iti WT w ijknieuws N i iM*" oord Festival van de Surinaamse cultuur bij Peerke Donders Najaars koopzondag in Tilburg Noord Bollywood en buikdans in één La Vida it.nl 'Heel Besterd Ba kt'trakteert raad op winnende taart 3URGSE KOERIER DONDERDAG 5 OKTOBER 2017 ILBURGSE KC 19 Lotgenoten MS schot luwe ikt. >34 26 18 I - In het Peerke Donders Museum in Filburg Noord wordt op condag 8 oktober het fes- iival van de Surinaamse :ultuur gehouden. Van stadsdichter tot Afro-Surinaamse gebruiken, indiaanse cultuur en culinair hoe rijk de Surinaamse cultuur is in Tilburg en in Noord-Brabant. een betere wereld. van een ander kent, dichter bij. >4 143.769 km 'p af. Voor de stival een eerste de cultuur van Brabants Bont Daarnaast kunn genieten van van het Bont' op I Lieshout. in Tilburg zondag. koor zijn om 1 .Als je de cultuur t, sta je daar veel sieraden, ia en elektr tilburg - Heel Besterd Bakt was maandagavond te gast bij de Til- burgse gemeenteraad. Namens I de ondernemers van de Besterd trakteerden winnares Hoda Ou- werkerk-Hofland en Bakkerij Ei genzinnig de raad op de winnende taart van de bakwedstrijd. De ti ming kon niet beter, want een half uurtje daarvoor was de naam van de nieuwe burgemeester bekend gemaakt. ■-—- -■ De braderie bestaat uit ongeveer vijftig marktkramen, waarop een komde winnares Hoda en de bak kers van bakkerij Eigenzinnig, waar j de taart nu in de winkel ligt. Hijzelf zat vorige week in de jury en deze taart was ook één van zijn favorie ten. Na een groot applaus van de gemeenteraad en het massaal toe gestroomde publiek werd de taart uitgedeeld. Heel Besterd Bakt is een eve nement van Winkellint de Be sterd. De finale vond plaats op 23 jouder Mario Jacobs verwel- september. ■1 tilburg - Op zondag 8 oktober organiseren de onder- J nemers van winkelcentrum Wagnerplein de jaarlijkse herfst brad er ie met een aanvullend programma voor i jong oud. Het evenement duurt van 12.00-17.00 uur. tilburg - Docente Victoria Bot- charova gaat binnenkort van start met de cursus'bollywood en buik dans in één' in wijkcentrum De Ypelaer, Corellistraat 10 in Tilburg. De gratis cursus start op maandag 9 oktober. De bijeenkomsten vin den steeds plaats op maandag van breed scala aan producten wordt uitgestald, waaronder kleding en Voordrachten Indringend zijn de voordrachten over de indiaanse cultuur door antropoloog en schrijver Reinier Band met Suriname De Stichting Petrus Donders orga niseert dit festival omdat er tussen Tilburg en Suriname al een culture le band bestaat sinds Peerke Don- nnen de bezoekers de muzikale noten Tilburgs koor 'Brabants het plein bij Bakker van Ouderwetse gezelligheid Noord tijdens de koop- De optredens van het 13.00 en 14.00 uur. ders in 1842 naar Suriname ver trok'. De stichting zet zich in voor het onderhouden van banden met Surinamers in Nederland en met Suriname. Bovendien is van uit het gedachtengoed van Peerke Donders de visie ontwikkeld van (internationaal) samenwerken aan modeaccessoires, sieraden, leder waren, multimedia en elektronica, cosmetica, bedtextiel, speelgoed en feestartikelen. In het winkelcentrum kunt u bij di verse bakkers terecht voor iets lek kers en bij lunchroom Manor ook voor een kop koffie, thee of een flesje frisdrank. De winkels zijn zon dag eveneens geopend van 12.00- 17.00 uur. Verder komen Chase de politiehond en Marshall de brand- weerhond naar winkelcentrum Wagnerplein. De heldhaftige pups Chase en Marshall werken samen om de inwoners van Adventure Bay te beschermen. Op