4 c L Klimaat in Brabant lolumn Overlast? Notenkrakers agen I er eek pend! TE KOOP GEVRAAGD! »G ■EN I5.00 1.00 400 -|00 -|5° 2'00 2'00 Finalisten'Heel De Besterd Bakt'bekend Pe&h L* s Goed werk, meer winst DONDERDAG 21 SEPTEMBER 2017 3 De muziek wordt verzorgd door korting !t (advertorial) Petra Jansen VERVOLG VAN VOORPAGINA Met vriendelijke groet, ÈViww 2e HANDS MEUBELS INBOEDELS lopen! ian. iding Meer informatie: www.tilburgserevue.nl Laten we vooral beginnen hand in De payrol 113-45508611 .nl n ih». I Hvan Oii snacks 1 en kopen da-directeur Marjan uinn non rprhtczaak net korting OLLECTÏf ING anten jrgers? al echt TILBURG - De vijf finalisten die doorgaan naar de fi nale van Heel De Besterd Bakt zijn afgelopen week gekozen door de jury. Aanstaande zaterdag is de finale. door eigen boezem te steken. >ll aanstellingen binnen de ■tekend ige. De de han- Frits het ir'Your Sf [ramel taart, T 'Londor Jirschot met Eveline van D 'pompoentaar ibaarheid en Tóp 013 als de draad. deze dag tilburgse koerier JRGSE KOERIER voorzone urg. "Een ’richt op TILBURG - Het Milieucafé opent het seizoen op donderdag 28 septem ber met een themapro- gramma vol prominente gasten in Paradox aan de VOSKEJ) Telegraafstraat. Wij bieden GELD en GEMAK! Spullen worden bij u opgehaald wanneer u dat wilt en contant afgerekend! Hét adres voor spotgoedkope meubels, woonaccessoires en vintage kleding Winkel: Korvelseweg 159 (di t/m za) Magazijn: Kapelmeesterlaan 114 (do t/m za) BEL: 013-53 59 858 of kijk op www.peerke.biz/inkoop/ voor diverse leuke activiteiten en een loterij met mooie prijzen! De toegang is gratis. Meer informatie: www.facebook.com/ events/340296206407859/ ri S< 24 1 EMERl )17 71 wet zijn (op de foto van links naar Brechts) Nathalie Moorman met haar 'Your Special Treat' noten-ka- Nicole van Uden met on Fog Cake', Patrick 4 met zijn 'bienenstich', Duijnhoven met haar -art met kaneelcrac- niet veel om over weg te kelijk in gep 1 Emr Verder i omslag fiets nie te zien. Kijk naar Amsterdam, waar de meest gefotogra feerde bruggen juist die zijn met een berg fietsen eraan vastgeklonken. je het de Een WD'er gemeenteree inhaalt mete in armoede Dat had ik snapt ook goed dat hoop dat je jezelf, ondê lijsttrekkerschap niet op j opnieuw verkiesbaar stelt. Terug naar de Tilburgse Revue. De TÓP 013, de dertiende Tilburgse Revue, staat in januari 2018 in de Grote Zaal van Theaters Tilburg. Vernieuwing leidt naar dertien ei gentijdse scenes waarin Tilburg op een bijzondere maar ook actuele wijze wordt belicht. Een kleurrij ke setting, multimedia, dans en pakkende muziek zijn de TÓP 013- ingrediënten. Herkent humor vormen in de vanzelfsprekend de rode Tilburg - Het nieuwe seizoen van de muzikale talkshow Noten krakers wordt op donderdag 21 september in Paradox aan de Te legraafstraat afgetra|3t met een gevarieerd programma. Zo ont vangen presentatoren Mare en Paul Geerts o.a. Gert Gering, de muziekprogrammeur van Thea ters Tilbu" de man weer nieuv Maar de f aflever- vooral o| optreder In N-— Vanwege te verwachten drukte is het verstandig om van te voren een kaartje te kopen in de voorver koop, via de ticketservice van Para dox. Toegang 3 euro, inclusief een koffie of thee. Ed Nijpels bijvoorbeeld staat be kend als zeer succesvol milieumi nister en is nu