w ijknieuws eeshof INGUIN Snarky Puppy pianist Jubileumconcert Popkoor ZO ACTIEWEKEN! (inderen met beperking klaargestoomd roor reddingsbrigadier Snollebollekes, Henk Qissel, Wesley Klein en Vinzzent op Hollandse Glorie 2017 Woonvoorziening Forum zoekt vrijwilligers L Jumbo Heyhoefpromenade naar halve finale Supermarkt van het Jaar verkiezing GRATIS GELEGD! 23 DONDERDAG 16 NOVEMBER 2017 □SE KOERIER TILBURGSE al- KORZAMIRE WILLEMS celende HJnto ol.nl Meer informatie: www.popkoor-zo.nl ,caocaw®*l! MANHUIS.NU VLOEREN lburg - Een loodzware pop opduiken, onderwater hemmen, 25 meter borstcrawl en een drenkeling en touw toewerpen. Zes kinderen met een ontwikke- ngsachterstand, autisme of het syndroom van Down duiken vrijdag 17 november in het bad van Sportcen trum Reeshof voor het felbegeerde certificaat'Junior tedder A'van Reddingsbrigade Tilburg '98 (RBT). ste en I 10 jaar luminium wen. Met /e n. Terre des deren uit zing kunnen en het z standen, jnen dit »n daar- euren gebeu, i die je ze i Volgens ook zeker ti stappen nodig, ren in één stap k Tilburg - Het is Jumbo He promenade c plaatsen voor de 'Sup kiezing. halve fir supe te vii ieder met zone tis appel, nimaal 2 jaar. De tijdig kaar teleurstel r één is. Dit kjury beoor- /an hygiër -hikba; Bij afname vanaf 40m2 PVC stroken vloeren: Ook voor trapbekledingen van pvc, tapijt of linoleum bent u bij ons op het juiste adres. Onze showroom is elke zaterdag geopend van 11.00 tot 14.00 uur, of op afspraak. Hazennest West 40-05 Tilburg T 06-29032344 www.pinguinvloeren.nl t) jebeurt dat in hele kleine stapjes ook echt per stap aanleert." de vrijwilliger zijn er dan êr tien tot soms wel twintig nodig, wat andere kinde- lukt. De gepassioneerde zweminstruc- teur geniet nog iedere week van haar vrijwilligersbaan: "Het is de manier hoe deze kinderen met je omgaan en wat je ervoor terug krijgt. Van die momenten dat ze ineens naar je toe komen voor een knuffel, terwijl ze normaal zo stil zijn." Over dat alle zes de kinderen hun certificaat gaan halen vrijdag, is ze duidelijk: "Ja, dat gaat ze luk ken, absoluut!" door een on tnomen. g ging 20 art en begin a finale, waar- >rdt wie de beste Nederland jaren het niveau van de zang het repertoire behoorlijk verbe terd. Top 40 hits van vroeger en nu worden meerstemmig gezongen, van Amy’Winehouse tot Claudia de Breij. Het belooft een prachtige muzikale avond te worden. Kaar ten kosten 7,50 (inclusief pau- zeconsumptie) en zijn vanaf 19.30 uur aan de deur te koop of te be stellen via e-mail popkoorzo@gmail.com. leyhoef- gelukt om zich te r de tweede ronde in jpermarkt van het Jaar' ver- g. Hiermee is de supermarkt finalist in de strijd voor beste lermarkt van Nederland. Om dit neren met de klant, ontvangt are klant donderdag 16 tot en t zondag 19 november een gra- ■^^eltaart bij besteding van mi- ■aai 25 euro. De vijftig best scorende super markten zijn door naar de vol gende ronde, waarvan Jumbo Heyhoefpromenade er bedrijf is door een vakji deeld op het gebied van hygiëne, voedselveiligheid, beschikbaar heid van producten en de kwali teit van versproducten. Daarnaast heeft er een klantenonderzoek plaatsgevonden, die afhankelijke partij is afgen De landelijke verkiezing september van star maart 2018 volgt de in bekend wordt »v supermarkt van Nederland is. De titel Supermarkt van het Jaar 2017-2018 wordt uitgereikt aan de supermarkt, die zich onder scheidt door uitstekende presta ties op het gebied van kwaliteit, hygiëne en voedselveiligheid, service, lokale marketing, onder nemerschap, personeelsbeleid en klantvriendelijkheid. Dit doen ze nergens anders in Ne- I Ierland. In ieder geval niet in de regio Zuid-Nederland, wij zijn echt heel uniek", zegt Marike Vermeer (36) trots. De vrijwilliger bij de red dingsbrigade starte zes jaar gele den binnen de zwemvereniging een aparte groep, Junior Redder A, voor kinderen met een beper king voor wie zwemdiploma A het roogst haalbare was. Het aanleren ran meer uitgebreide technieken zwemmen van langere af- n, als onderdeel van zwem diploma B, is volgens Vermeer vrij wel niet te doen voor deze groep. Althans, niet op het reguliere zwemtempo. "Als je een autistisch kind onderwater leert zwemmen, er bij reddend zwemmen veelal in tweetallen gewerkt. Je zou dan ook