GEMEENTENIEUWS Binnenstad Tilburg krijgt meer stallingsplekken voor fietsers Dit is Pro Mid naar Groot onderhoud in vier straten Wandelbos I www.tilburg.nl/gevonden Ontdek Tilburg Welke sport ontdek jij? Meer samenwerking om kinder mishandeling tegen te gaan 4 AFVAL SORTEREN Geme Gevonden voorwerpen? Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Foto gemeente Tilburg. www.tilburg.nl/afval De Willem II straat. (Foto gemeente Tilburg) vuutilburg.nl Onze stad duurzaam en schoon. Jewel! www.sportintilburg.nl Spoorban 434a 5038 CH Tilburg Tel: 013-5323728 vvv@Ulbiitg.nl Goed voor het milieu en voor uw portemonnee CENTRUMWANDELING TILBURG De VVV organiseert op 30 september een centrum- wandeling. De deelnemers gaan op pad met een stadsgids, ze ontdekken de levendige stad en laten zich verrassen. De wande ling voert door kleine straatjes en over pleinen, deze vertellen over het verleden, heden en de toekomst van Tilburg, aangevuld met sappige anekdotes, inschrijven kan per e-mail: vvv@tilburg.nl onder vermelding van naam, telefoonnummer en het aantal personen. EVENTS Dit weekend kan iedereen genie ten van culinaire hoogstandjes op Tilburg Culinair. Van 21 tot en met 24 september op het Louis De NS-werk Meer i www.t In een van t In dit gebot Fontys. De men met he informatie: '.tilburg.nl -> fietsenstalling Het projei Kwaadein afgerond, water uit waterovei Bouwmeesterplein. Van 23 tot en met 29 september is de vijfde editie van de European Social Innovation Week, dit jaar getiteld Dear Future. Bezoekers verken nen samen de toekomst, gaan op onderzoek uit en laten zich inspireren door nieuwe inzichten. Duizenden belangstellenden uit binnen- en buitenland laten zien wat ze kunnen bereiken met Social Innovation. Op 23 septem ber zijn er op verschillende plekken attracties van Brabant- Nacht. Dit event biedt een bijzondere beleving in Brabant. Meer info: www.visitbrabant.nl. ;n en een verkeers- ar is er een evaluatie, n definitief ontwerp -,:n alleen bedoeld «e capaciteit is be- scooters en brom- iet staan. Vanwege In de regio Hart van Brabant komt een Taskforce Kindermishandeling. Dit is een samenwerking tussen meerdere organisaties met als doel om het aantal gevallen van kindermishandeling te verminderen. Meer dan drieduizend kinderen in de regio krijgen jaarlijks met kindermishande ling te maken. De start v 2012. De aan de M belangrijk van extra aan extra aders, is Door di er steeds Op een a< zorgt dit te pakken 2048 zogt aan. Dat zijn zorgen vo afvoer vai naar gebk is te gebn te vullen bouw of brandgevaar kunnen brommers en scooters ook niet terecht in de stal lingen. De gemeente zoekt nog naar een oplossing hiervoor. De locaties zijn vastgesteld in overleg met de winkeliersverenigin gen én bewoners. Nu gaat al 50 pro cent van de bezoekers op de fiets naar het centrum. Het college wil dat aantal verhogen. De Tilburgse binnenstad krijgt meer stallingsplekken voor fietsen. De aan leg is vorige week begonnen op het Pieter Vreedeplein. Er komen extra vakken waar fietsers maximaal een uur kunnen stallen. De gemeente wil zo het fietsgebruik stimuleren en de overlast door fout parkeren vermin deren. Plan voor theehuis aan Wilhelminapark Aan het Wilhelminapark 12-12a ko men mogelijk een theehuis en een bed breakfast. De eigenaar van het pand heeft een plan daarvoor. Hij woont er zelf en heeft er ook een kantoor aan huis. De initiatief nemer wil een aanbouw plaatsen voor het theehuis. Hiervoor is een wijziging van het bestemmingsplan nodig. Het ontwerp voor de wijzi ging ligt ter inzage tot en met 30 oktober. Belanghebbenden kunnen een reactie indienen. In april heeft de eigenaar een brief over het plan gestuurd naar omwonenden. Ook in het platformoverleg Wilhelmina park is hierover gesproken. Dit le verde positieve reacties op. met kinderen, zoals kindervakantie werk of scouting. Mochten er sig nalen zijn dat er iets niet klopt, dan kunnen die door het overleg eerder gesignaleerd worden. Ook wil