u it I NDT presenteert Schubert 'Eine Romantische Reise'met La Renaissance IS.NL Cantilare presenteert concert'Garden of Dreams' 'Geheimen'bij Kunstmaan F v’ Emilio Guzman - Kom dan! TK theaterstilburg.nl 50 Leonard Cohen Tribute in Concertzaal Tilburg T1L8URGSE KOERIER DONDERDAG 2 NOVEMBER 2017 7 TLBURGSE cte fen 1.29 1.19 1.29 1.19 0.99 0.89 0.99 0.89 1.29 0.89 FOTO: Rahi Rezvani k Op Le- kosten voor vr 3 nov 20.30 uur - Studio ‘r een laken, soon voor een r uw gebit ■d vanuit rzekering.' 3 LX Tilburg eve.nl zege voor den i Niels J (pp) nisten als Mozart, :hubert. Vier pro- i zorgen voor een ale schakering en Tilburg - Het Tilburgs Mannenkoor La Renaissance leeft van concert naar concert, maar het hoogtepunt is tel kens het grote, tweejaarlijkse concert in de Tilburgse Concertzaal. tilburg - In de eerste NDT 2 voorstelling van seizoen 2017-2018 presenteert Nederlands Dans Thea ter drie werken op één avond, waarbij de muziek van Franz Schubert een dominante factor is. i Taks is Nachtdichter van Til burg, een podiumbeest dat graag de grenzen van zijn discipline Lezers van ilb Ji j kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: 2 /W da p/Jja Normale prijs 18 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode Guzman via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. fU betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Op zaterdaga\ wil La Renaissa voorbereiding wijze voor de d< presenteert dan een concert onder leiding van dirigent Carl van Kuij- ck. Begeleid door vaste pianist Ben Martin Weijand en meegevoerd op de klanken van het Möbius Ensem ble Tilburg neemt La Renaissance u mee op reis naar tijden van wel eer, met onvergetelijke melodieën uit het verleden. Emilio gaat het helemaal anders doen. Na drie voorstellingen tegen populisme, is de wereld alleen maarpopulistischer ge worden. De blanke boze mannen hebben gewonnen. Nu mag hij ongeremd boos zijn. Zonder nuance. Zonder beleefdheid. Zonder twijfel. Kom dan!^^_^-- Daan Taks tilburg - Kunstmaan, Stedekestraat 72 in Tilburg, presenteert op vrij dag 10 november de theatershow 'Geheimen' met Daan Taks, Max Swagemakers en Niels Duffhues. Aanvang om 20.30 uur. Entree 5 euro. Daan Benois de la Danse award. Tot slot creëert Marco Goecke een nieuw stuk voor de jonge NDT 2 dansers. Met zijn bijzondere, spas tische bewegingsstaal is Goecke een van de meest gewilde chore ografen ter wereld. I 19 november Loft, Ringbaan Zondagmiddag Zantilare te gast in 12- beide kosten Deze voorstelling is op dinsdag 12 december om 20.15 uur te zien in de schouwburg van Theaters T"bu'9- Meer informatie: www.ndt.nl en www.theaterstilburg.nl Het programma in de Concertzaal van Theaters Tilburg begint om 20.30 uur. Tickets kosten 17,50 en zijn verkrijgbaar via www.theaterstilburg.nl Het concert vangt aan om 20.00 uur in Concertzaal Tilburg. Kaarten kosten €19,75 in de voorverkoop en zijn te bestellen bij Jan Kennis, tel. 013-4560148, e-mail kaarten@ mannenkoor-la-renaissance.nl en door het juiste bedrag over te ma ken via banknummer NL74 RABO 0121 6813 43 t.n.v. Tilburgs Man nenkoor La Renaissance. avond 18 november sance na een jaar van weer op sublieme lag komen. Het koor bekende componi: von Weber en Sch fessionele solisten; nog rijkere muzikal filmische achtergrondbeelden en balletwerk fleuren het geheel ex tra op en verlevendigen de totale muzikale ervaring. Stap in voor een muzikale reis door de Duitse romantiek. opzoekt en overschrijdt. Violist en componist Max Swagemakers combineert meerdere stijlen in zijn betoverende improvisaties. Samen maakten zij de show 'Geheimen'; poëzie op muziek met een flinke snuif theater vol dramatische solo's en verknipte breakbeats. Liefde en waanzin, politiek en humor. Bij de- gelegenheid zal de show >r het eerst aan het publiek wor- i opgevoerd. Is Duffhues geeft in zijn reeks 'Fable Dust' op bedachtzame wij ze in beeld en muziek vorm aan zijn verlangen naar weidse land schappen, roadmovies en donkere romantiek. E]ww Meer informatie: www.kunstmaan.nl maninoff, Childs en Esenvalds op het programma. Op zondagmiddag is het concert in de Oost 8 in Tilburg. 