b Lwonen Tilburgse Koerier §1 Cfloor Ondertekening Verklaring van Dordrecht op'Coming Out Dag' Beursvloer Tilburg breekt record Berkel-Enschot Tilburg Noord Lening Cinecitta volledig afgelost DE WINTERSCHILDER Ie GEMEENTENIEUWS [GEBITSPROTHESES] Pagina 8,9 en 10 FOTO: Joep de Beer zoekt BEZORGERS voor: 7,50 2,50 Lieve Vrouweplein 7 Tilburg T. 013 583 97 66 cvtdoehetzelf.nl J •Beer Lees verder pagina 3 (MOLENWUK) bakkerfloorvanlieshout.nl Koerier NAJAAR/WINT Tijdelijk op alle Wijzonol kwaliteitsprodukten gemengd in elke kleur terwijl u wacht Voor elke situatie een passende oplossing Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 In deze Tilburgse Koerierde woonmaand bijlage WONEN 13+14oktober 2,50 1,50 Tilburg - Filmtheater Cinecitta aan heeft onlangs een ge meentelijke lening van 2,8 miljoen euro volledig afgelost. oktober i Tilburg .e ger i de gem< Utrecht am en zet veilig school, c i de zorg, kring Bladkorven half ok in de straten van 1 ie staat J klaar! spor., of waar dan dag symboli- iek is en erbij C2.24000« A Paul Vetmee en Nettie Verhagen met de cheque, die onlangs werd overhandigd Mn Peter Noordanus, bij zijn afscheid als burgemeester van Tilburg. Daarmee werd tegemeentelijke lening aan Cinecitta tot genoegen van Noordanus volledig «gelost. FOTO: Joep de Beer Tilburg Duurzame Huizen Maand promoot mogelijkheden duurzaam bouwen Raad is benieuwd naar goede ideeën voor de begroting 2018 E DONDERDAG 12 OKTOBER 2017 i Weekendaanbiedingen Appeltjesbrood Chocolade roombroodje Vlaai van de maand Appelkruimelvlaai Brood van de maand Nieuwe Oogst brood aoogr. f In mei 2018 wordt 12,5 jaar Beurs vloer Tilburg gevierd met een MVO Bedank Inspiratielunch bij Interpolis met topspreker Tony's Chocolonely. Alle betrokken be drijven van de afgelopen 12,5 jaar worden uitgenodigd én bedrijven die in de toekomst iets willen bete kenen voor Beursvloer Tilburg zijn welkom. Neem voor meer informatie con tact op met Albert Rusch van Con- tourdeTwern via tel. 013-5839999. matches, en 2018 de locatie vs Koning Wille belangeloos Bonheur Horeca ze wijze zijn maatsc... trokkenheid laat zien. Erkenning De initiatiefnemers en eigenaren van Cinecitta, Paul Vermee en zijn partner Nettie Verhagen, vroegen drie jaar geleden hulp van de ge meente, omdat de kosten van de renovatie van het rijksmonument aan de Willem ll-straat 29 door bouwtechnische problemen fors hoger waren uitgevallen dan ver- TJijzono*-1^^ «j Uijzono11 1 wacht. Het duo wilde het monu mentale pand voor cultureel Til burg behouden, door de bioscoop voort te zetten. "Dat de gemeente raad uiteindelijk instemde met het verstrekken van de lening voelde als een erkenning voor ons cultu reel ondernemerschap. Het was een morele steun en bracht ons wat rust bij de realisatie van onze plannen", zegt Vermee. "Sommige mensen dachten dat het om een subsidie ging. Dat was dus niet het geval. De gemeente kreeg het hy potheekrecht op onze twee pan den aan de Willem ll-straat. Als we de lening niet af hadden kunnen lossen, waren deze panden in het bezit van de gemeente gekgmen. Volgens de overeenkomst moes ten we onze lening in maximaal 10 jaar aflossen. Dat zijn dus 2 jaar en 8 maanden geworden. Tilburg - Op dinsdag 10 oktober vond voor de twaalfde keer Beurs vloer Tilburg plaats. Meer dan 200 maatschappelijke organisaties en maatschappelijk betrokken be drijven verzamelden zich in het Koning Willem II stadion met maar één doel: het sluiten van een of meerdere matches! Op Beursvloer Tilburg worden wensen van stichtingen en vereni gingen vervuld door het bedrijfs- gingen op zoek naar de perfecte leven; alles met gesloten beurzen. match onder het toeziend oog van Zo doen de bedrijven iets terug Daamen de Kort van Tuijl Notaris voor de maatschappij. Maar de sen. Het eindresultaat is een re- maatschappelijke organisaties cord: er ontstonden maar liefst 713 doen ook een tegenprestatie. Zo matches, die in de loop van 2017 levert Beursvloer Tilburg zowel en 2018 worden uitgevoerd. Voor zakelijk al$ maatschappelijk rende- de locatie was wederom voor het ment op. Koning Willem II stadion gekozen, Wethouder Hans Kokke opende belangeloos aangeboden door Beursvloer Tilburg. Alle partijen Bonheur Horeca Groep, die op de- schappelijke be- De aanvraag van Cinecitta voor de lening van 2,8 miljoen leidde drie jaar geleden tot veel commotie. Aanleiding voor die onrust was de eerdere financiële strop met het Midi-theater. Desondanks stemde een meerderheid van de gemeen teraad in met het verstrekken van een'zachte'lening, die in maximaal 10 jaar moest worden afgelost. De term zachte lening verwijst naar de gunstige aflossingsvoorwaar- den, met name een lage rente van 2,1 procent. I Tilburg - Op woensdag 11 oktober hing Tilburg de regenboogvlag luit voor Coming Out Dag 2017. I Op deze dag wordt jaarlijks extra I aandacht gevraagd voor de socia- leacceptatie van LHBT'ers. Dit jaar kreeg deze dag in Tilburg extra betekenis. De gemeente onderte kende namelijk de Verklaring van Dordrecht. Met het hijsen van de regenboog vlag geeft de gemeente Tilburg aan dat iedereen zichzelf moet kunnen zijn en zich geaccepteerd en sociaal veilig moet kunnen voelen. Op school, op straat, op I het werk, in de zorg, in de sport, in eigen sociale kring of ook. De regenboogvlac seert dat iedereen uniek hoort. Bij de gemeente Tilburg kan en moet iedereen mee kunnen doen, ongeacht geslacht, ras of sek sualiteit. Daarom ondertekende wethouder Marcelle Hendrickx de verklaring van Dordrecht. Hiermee schaart de gemeente zich aan de zijde van de gemeentes Lelystad, Enschede, Utrecht, Den Haag en Amsterdam en zet zij de eerste stap om transgenderdiscriminatie op de eigen werkvloer te bestrij den. De bepalingen in de verkla ring vormen samen een handvat voor het creëren en in stand hou- rtowan een transgendervriende- I lijke werkvloer en arbeidsmarkt. Meer info: 013-5809896 of bezorging@titburgsekoerier.nl

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1