de Taskforce dat het the ma kindermishandeling meer aan dacht krijgt. In de Taskforce zitten deskundigen die zeer betrokken zijn bij het onderwerp. In de Taskforce1 zijn verschillende sectoren vertegen woordigd: overheid, onderwijs, zorg, veiligheid en sport. De eerste activiteiten van het sa menwerkingsverband zijn gepland in de Week tegen de kindermishande ling. Die is van 20 t/m 25 november. Thema's die aan de orde komen zijn: preventie, signalering en innovatie in de samenwerking: Mobiliteitsaanpak De maatregelen zijn onderdeel van de mobiliteitsaanpak. Die is erop gericht om het fietsgebruik te ver groten, vooral van en naar de bin nenstad. Ook andere maatregelen zijn in de maak op dit terrein. Een voorbeeld is het verbeteren en uit breiden van de gemeentelijke fiet senstallingen. Ze krijgen onder meer ruimere openingstijden. Elk kind heeft het recht veilig op te groeien. Ondanks de grote inzet op dit thema zijn de cijfers van gevallen van kindermishandeling de afgelo pen jaren niet gedaald. Daarom heb ben de initiatiefnemers de Taskforce Kindermishandeling opgezet. Hier in zitten vertegenwoordigers vanuit de overheid, de zorg, het onderwijs, sport en de politie. Wethouder Mar- celle Hendrikx gaf 12 september het startschot. De Taskforce gaat er onder meer voor zorgen dat organisaties meer met elkaar samenwerken. Niet de organisaties en hun regels en richt lijnen, maar het kind staat centraal. De Taskforce wil bijvoorbeeld in ge sprek met sportclubs en maatschap pelijke organisaties die actief zijn den. De stewards geven een toelich ting en verwijzen naar de stallingen. Na een gewenningsperiode volgt extra handhaving op de genoemde locaties. Bij veel overlast door fout geparkeerde fietsen verwijdert de ge meente deze. Ze zijn weer op te ha len bij de de Algemene Fiets Afhandel Centrale (AFAC), tegen betaling van 10 euro. De AFAC is gevestigd aan de Koopvaardijstraat 19a. De nieuwe vakken zijn herkenbaar aan blauwe lijnen bord. Eind dit jaar Dan komt er een en past de gemeente de bestrating aan. Deze plekken zijn voor fietsen want de c< perkt. Snorfietsen, mers mogen er niel Ook op andere locaties in het cen trum is hinder door verkeerd weg gezette fietsen. Daar komen even eens meer parkeervakken. Het gaat om de hoek Stationsstraat - Poststraat, de Willem II straat en de zogenoemde Vijfsprong (krui sing Tuinstraat- Nieuwlandstraat - Noordstraat). De nieuwe faciliteiten zijn be doeld om hoogstens een uur te ge bruiken. Wie langer in de binnen stad wil blijven, kan terecht bij de gratis fietsenstallingen op de Heu vel, het Pieter Vreedeplein, de Schouwburgring en de Katterug (Stadhuisplein). Deze en volgen de week zijn stewards aanwezig om het gebruik van de nieuwe fietsvak- ken te introduceren en te begelei- De gemeentr grond en var wen. Het is c die nu gevon Fontys het id gaat ontwikk opent het pa tussen de 8.! Op de webs'n kunnen geïnl matie vinder verdere proc De gemee seren een in september t De locatie hi kend. Dit wo de website v seerde ontw tot 9 oktobe De gemee versity, de O en de Persgr betrokken. C bant ondersl initiatiefnerr ontwikkelen onderwijs, o merschap ro teractieve te behavior'. Wethoude zijn op zoek concept Min ons verrast r len om dit vr dacht en zor cultuurhistoi Spoorzone." Het is de be< Het Okerhof. (Foto gemeente Tilburg) Vier straten in de wijk Wandelbos krijgen medio 2018 groot onderhoud. Het gaat om het Violethof, Kornalijnhof, Okerhof en de Azuurweg. De gemeen te vervangt de bestrating en delen van de riolering. Ook zijn er aanpassingen aan het groen. Een ontwerp is nog niet gemaakt. De gemeente wil eerst wen sen van bewoners inventariseren. Dat gebeurt tijdens twee inloopbijeenkom- sten op 26 september om 16 en 19 uur in het wijkcentrum aan de Sinopel- straat. Enkele jaren geleden hebben andere delen van Wandelbos al een gro te opknapbeurt gehad. Momenteel worden de Kruizemuntweg en omgeving opgeknapt.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 8