2 26 november is Cantilare te gasi de Hilvaria Studio's, Goirlesedijk B in Hilvarenbeek. Aanvang keren om 14.30 uur. Kaarten I €12,50 en zijn te bestellen via e-mail cantilaretilburg@gmail.com of tel. 06-28771275. Meer informatie: www.cantilare.nl composities van hedendaagse Ca nadese componisten. Het lied "Gar den of Dreams" van Timothy Corlis is geïnspireerd op het gedicht van Bliss Williams Carman. Daarnaast is er muziek van Allan Bevan, een com ponist met een harmonische avon tuurlijke taal. Cantilare zingt ook een werk van'de talentvolle vrouwelijke componiste Christine Donkin, die met Dawn is not distant een mooie mysterieuze sfeer neerzet. Verder staan werken van Whitacre, Rach in theaters en popzalen met hun show "In My Secret Life". Onverge telijke songs worden afgewisseld met minder bekend materiaal in een sfeervolle setting. Speciale gasten op deze avond zijn Lieve Louise en de Fanfare en het vrou wenkoor Kleurrijke Mama's Tilburg ofwel het Mamaverhalenkoor Tilburg. tilburg - Dinsdag 7 november is het precies één jaar geleden dat Leonard Cohen is overleden. zijn eerste sterfdag brengt de Qnard Cohen Tribute Band met speciale gasten een muzikaal eer betoon aan de dichter, songwriter en womanizer. Leonard Cohen bezong zijn muzes in de wereld bekende hits So Long Marianne en Suzanne. Hij is de geestesvader van het vaak gecoverde Hallelujah. De tienkoppige Leonard Cohen Tribute Band bestaat sinds 2015 en is met regelmaat te zien en horen Naast de poëtische duetten in One on One (2015) van Johan Inger en het energieke teamwerk in Al exander Ekmans Cacti (2010), pre senteert NDT een wereldpremière van NDT's associate choreograp her Marco Goecke. Alle muziek in Schubert wordt live begeleid door Het Balletorkest. Cacti, door zelfbekroonde 'ritme- freak'Alexander Ekman, daagt het publiek op humoristisch wijze uit om moderne dans te bevragen als een elitaire kunstvorm. In dit werk gebruikte de choreograaf voor het eerst klassieke muziek; een nieuwe arrangement van Schuberts Der Tod und das Madchen, waarin de dansers de instrumenten van het orkest vormen. One on One van Johan I nger onder zoekt de fases in een romantische relatie; twee geliefdes die elkaar ontdekken, wat ze samenbrengt en de mogelijke ondergang wan neer die schijnbare eenheid is ge barsten. Inger koos ervoor om het stuk op Franz Schuberts Impromp tus en 21ste Sonata te maken. De ze scores worden beschouwd als de laatste meesterwerken van de componist. Met One on One ver diende Inger de prestigieuze 2016 U neemt als gast deel aan een ver rassende en boeiende tocht met herkenbare, Duitstalige muziek uit de romantische epoque. On der de noemer 'Eine Romantische Reise' staan mooie aansprekende melodieën op het programma van tilburg - Op de zondagmiddagen 19 en 26 november voert het Tilburgs vrouwen kamerkoor Cantilare o.l.v. dirigente Herma Timmer het con cert 'Garden of Dreams' uit. Samen met pianist Jeroen van Vliet en saxo fonist Mete Erker brengt Cantilare de bezoekers naar de tuin van hun dro men. Koor en musici nemen beiden een deel van het concert voor hun rekening. Het koor wordt daarnaast begeleid door Kazue Goto. Het koor zingt o.a. drie prachtige ttikzieje

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7