u ït TK WÜJ Blaudzun naar Theaters Tilburg Lezersactie Urban Weekend in De NWE Vorst Janne Desmet wint Vlaamse Acteursgildeprijs I theaterstilburg.nl V 1 1 DONDERDAG 26 OKTOBER 2017 7 Gratis als vampier naar De NWE Vorst ren in een, vol Win vrijkaarten! Blaudzun FOTO: Andreas Terlaak Kinderen van Judas FOTO: Sanne Peper 100% Selfmade FOTO: Guido Bosua FOTO: Kurt van der Eist za 28 okt 20.15 uur - Schouwburg iurg >urg 9 detwern.nl ietwern.nl ContourdeTwern. Club Guy Roni en Slagwerk Den Haag - TETRIS Mon Amour Een high speed dance concert over het leven als een spel. Dansvoorstelling TETRIS Mon Amour is een metafoor voor het echte leven. Wie zichzelf harder pusht kan zijn levensscore verbeteren. Met muziek van Thijs de Vlieger, bekend van het succesvolle NOISIA. uur en duurt tot iro, inclusief een <ers. Je kunt ook gezellig aan! 1 e wijkcentra kun teiten waarbij je innerscomputl eren, start op 3 oor. Acht weka idonderdagmidl e training omdat i. Want hoe zetje ur je een e-mail! 1 Lezers van kunnen nu extra voordelig naar deze voorstelling: itacten op! Neem net coördinator 6 451 33 696, itourdetwern.nl iendschapsbank Tilburg - Op vrijdag 27 en zondag 29 oktober zijn in Theater De NWE Vorst, Willem II straat 49 in Tilburg, twee unieke urban dance voorstellingen te zien. iwe Stede tober staat wijk- in het teken van Jdag. PaBaRiKo ijsting. Country alles komt vood erzoeknummers taculai- rmaties, jlen en 5-tot49-jarigen iaar en zie je een vel zitten? Dan ïts voor jou. De I vele 50-plusse, ij elkaar en stat /oor de jonger! len en naar d dere activiteite ït de deelnemen eren. digitale vaardig- 1 empelige cursus I een buurman 6 dan contact of P Haverkamp, via detwern.nl of bel ost 25 euro voor i j van tre uit i ontmoe- ansmakers kfrika. Wie ander? Wat zijn hoe oordelen krijgen die ob- een hedendaag- tilburg - Het is bijna zover, op vrijdag 10 november ng van Roc-stu- komt Blaudzun met zijn J|tervoorste||jng/Tear Gun'naar Theaters nieuwe vaardig Tilburg. Nog nooit eerder liet de internationaal bejubelde singer-song- writer zijn liedjes los op het theaterpubliek. Normale prijs 22,501 17,5012,50 Bestel uw kaarten o.v.v. de actiecode TETRIS via www.theaterstilburg.nl, aan de balie of via 013 543 22 20. *U betaalt van het vrijkaartje slechts de servicetoeslag van 2,75. Zes albums na zijn debuut en vele nationale en internationale rock- dub- en festivaltournees verder, gaat Blaudzun dit najaar voor het Lezeractie In samenwerking met Theaters Tilburg geeft de Tilburgse Koerier 2x2 tickets weg voor Blaudzun. Wilt u meedingen? Mail uw adres gegevens en telefoonnummer voor 2 november naar communicatie@theaterstilburg.nl. eerst het theater in. Niet met zijn hele band, maar in kleiner verband. Terug naar de basis, terug naar hoe hij tien jaar geleden op de Neder landse en Vlaamse podia begon. Verkoopinformatie Blaudzun is te zien op vrijdag 10 november om 20:15 uur in de schouwburg van Theaters Tilburg. Tickets zijn verkrijgbaar vanaf 23 en zijn te koop via www.theater- stilburg.nl of 013 543 22 20. Ze beginnen met het naspelen van gewone mensen, van thuisbezorgd bezorger tot nordic walker. Uit eindelijk weet niemand nog waar normaal zijn begint en 'fantasy' ophoudt en komt er een onvoor stelbare waarheid aan het zonlicht. Hou je van fantasy en horror? Dan is deze voorstelling echt iets voor jou. Zaterdag 28 oktober om 20.30 uur in Theater De NWE Vorst aan de Willem II straat 49. De voorstelling Het leven van een vampier gaat niet altijd over rozen. Vampier Tristan zit al 70 jaar tegen een burn-out aan. Hij kan het eeuwige leven niet meer aan. Zijn vampiervrienden willen hem weer op het juiste pad krijgen. I Tilburg - Tijdens Film Fest Gent be kroonde de Vlaamse belangenver eniging voor professionele acteurs I én actrices, de meest opmerkelij- I ke prestaties in film, televisie en theater. Janne Desmet won een I Acteursgildeprijs in de categorie 'Meest gewaardeerde actrice in een theaterrol' voor haar rol in het stuk'Chasse Patate'van Studio Or ka. De talentvolle actrice speelt in vele toneelvoorstellingen en is on der meer bekend van de Vlaamse dramaserie 'Amigo's'. Op dit mo ment schittert Janne Desmet in de hoofdrol van de familievoorstelling 'Wat er gebeurde terwijl de mus sen de polka dansten'voor 8-plus- sers. Deze dynamische stand-up comedy met fysiek spel en spec taculaire