w it ijknieuws J Muziekavond met Andara en Lezing over stamboomonderzoek Het Oisterwijks Orkest Internationaal Muziek en Taal Project Theresia lyceum Bingomiddag Wijkbewoners schrijven samen gedicht DONDERDAG 9 NOVEMBER 2017 17 Muziekvereniging Andara rap- uit- e tijd? IDRI lG oven) de muur van het wijkcentrum. Dit com- rkzij bijdragen van Het Makersfonds en I. Sinds de zo- orkest onder jen- t in rnt I e uuijck >ject wordt op woens- 5.OO-17.OO ?ntrum aan de Sino- :hter Nick J. Swarth >ese subsidie- r. De gedach- orogramma oortdurend olijven ontwikke- steren ir ;n en niet belang Andara Muziekvereniging Andara is op gericht in 1923 als bedrijfsharmo- nie van destijds de PTT. Na vele naamswijzigingen naar aanleiding van overnames binnen het post- ara is een inieorkest voor rkest telt op dit staat al leiding Tilburg - Op woensdag 15 november wordt in wijkcen trum MFA Het Kruispunt het gedicht'Kleurige kruiden en kruidige kleuren'onthuld. LBURGSE KOERialnLBl)RGSE KOERIER is vormgegeven door Sander Ne- ijnens en aangebracht in het trap penhuis van MFA Het Kruispunt. Zichtbaar voor alle bezoekers, maar ook voor de mensen die voorbijlopen. Het resultaat van het proje feestelijk gepresenteerd of dag 15 november van 16.1 uur in dit wijkeer pelstraat 1. Dich draagt de tekst voor. Ook is er een bijdrage van de stadsdichter van Tilburg, Onias Landveld. Als voor malig bewoner van de wijk heeft hij een bijzondere band met de buurt. Voor lekkere hapjes en drankjes wordt gezorgd. Iedereen is welkom bij deze feestelijke presentatie. zrzameling schijnbaar los- ?n stelde Nick J. Swarth icht samen. Het gedicht On-Site Poetry test de grootte van de letter op munity art-project kwam mede tot stand dank CuPuDo. Tilburg - Ouderenwerk 55+ De Reit houdt donderdag 16 november een bingomiddag in wijkcentrum 't Sant, Beneluxlaan 74 in Tilburg. De bingo heeft iedere ronde 3 prij zen en dat 10 ronden. Een kopje koffie of thee is gratis. Een bingo kaart kost 3,00. De middag duurt van 14.00 tot 16.30 uur. Tilburg - De Nederlandse Ge nealogische Vereniging (NGV) afdeling 's-Hertogenbosch-Til- burg organiseert op woensdag 15 november een lezing over stamboomonderzoek bij Boerke Mutsaers, Vijverlaan 2 in Tilburg. De lezing 'Gezinnen vinden in Be volkingsregisters'door John Boe ren duurt van 15.00-17.00 uur. Hoe leuk is het als je bij je stam boomonderzoek ineens hele ge zinnen terug vindt? Meestal zoek je in de Burgerlijke Stand gericht op één persoon en ontdek je wanneer en waar iemand is ge boren, getrouwd en overleden. Maar het is ook interessant om de gezinssamenstelling te weten. Daar is een methode voor: wil je hele gezinnen vinden, dan zoek Ie markten thuis te zijn. meivakantie staat het o leiding van Arie Willem Schouten in voorbereiding op een activiteit in januari, waarbij muziek uit het dis- co-tijdperk op de lessenaar staat. Op het programma staan zondag de nummers Eye of the Tiger, Pa radise by the Dashboardlight, To tal Toto, Deep Purple, James Bond, Blues Brothers en Grease. Tilburg - Van 13 t/m 19 november L ontvangen 5vwo-muziekleerlin- gen en docenten van cultuurpro- fielschool Theresialyceum in het kader van het Erasmus+ Muziek enTaal Project een parallelle groep leerlingen en docenten van het Deense Kalundborg Gymnasium. Muziek en de Engelse taal zijn de dragers van deze interculturele uitwisseling. De samenwerking tussen beide scholen