p w ijknieuws ost Concept Bomenverordening 2017 in Tilburg Reünie MVC Udenhout Brieven van lezers Sense Achteroverleunen en duimen draaien is niks voor mij! 13 Waterci pres aan de Akkerweg 7 in Berkel. FOTO: Rinus van der Loo r-1 1ATEN Tot haar negenstigste woonde mevrouw Kooi |98) nog zelfstandig in een eengezinswoning InTilburg-Zuid.'lk had het daar erg naar mijn zin, wilde eigenlijk helemaal niet weg, maar de trappen in het huis braken me op. Ik heb nog even overwogen om een bed in de woonkamer te zetten, zodat ik in mijn vertrouwde omgeving kon blijven wonen. Maar uiteindelijk zag ik toch wel in dat een appartement ook veel voordelen had.' Vervelen doe ik me nooit! Mevrouw Kooi lacht opgewekt en kijkt tevreden om zich heen in Rinus van der Loo, Berkel-Enschot s die er ei- hangt een foto van haar man.'Mijn man overleed 26 jaar geleden. Ik ben dus wel gewend aan alleen zijn. Ik puzzel graag of lees een boek. Als het lekker weer is, maak ik een ommetje. Ik ben altijd bezig, zit nooit stil. Ik heb geen behoefte aan veel sociaal contact, maar de wetenschap dat er altijd mensen in de buurt zijn, doet me goed. Als er iets is, hoef ik maar op de alarmknop te drukken en binnen de kortste keren staat er iemand van De Wever paraat. Ik heb het gelukkig nog nooit nodig gehad, maar het idee geeft mij, maar zeker ook mijn zoon en dochter, rust.' Met wat extra hulp kan ik nog steeds zelfstandig wonen Een paar maanden geleden werd mevrouw Kooi plotseling ernstig ziek. 'Ik werd met spoed geopereerd en moest vijf weken reyalideren in De Hazelaar voordat ik weer naar huis kon. Ik krijg nu wel wat meer hulp. Zo komt er iedere ochtend en avond iemand van De Wever mijn kousen aan- en uittrekken. En een paar keer per week word ik geholpen met douchen. Die extra hulp maakt dat ik nog zo zelfstandig mogelijk kan wonen. Gelukkig gaat het steeds beter met me. Is het mijn tijd, dan is het mijn tijd, maar op deze manier wil ik graag nog heel wat jaartjes mee!' Kijk ook op www.dewever.nl Boekpresentatie'Over 't Odenhout' udenhout - Op vrijdag 17 november presenteert het schrijversteam van 't Schoor, Heemcentrum voor Udenhout en Biezenmortel, een nieuw boek: 'Over't Odenhout'. haar gezellige woonkamer. Foto's van de kinderen en kleinkinderen staan in de kast en aan de muur in de gemec leren door t uit Tilburg, r hercontrole. Het is gelukt om vanuit de oude archieven de situatie van Uden hout en Biezenmortel den veertiende eeuw strueren. Udenhout is het eerste Brabant beschikt over zo'n gt^< situatiebeschrijving var eeuw. Het boek hout' is een omvangrijk 368 pagina's met afbeeldingen, beschrijvingen complexen op van Udenhout Tegenwoordig die plaatsen m boerden men. In de geschiedt Aanleunappartement is een mooi compromis 'Geen haar op mijn hoofd echter die eraan dacht om naar een bejaardenhuis te gaan. Ik ben geen mens om in mijn stoel achterover te leunen en alles aan een ander over te laten. Ik kook graag mijn eigen potje, ruim de boel nog zoveel mogelijk zelf op. Dit aanleunappartement aan het Steve Bikohof vond ik een mooi compromis. Zelfstandig wonen maar wel met de mogelijkheid om een beroep te doen op zorg of andere services van De Wever als dat ooit nodig zou 2 oud van Uder jl van mid- te recon- is hiermee itse dorp dat gedetailleerde an de 14de 'Over 't Oden zangrijk boek van »t meer dan 500 Het boek bevat van 57 hoeve- het grondgebied en Biezenmortel. vinden we op «jc,, meer dan 150 oude rijen, die ook zijn opgeno- i sommige gevallen gaat ienis daarvan meer (advertorial) udenhout - Op zaterdag 18 november houdt Koninklijke Har monie MVC uit Udenhout een grote reünie voor oud-leden van de vereniging. De reünie is de laatste activiteit die Koninklijke Harmonie MVC uit Udenhout organiseert in het kader van hun 175-jarig bestaan in 2017. De reünie vindt plaats om 20.00 uur in Ontmoetingscentrum't Plein, Tongerloplein 1 in Udenhout. Toe gang voor genodigden gratis. Aanmelden kan via 175@harmo- nie-mvc.nl, onder vermelding van naam, adres en woonplaats. was het een hele verandering, maar ik heb het hier vanaf het zijn. Natuurlijk eerste moment erg naar mijn zin!' van 2,50 meter, gemeten op 1,30 meter boven het maaiveld. Ik ben er voorstander van dat AL LE gerooide bomen financieel ge compenseerd worden door 'kap- vergunningaanvragers'. Liefst IN de wijk zelf herplanten, anders elders hlBURGSE KOERIER DONDERDAG 9 NOVEMBER 2017 ILdUKGSE koerier! Ik las in de Tilburgse Koerier, op de gemeentepagina, dat Tilburg een concept Bomenverordening 2017 heeft opgesteld. Ik heb het stuk gelezen en stel wijzigingen voor. Monumentale bomen van 50 jaar moeten volgens mij op de ge meentelijke bomenmonumenten lijst kunnen komen. Het is van de gekke dat eigenaren van bomen zelf de monumentenstatus voor hun boom moeten aanvragen. Ik stel voor om hetzelfde te doen als bij stenen gemeentelijke mo numenten. Het college wijst mo numentale bomen aan en de ei genaren van de bomen kunnen bezwaren of hun zienswijze indie nen. Het college van burgemeester en wethouders van Tilburg neemt de eindbeslissing. Een voorbeeld: Aan de Akkerweg 7 in Berkel staat een zeer grote mo numentale watercipres. Het is de grootste conifeer van Berkel-En schot in zijn soort. Deze moet om, omdat hij voor 'wortelopdruk' en vallende takjes zorgt. In de nieuwe bomenverordening kan de conifeer gerooid worden omdat hij te jong is!!! Hij moet immers minimaal 80 jaar oud zijn en een stamomvang dan 700 jaar terug. Het is een rijke bron van informatie over middel eeuwse ontginning, middeleeuw se beleggingen van de stad in het dorp en van vele Udenhoutse en Biezenmortelse families woonden op de hoeven of e genaar van waren. Op zaterdag 18 november is het Udenhoutse Raadhuis, Slimstraat 2, voor alle belangstellenden open van 10.00 uur tot 16.00 uur. Daar is het boek te koop voor 20,-. Om 11.00 uur en om 14.00 uur houden Luud de Brouwer en Kees van Kempen van het schrijversteam presentaties over de oude geschiedenis van Udenhout en Biezenmortel. Ook is er een expositie van oude kaar ten en foto's te bekijken. leente! Dit graag contro- bijstandsgerechtigden met iedere 5 jaar een

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13