beelden is een productie van Schippers&VanGucht uit Breda en staat op zondag 29 oktober om 14.30 uur in Theaters Tilburg. Te vöorstelling gaat over een vro- jkcentrumbijjou ctuele overzicht Janne Desmet Festivals Blaudzun brak in 2012 definitief door bij het grote publiek met zijn derde album Heavy Flowers waar voor hij een gouden album ont ving en in 2013 een Edison voor Beste Mannelijke Artiest. Hij ver kocht alle popzalen uit en speelde op alle gerenommeerde festivals in Nederland, België en Duitsland zoals Lowlands, Pinkpop, Hurrica ne, Pukkelpop en Rock Werchter. Tilburg - Heb jij nog een spectacu laire verkleedoutfit in je kast han gen en wil je zaterdag 28 oktober gratis naar de nieuwste voorstelling van Toneelgroep Oostpool in De NWE Vorst? Dit is je kans! Speciaal voor Halloween is er een leuke ver rassing voor fantasy liefhebbers. Kom verkleed als jouw favoriete fantasy figuur en ga gratis naar de vampierenvoorstelling 'Kinderen van Judas'. Maak het zo interessant mogelijk en probeer andere bezoe kers te overtreffen met je kostuum. Denk creatief! Denk groots! Denk vampier, weerwolf en zombie! Op vrijdag 27 oktober om 20.30 uur speelt 100% Selfmade. DOX en Maas td werken met een team van jonge makers en dansers: stoere gasten, van oorsprong breakers. Acht jonge mannen, verliefd op dansen en allemaal eigenwijze laatbloeiers, jagen hun droom na: een leven als danskunstenaar. De ambities zijn hoog, maar lukt het hen ook om tot iets te komen? Een voorstelling over groepsstruggles, durven falen en nietsontziende liefde voor dans. Met spectc re trucs, strakke groepsforn veel verschillende dansstijl, een vette laag humor. Op zondag 29 oktober om 19.30 uur staat JONGA 2.0 geprogram meerd, een samenwerking DOX en Jazzart Dance Theatr Kaapstad. JONGA is een ting tussen dansers en dar uit Nederland en Zuid-Af ben ik en wie is die ar onze gewoontes en I we? In JONGA 2.0 k servaties vorm in eer se shake lijk, optimistisch meisje, vertolkt door Desmet, dat na schooltijd op haar moeder wacht. Om de tijd te doden en om zichzelf moed in te praten praat ze over zichzelf en de wereld om haar heen. Haar hoofd zit vol, werkelijk propvol: vol her sens, vol vragen en vol verhalen. "Kunnen mieren zwemmen? Heb ben vissen hersens? Zouden vis sen eigenlijk niet liever in de lucht vliegen? Terwijl zij haar gedachten de vrije loop laat, huilt de boom achter haar het hele schoolplein vol. Tegels veranderen in drijvende ijsschotsen en mieren varen rond in een gymschoen. Het meisje telt moedig de lange minuten af, terwijl het podium langzaam vol loopt. Een avontuur voor kinderen en een nachtmerrie voor ouders. Info Meer informatie en kaarten bestellen via www.theaterstilburg.nl TILBURGSE KOERÉ j]LBURGSE KOERIER Intiemere setting In alles wat Blaudzun doet, zijn de liedjes het vertrekpunt. Dat geldt ook voor zijn eerste theatershow, waarvoor hij met zorg een selectie uit zijn muzikale catalogus heeft samengesteld. Zowel liefhebbers van zijn eerste als latere werk kij ken al lang uit naar het moment dat Blaudzun zijn songs in een kleinere, intiemere setting speelt, met een nadruk op semi-akoesti- sche uitvoeringen. Blaudzun: "Veel liedjes die ik de afgelopen jaren schreef en opnam, zijn vertrouwde metgezellen geworden maar zong ik nauwelijks nog. Vergelijk het met vrienden van vroeger, waarvan je sommigen niet meer spreekt of ziet maar die je altijd nog kan bel len als je ze nodig hebt of anders om. Zo is het met een groot aantal van de liedjes in deze theatershow ook. Sommige liedjes lenen zich nou eenmaal niet voor de clubs of de grote podia of festivals. Daar vielen ze vaak weg in de herrie". Andere liedjes zijn uitgekozen van wege de woorden of een bijzonde re betekenis of thematiek, terwijl zijn bekende songs zijn voorzien van nieuwe arrangementen. Op vallend lied in het programma is zijn eigenzinnige vertolking van het Tears for Fears lied Shout dat hij slechts twee keer eerder live voor publiek speelde. van verschillende dansculturen en stijlen. Rode draad is de altijd aan wezige slag van het hart: de beat. Die zit tenslotte in ieder van ons. Een frisse shake waarbij Afrikaan se dansstijlen met hedendaagse en urban dansvormen vermen gen en waarin een interessante samenhang tussen dans en video gebruikt wordt. ttikzieje

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7