is gericht op het bevor deren van wereldburgerschap on der leerlingen (en docenten) door het uitwisselen en ontwikkelen van educatieve activiteiten rond om de vakken muziek en Engels. De projectgroep, bestaande uit totaal 26 leerlingen en zes docen ten, heeft in Nederland een in tensief programma voor de boeg. Zo zullen ze naast samen muziek componeren en uitvoeren, onder meer een bezoek brengen aan het Concertgebouw Amsterdam en Museum De Pont, samenspelen met Amarant-orkest Con Gaudi en een optreden bij wonen van een Neil Young coverband. Een tege bezoek aan Denemarken staat februari 2018 op de agenda. In de tussenliggende periode wordt on line samen aan songs gewerkt. Het project wordt mogelijk ge- jens Europese dai.nl of vraag ocht door een riiBURG - Op zondagavond 12 no vember geven Muziekvereniging Andara en Het Oisterwijks Orkest een optreden voor jong en oud in MFA Het Kruispunt, Sinopelstraat 1 in Tilburg. Aanvang om 19.30 uur. De toegang is gratis. Het Oisterwijks Orkest (HOO) be staat uit ongeveer 40 muzikanten, een gezellige mix van jong en iets minder jong. Zij kiezen ervoor om muziek te spelen uit het populaire genre. Toegankelijke muziek voor zowel muzikanten als publiek. HOO kiest bewust voor populaire mu ziek. Geen harmonie meer in de traditionele zin, maar een podiu- morkest met de ambitie om van al- maakt door het Europe: programma Erasmus+. te achter dit subsidiepr' is dat mensen zich voor moeten kunnen blijv len, waarbij investeren in onder wijs, opleidingen en niet-formeel leren van groot belang wordt ge acht. De educatieve opbrengst van Erasmus+ bestaat uit kennis of vaardigheden die uiteindelijk de Europese economie sterker maken. bedrijf is de harmonie in 2010 een zelfstandige vereniging geworden met de naam Andara, wat door start betekent. Muziekvereniging Andar toegankelijk harmor' jong en oud. Het ork moment 60 muzikanten en jaren onder enthousiaste van Bjorn van Pruijssen. Op deze mooie muziekavond staat een klein voorproefje van het Pas sion concert op Goede Vrijdag in de Concertzaal op het program ma. Adiemus en verder The Rose, muziek uit de Lion King en Joseph and the technicolor dreamcoat en gouwe ouwe Sinatra in Concert. je in bevolkingsregisters, ge- zinskaarten en persoonskaarten. Deze onderdelen van de bevol kingsadministratie geven meer inzicht in gebeurtenissen en be wegingen in het leven van perso nen over een langere periode. Vanaf 1 januari 1850 kregen de gemeenten de wettelijke plicht om een doorlopende bevol kingsregistratie bij te houden. Beroepsgenealoog John Boeren neemt de aanwezigen mee naar het begin van de registraties, laat zien wat de mogelijkheden en valkuilen zijn, waar de registers te vinden zijn en hoe je erin kunt zoeken. De toegang is gratis voor leden van de NGV, niet-leden betalen De tekst is aangebracht in het trap penhuis van het wijkcentrum, Un gespreid over drie verdiepingen. Het gedicht is geheel samenge steld uit zinnen en gedachten, die bewoners van de Tilburgse kleu ren- en kruidenbuurt aandroegen. In september nodigden Contour- deTwern en On-Site Poetry (Nick J. Swarth en Sander Neijnens) be woners en geïnteresseerden uit om deel te nemen aan het project 'Wë gooien het op het woord'. Op speelse wijze werd naar boven gehaald hoe de bewoners de wijk ervaren. Uit de ver se tekster een gedic

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 17