OKI ijknieuws URS URG Zaterdag Soulshow bij Probaat sdat jast! Open dag bij Prospects@work ober burg Tuinpark Noord zoekt nieuwe leden Vrijwilligers gezocht voor café De Fanfare TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 12 OKTOBER 2017 11 I ant, die De Noordmannen DOOR: THEO VAN ETTEN cHër Tuinpark Noord ligt aan de Kapelmeesterlaan. .NL ioe hij llW'iliTil Fietskoerier Mirjam Wilbrink is er al vanaf het ingen i naar onna’s Drear iderkleding jsterdplein 5 Iburg 56-27325505 peren voor de i ww.donnasdrea draagt taf 20.30 als je in ge- tilburg - Een win-win situatie op alle fronten. Zo om schrijft Harrie van de Hoof zijn samenwerking met Amarant. Harrie is eigenaar van drukkerij 'Kleurrijk OKZ' in de Goirkestraat. Harrie ervaart de samenwerking als een verrijking voor hemzelf. "Het zijn hele enthousiaste men sen die leven in de drukkerij bren gen. En ze wijzen me op zaken die ik zelf over het hoofd zie", lacht hij. Het werk vraagt uiteraard enige aanpassing: "We knippen een gro te klus op in kleine stukjes om het behapbaar te maken. Maar het eindresultaat moet gewoon goed zijn." Zijnmedewerkers hebben alle maal een verstandelijke of licha melijke beperking. Maatschappe lijk Verantwoord Ondernemen? bankreker NL93 RABO 0311 Noordmannen. Bezoekers zijn zaterdag van har te welkom. De entree bedr 10,00 en de inloop is vana uur. Het zou leuk zijn paste soulkledij komt. Marco Jansen is een van die be geleiders. "Voorop staat dat onze cliënten zich nuttig voelen", legt hij uit. "Arbeidsmatige dagbesteding noemen wij dat. Wij doen daarom geen concessies aan de kwaliteit, hooguit aan de hoeveelheid. Ver der zit er achter elke klus een op drachtgever. En de klant moet uit eindelijk tevreden zijn." groenten en/of fruit te kweken, en eens een kijkje te nemen op het terrein, is welkom op zater dagochtend. Dan zijn de poort en de kantine open en geven de bestuursleden meer informatie. Lid worden van de vereniging kan door aanmelding via www. tuinparknoord.nl. Hier is ook alle informatie te vinden over de kos ten, de regels en wat er bij tuinie ren op een volkstuin komt kijken. Misschien hebt u het al wel eens gezien toen u voorbij De Heikant kwam. Vrolijke letters en tekeningen op de ramen aan de zijkant van het gebouw geven aan dat daar ook een café is. Dit gezellige café in De Heikant heet De Fanfare. Bewoners, hun I gasten en wijkbewoners komen er een borreltje of kopje thee of kof fie drinken en kunnen er een hap je eten. Ook diverse verenigir hebben de weg al gevonden I De Fanfare. We komen graag in contact met mensen die net als wij, gastvrijheid een warm hart toedragen en vrijwil liger willen worden in De Fanfare. Daarom hebben we een vrijblijven de inloop georganiseerd. Zo kunnen Bijzonder waar nodig Harrie startte 'Kleurrijk OKZ' goit vanuit het collectief 'RK Veulpoe- pers BV'. In 2012 zocht hij als één- pitter de samenwerking met Ama rant. "Dat was nieuw en Amarant wilde natuurlijk zeker weten dat hun cliënten hierbij gebaat wa ren. Dus duurde het nog wel een jaar voordat we konden starten." Volgens Marco is de samenwer king een schot in de roos: "Het is goed dat onze mensen in de 'nor male mensenwereld' werk vin den. Onze slogan is dan ook: 'Zo normaal waar mogelijk, bijzonder waar nodig'. Bovendien is het tra ject ook voor ons als begeleiding zeer leerzaam. Harrie houdt ons namelijk regelmatig een spiegel voor. 'Doen jullie dat zo? Dat doe je thuis toch ook niet?' zegt hij dan." Vorig jaar kon de organisatie door kaartverkoop, consumpties en sponsors een cheque worden overhandigd van 4303,40. Dit jaar wil men daar graag overheen gaan en daarom vragen om zoveel mogelijk sponsors bereid te vin den om dit goede doel te steunen. Je mag uiteraard ook zelf storten. Het bankrekeningnummer is: 1 8342 72 t.n.v. de (advertorial) "Jawel, maar ook gewoon een efficiënte bedrijfsvoering", aldus Harrie. Tilburg - Tuinpark Noord is een volkstuinencomplex gelegen aan de Kapelmeesterlaan in Til burg Noord. Hier zijn 80, voor namelijk groentetuinen waar van er eind dit jaar een aantal vrijkomen. De tuinen variëren in grootte van 100 tot 300 m2. Sommige hebben een huisje en/ of kas, deze worden ter overna me aangeboden. Wie het leuk vindt om zijn eigen Tilburg - De Noordmannen orga niseren op zaterdag 14 oktober opnieuw een Soulshow bij Probaat aan de Leharstraat 21 in Tilburg. Een avond om lekker te dansen en te genieten van DJ's en een live band, Three Times a Lady metgast- zanger Randy Hoekwater. Ook deze vijfde editie van het evene ment is bedoeld ter ondersteuning van het Inloophuis Midden-Brabant, een huis ingericht voor mensen die te maken hebben met kanker. Men sen die niet bekend zijn met het in loophuis, kunnen een kijkje nemen opwebsite www.inloophuismidden- branbant.nl Op 17 november zijn geïnteres seerden vanaf 12.00 uur welkom op de locatie aan de Jules de Beerstraat 60 in Tilburg (bedrij venterrein Kraaiven). Daar kunnen zij een kijkje nemen in de verschil lende werkplaatsen en informatie krijgen over de manier van werken van prospects@work. toekomstige vrijwilligers, het café en de medewerkers en vrijwilligers die betrokken zijn bij De Fanfare alvast wat leren kennen. De open inloop is in De Fanfare van De Heikant op 23 oktober van 15.00 -16.30 uur in De Fanfare en op 31 oktober van 19.00-20.30 uur. De toegang tot de Fanfare is via de deur van het café, naast de hoofdin gang van De Heikant aan de Brück- nerlaan. Op 23 en 31 oktober staat daar een herkenningspunt voor de deur. Nadere informatie is verkrijgbaar bij de coördinator vrijwilligers Anke Kommeren: via 013 4581100 of via a.kommeren@dewever.nl U kunt bij haar ook een taaktypering van de vrijwilliger in De Fanfare opvraqen. Tilburg - Prospects@work bestaat 5 jaar. Daarom is er op vrijdag 17 november een open dag. Pros- pects@work richt zich op mensen met een afstand tot de arbeids markt en werkt aan dagbesteding, re-integratie, werkervaring en het ontwikkelen van een sociaal nëtwerk. begin bij en heeft het 'hartstikke naar haar zin'. Zij ontvangt klan ten, helpt mee bij het printwerk, zet koffie of bezorgt als 'fietskoe- rier'drukwerk bij de klanten. Voor al dat laatste vindt ze leuk, inpak- werkzaamheden vindt ze minder. "Maar dat moet ook gebeuren", zegt ze. Voor Mirjam is dit haar leukste project tot nu toe: "Hier kan ik mezelf zijn en voel ik me toch nuttig. Harrie en mijn per soonlijk begeleider voelen precies aan of het goed met me gaat of even wat minder."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11