten uitvoe- ie nieuw te installing ie bij het Prins Etienne d'n Irste diende in de Lijfwacht en was actief bij vakvereniging Appetjoek. naast zat hij drie jaar in de Raad orzone zuidzijde "gebouw aring van jruik Schouwburgring 125 Tilburg/Tel. 013-5426847 ww.ggtilburg.nl - gspecial@xs4all.nl ma. gesloten - do. koopavond aadscommissie oktober vond tegenstanders. i de Vries rea- voorstel circa kosten mee zou deel van die door de jn ontstaan, worden ge- I Voor Tilburg: Iburgse be- >n, dan zou WR RENÉ HAANS De fractie van de LST had een ini- iatiefvoorstel ingedir ij het college wilder degft-container vijf jaar weer wekelijks te litiatiefvoorstel LG VAN VOORPAGINA tijd van verandering en dat rent ook dat er grenzen op- nogen worden - wel met latuurlijk", legt de Prins Lurg - Maandag vergaderde de gemeenteraad, niet in kt Laken maar in Stadskantoor 6. De gemeenteraads- Iden hadden geklaagd dat er met zoveel personen in ten te kleine ruimte te weinig frisse lucht was. Opval- lende punten in de vergadering waren onder meer het legen van de gft-containers en de Spoorzone. sproken was in de ra< Leefbaarheid van 23 zowel voor- als t Wethouder Berend geerde toen dat het voor_>. 20 tot 37 euro aan extra per huishouden met zich r brengen. Ook zou een de de positieve effecten, nieuwe werkwijze zijn mogelijk weer teniet w daan. Stemverklaring "Als we echt naar de Tilbi volking zouden luisteren, voorgestemd worden." De raad stemde echter tegen, zodat het blijft zoals het nu is. VERVOLG een tijd betekcin gezocht m< respect na uit. *En zonder te beledigen grens over te gaan", vult Jean aan."Het motto daagt .veranderingen te toetsen, ineen pre-lustrumjaar. Jeugdprins Freek en prins Martijn van Knollevretersgat FOTO: Masja Vlam index - Roosen /Foto Vlaminckx Oisterwijk berkel-enschot - Martijn Baarendse werd zondag voor de derde keer ge presenteerd als prins carnaval voor Knollevretersgat (Berkel-Enschot en Heukelom). Hij heeft Erwin de Bresser als adjudant. Naast de 'grote' Prins, werd ook de jeugdprins bekend gemaakt: Jeugdprins Freek gaat samen met zijn ajudante Angie voorop in de polonaise. Martijn Baarendse (30 jaar) is Manager Vastgoed Huisvesting bij Hogeschool Rotterdam. Zijn adjudant Erwin de Bresser is allround medewerker bij Seto Logistics in Udenhout. Jeugdprins Freek Pijnenburg is 12 jaar; zijn adjudante Angie van Erve is 11. Beiden zitten op de Sint Caeciliaschool in Berkel-Enschot. Beide duo's zijn al meerdere jaren actief in het carnavalsleven als raadslid of lijfwacht. Samen met hun raad van elf proostten de aanwezigen op een mooi carnavalsseizoen onder het motto'Zieget te maoke! iroblemen ook maar ,t voorlopig vast aan aorzone, want ja... de Spoorzone. Jan de winterkermis die voor de deur staat. Die plakt er ook weer een weekje extra aan vast, on danks het gemor van het publiek na de eerste edi tie. Wat vinden de Tilbur- gers in het algemeen en de centrumbewoners in het bijzonder hier eigen lijk van? Of wordt hen ge woon niks gevraagd? Het zou de gemeente sie ren om eens een pas op de kermisplaats te maken. Onder het motto: ietsje kleiner is veel fijner. magnitude Handmade èeddim) tussen het spoor en de voormalige werkplaats een langgerekte oost- weststrook die een verbindings- zone voor met name voetgangers vormt tussen het NS-plein en het Burgemeester Stekelenburgplein. Met een groene inrichting kan deze zone, naast de Burgemees ter Brokxlaan, tot een tweede oostwest route leiden, geschikt voor wandelen, sport en ontspan ning. De WD waarschuwde dat de partij niet op voorhand voor zou stemmen. van Elf en in de Feestcommissie van de Carnavalsstichting Tilburg. Adjudant Jean diende vijf jaar in de Raad van Elf. Hij nam daarna zit ting in de