verwachten dat de diversiteit in beperkingen de onderlinge sa menwerking bemoeilijkt. "We we ten wie we samen kunnen laten werken en wie niet. Sommigen moeten we echt niet koppelen. De ene is niet sterk genoeg om de an der te vervoeren, een ander is weer onrustig waardoor ze elkaar onder water zouden kunnen duwen" legt Vermeer uit die aangeeft dat om die reden iedereen een eigen ma tje heeft. Watervrees hebben de kinderen volgens haar zeker niet, al vinden ze het wel spannend om lang en diep onder water te gaan. Iets dat volgens haar ervaring voor de meeste kinderen geldt. Tilburg - Sporthal Dongewijk in de Reeshof staat op zaterdag 25 no vember in het teken van één groot muziekspektakel voor liefhebbers van het Nederlandse lied. Er zijn dan live optredens van diverse artiesten op een spectaculair po dium. Gezelligheid kent geen tijd, zeker niet op Hollandse Glorie, dat voor het vierdejaar op rij plaats zal vinden in de Reeshof. De organisatie haalt weer veel to partiesten naar Hollandse Glorie. "Dit jaar overtreffen we de editie van 2016 met de programmering. We gaan bijvoorbeeld 'Van Links naar Rechts'met de Snollebollekes, een fenomeen dat we dit jaar naar de wijk hebben kunnen halen", dus Niels Janssens van mede-, ganisator Q2Events."Maar ook met Henk Dissel, Vinzzent, Wesley Klein Tilburg - Bill Laurence is op woensdag 22 november te gast in Paradox, Telegraaf- straat 62 in Tilburg. Aanvang om 20.30 uur. De Engelse pianist en com ponist Bill Laurance is vooral bekend als mede-oprichter van het intussen immens populaire muziekcollectief Snarky Puppy, waarmee hij inmiddels al drie Grammy's veroverde. In 2015 stond met zijn eigen Bill Laurance Pro ject in Paradox met Snarky's Michael League Robert "Sput" Searight. Deze keer doet Bill Laurance het helemaal alleen in een solocon cert, waar hij -met subtiel gebruik van electronica- laat horen hoe klassiek en jazz elkaar kunnen ontmoeten. tilburg - De bewoners van Forum aan de Ketelhavenstraat (Reeshof), een woonvoorziening van Amarant, willen graag meer contact met mensen uit de wijk. Zij zijn op zoek naar vrijwilligers uit de buurt om samen leu ke dingen te ondernemen: een ommetje maken, een spelletje spelen of gezellig een bakje koffie drinken. Het geeft de bewoners een prettig ge voel en de vrijwilligers krijgen er zelf ook iets voor terug. Zij ontmoeten zo nieuwe, bijzondere mensen'en kunnen hun kwalitéiten inzetten voor anderen. Interesse? Neem dan contact op via tel. 088-611 03 01 en vraag naar Hetty of Kelly. Vermeer is tot vorig jaar ruim ze ventien jaar werkzaam geweest bij gemeente Tilburg als zwemin- structeur voor ondermeer kinderen met een beperking, naast dat ze toen ook al vrijwilligerswerk deed bij de reddingsbrigade. "De vraag kwam in eerste instantie vanuit de ouders. Ik heb het toen gewoon bij RBT in de groep gegooid van 'kun nen wij het niet oppakken?'. Het ging allemaal vrij vlot. We begon nen met vijf kinderen en zitten nu op dertien (7 tot 15 jaar)." Nu wordt en Arjon Oostrom beloofd het weer één groot feest te worden". Frank Smeekens zal de avond ope nen en DJ Max Miller zal zorgen voor de vele muzikale noten tus sen de artiesten door. Hollandse Glorie wordt voor de vierde keer mede mogelijk ge maakt door hoofdsponsors Edda Glas Handel uit Tilburg en Strada Motoren uit Dongen. Het evene ment duurt van 19.00 tot 00.00 uur en de toegang Is voor personen vanaf 18 jaar. De organisatie raadt aan om tijdig kaarten aan te schaf fen om teleurstelling te voorko men, want de laatste twee weken gaat het hard met de verkoop. De laatste kaarten zijn in de voorver koop nog voor €15,- verkrijgbaar via de voorverkoopadressen of www.hollandse-glorie.nl goirle - Popkoor ZO bestaat dit jaar 10 jaar en geeft ter ere van dit jubi leum op vrijdag 17 november een concert in de kapel in het C.C. Jan van Besouw in Goirle. Aanvang om 20.00 uur. In oktober 2007 heeft Els Rijr pop rock koor opgericht er na gecoacht. Vanaf 2015 staat het koor onder de bezielende leiding van dirigente Kyra van Camerijk. Kyra is als docent muziek afgestu deerd aan de Fontys Hogeschool voor de Kunsten. Samen plezier hebben typeert nog steeds dit ge zellige koor, maar tevens is de laat- ng

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23