het plein bij Emté mogen kinderen gratis met stoere Chase en Marshall op de foto en hen een knuffel geven. Tijden van de meet greets: 13.00, 14.00,15.00 en 16.00 uur. Verder is er een schminkterras en kunnen ki ds naar hartenlust knutselen. Artist en door Bea Tremour. Deze Goirlese vertelt op een heel eigen wijze manier over de klederdracht en de hoofddoeken van Afro-Suri naamse vrouwen. Door de hoofd doeken op een bepaalde manier te knopen, werden er medede lingen mee gedaan. De Goirlese voorvechtster van de Surinaamse identiteit laat onder meer zien dat de hoofdoeken deze functie te genwoordig nog steeds hebben. Een vrouw kan er bijvoorbeeld mee duidelijk maken dat haar beltegoed op is. Of, met andere woorden, bel me eventjes. 19.00-20.30 uur. Zeer bijzonder is dat tijdens lessen wordt, uitgegaan van de combinatie van bollywood en buikdans. ULj1'*' Meer informatie: tel. 06-13391944, www.victoria-exotischedans.nl of infb@victoria-exotischedans.nl Surinaamse cultuur in de Goirkese kerk tijdens de herdenking van anderhalve eeuw afschaffing van de slavernij. De zangeressen zwaaien met Surinaamse vlaggetjes. Op de achtergrond het schilderij van Peerke Donders dat tegen de voorgevel van de Sint Pieter hing tijdens de zaligverklaring in Rome. tilburg - Op woensdag 11 oktober is er weer een contactochtend in het Hazennest voor mensen met MS. Van 10.00 tot 12.00 uur praten de aanwezigen met elkaar over al lerlei onderwerpen die voor men sen met MS van belang zijn. Wilt u eens mee komen praten, dan bent u van harte welkom. Het adres is Kreverplein 27 in Tilburg. Meer informatie: Sjaak de Wit, e-mail sjaakdewit56@hotmail.com of Tineke van Esch, e-mail esch1@home.nl Het programma wordt geopend met een optreden van Onias Landveld. Sinds augustus van dit jaar is hij stadsdichter van Tilburg. De in 1985 geborenTilburger Oni as Landveld is een verhalenver- (an 13.00 tot 17.00 uur treden o.a. Ie Tilburgse stadsdichter Onias ■andveld en het koor Pramisi op :n zijn er voordrachten over de tfro-Surinaamse gebruiken en de ultuur van de indianen. Daarnaast talt er van lekkere Surinaamse ge- echten te proeven. De entree is jratis. rtuseum Peerke Donders wil van festivals van de mondiale cultuur n Tilburg een traditie maken. Eer ier had de stichting veel succes net een festival van de Syrische pltuur. Daar kwamen toen hon derden mensen op neesten was dit festix ennismaking met g, Ie Syriërs. )e Surinaamse cultuur is een vast inderdeel geworden van de cul- uur in Nederland. Het festival van Ie Surinaamse cultuur bij Peerke tenders wil vooral laten ervaren teller. Het koor Pramisi ('Belofte', in de Surinaamse voertaal) werd in 1990 in Tilburg opgericht. Het doel was en is de Nederlanders kennis te laten maken met de Su rinaamse zangcultuur. Voor een swingende en muzikale noot zor gen de dansers en live muziek on der leiding van Humphrey Pinas. tilburg - Kringloopwinkel La Vida, Von Suppéstraat 26 in Tilburg, houdt vrij dag 6 oktober een grote kleding- en schoenenopruiming. Alle kinderkle ding en -schoentjes kosten dan slechts 25 cent. Jassen, colberts, bloesjes, broeken en jurkjes voor maar 50 cent. Daarnaast zijn alle schoenen en laar zen voor één euro geprijsd. Er is vrijdag gratis koffie met iets lekkers en voor de kinderen is er een grabbelton. La Vida maakt deel uit van Amarant. De winkel is geopend maandag t/m donderdag van 13.00 tot 15.30 uur en vrijdag van 9.30 tot 15.30 uur. BURG

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 19