Feestcommissie en ver volgens vier jaar in het bestuur van de Carnavalsstichting Tilburg. Prins Etienne laat weten uit te kij ken naar een nieuw carnavalssei zoen. "Ik heb heel veel zin in het hele carnavalsseizoen 2017-2018. Ik hou wel van een geintje en dat zullen de Kruiken en Kruikinnen gaan merken", vertelt hij. "Het is goed dat Adjudant Jean er is om me een beetje in toom te houden." Groenambities Spoorzone Gevraagd werd een uitvoerings- krediet voor de groenambities in de Spoorzone ter grootte van 340.000 beschikbaar stellen voor realisatie van de projecten: herin richting Lumenpark 255.000) en het opwaarderen groen in de binnentuin van de Smederij 85.000). Het Lumenpark is in de plannen voor de Spoorzone al tijd een groene verbindingszone tussen Theresia en de Spoor geweest. Lang is aan de zuid van het parkje een pompge^ voor de grondwatersanering het GEB-terrein in gebruik ge weest Deze sanering is enige tijd geleden afgerond. Daardoor ont stond er ruimte voor herplaatsing van het kunstwerk Het Wiel. Het opwaarderen van het groen in de binnentuin van de Smederij is no dig om enerzijds een aangenaam publiek verblijfsklimaat te hebben en anderzijds geschikt te zijn voor periodieke evenementen op deze plaats. De raad stemde unaniem voor. Andere projecten Het resterende budget veer 1 miljoen wordt ger voor andere projecter. zone zoals het met plant ren van het dak van de bouwen openbare fietser aan de noord- en zuidzijde station. Ook bij de bovengrondse parkeer ruimte aan de Lange Nieuwstraat tussen Deprezen Clarissenhof zul len groenelementen in de gevel worden aangebracht. Zo ligt er Samen Aan het werk voor de carnavals- zaak dus. "Maar dan wel samen", vindt Prins Etienne. "Niet wij met z'n tweeën, maar met z'n allen. We gaan carnaval 2018 samen met de stad neerzetten en beleven. Dat .gevoel van 'samen' tijdens car naval is echt uniek in een wereld waar tegenwoordig het individu de boventoon lijkt te voeren. Een Prins op een podium zonder men sen eromheen en ervoor is niks. Samen is écht belangrijk. Ik wil er een leuk jaar van maken, maar ook iets meegeven", aldus de Prins, die daarmee zijn eigen motto van dit jaar uitlegt. "Zoals mijn oud-Prins Louis Appeldoorn zei tijdens mijn tijd in de Raad van Elf:'Alleen kun de niks, samen kunde alles', zo voel ik dat ook." Kermis in Tilburg ken merkt zich vooral door ongebreideldheid. U kunt er zelf de woorden wel bij bedenken: meer, gro ter, beter, mooier. Dat die grenzeloosheid hier en daar op weerstand stuit, vind ik niet vreemd. Op dit moment zit de gemeente raad in zijn maag met de sluitingstijd op de zater dagen van de zomerker- mis. Een paar jaar geleden werd die enthousiast ver ruimd naar 02.00 uur. Po litie en - best verrassend - ook de exploitanten wil len nu dat de attracties weer gewoon om 01.00 uur sluiten. Vanwege de veiligheid; de sfeer is in dat laatste uur niet zo ge zellig meer. Waarschijnlijk veel laveloze idioten die alleen herrie willen trap pen. Vooral de horeca zegt geschrokken te zijn van het voorgenomen ge meentelijk besluit om een uurtje eerder te stoppen. Maar waar hebben we het eigenlijk over? Twee uur tjes minder op een mega- kermis die in totaal zo’n 125 uur duurt. Bovendien gaat veiligheid voor alles, lijkt me. Laten we het dan eens over de route hebben want die moest en zou ook uitgebreider. Maar groter is niet altijd beter, zo bewijst de Spoorzone als kermislocatie. Voor het tweede jaar op rij was de sfeer hier afgelopen zo mer ver te zoeken. Ik zag zelfs exploitanten die hun wanhopig hun tarieven verlaagden tot bodem prijzen om toch klanten te trekken. De gemeente ziet de pre" houdt de Spot het is de En dan M.E.N.S.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3