voorzitter van de Commissie Borging Energieak- i koord. Tweede hoofdgast, Urgen- L. -c—:-n Minnesma, won een rechtszaak tegen de Ne- derlandse regering vanwege ach- terblijvénd klimaatbeleid. Samen met wethouders van Brabantse steden gaat men de resultaten van het klimaatbeleid kritisch be schouwen. Gaat Nederland zijn doelen halen? Of moet er mis- I schien een schepje bovenop? Belangrijke vragen in het licht van de formatie en komende gemeenteraadsverkiezingen. De provincie is van de partij Joe Buck. Hij werd geboren in Ter- neuzen, woont in Tilburg en speelt een eigen soort country-pop. Joe viel vorig jaar op in een talenten jacht van Giel Beelen en heeft in middels een contract gete bij het label van Ilse Delang afsluiting is in de vertrouwde den van Otto Vogelenzang en Ganzewinkel, gastheren van Environmental Lounge Cafe. Goed werk en zekerheid moet voor iedereen toegankelijk zijn. Als goed WD'er ben je natuurlijk op zoek naar de 'vvin-win'. Het geld dat we als gemeente besparen door mensen aan het werk te helpen vanuit de uitkering mag wat mij betreft dan ook ingezet worden voor lastenverlaging voor bedrijven die het juiste voorbeeld geven. Minder lasten en meer winst, voor bedrijf en Tilburger; een win-win voor de stad. We delen het ongeduld om de 15.000 Tilburgers die werkloos zijn aan een baan te helpen. Zoals je al vaker is uitgelegd is het hebben van een (vaste) baan niet voor iedereen weggelegd. Hoewel het in Tilburg en omstreken stikt van de vacatures in transport- en distributiecentra lukt het maar niet om tot een juiste match te komen tussen deze bed rijven en de Tilburgse werkzoekenden. Hoe kan het dat grote werkgevers steeds maar weer kiezen voor arbeidsmigrar en niet voor werkloze Tilburg Zijn deze grote bedrijven wel onderdeel van onze lokale Tilburgse gemeenschap, of zien zij Tilburg enkel als een handige plek om zich te vestigen? Veel bedrijven tonen wel degelijk hun maatschappelijke verantwoordelijkheid en gaan voor Tilburgse werknemers. Er zijn echter ook bedrijven die alleen maar kijken naar winst, en daarom werknemers aannemen die zij minder hoeven te betalen, bijvoorbeeld omdat deze personen ingezet worden als uitzendkracht. Deze bedrijven die misbruik maken van werknemers door ze minder zekerheid te geven of minder te betalen, alleen maaromdat ze zelf nog meer winst willen maken, dienen door ons aangesproken te worden. YusufCelik www.pvdatilburg.nl facebook.com/pvdatilburg Fractievoorzitter PvdA Tilburg gemeentelijke organisatie zijn niet meer van deze tijd. Laten we deze afschaffen en meer zekerheid en beter arbeidsvoorwaarden bieden voor hen die starten in de organisatie of, zoals de schoonmakers, werk doen dat eigenlijk niet uitbesteed hoort te zijn. Paradox t afgetra|3t pograr jsentatc o.a. Gert Gerir xogrammeur van aurg, en Jeroen Lammers, die het zieltogende Extase ïuw leven gaat inblazen. focus ligt in deze eerste ering van het nieuwe seizoen al op muzikanten. Zo is er een :Uen van Anne van Damme. In Notenkrakers vertelt ze onder andere over haar muzikale plan nen. Ook singer-songwriter Iris Siemons komt langs, en rapper Timm, voorheen Timmietex, praat over zijn verandering van naam en zijn nieuwe werk. Jasper Martens vertelt over de Popronde, die op 13 oktober van start gaat. Popdes kundige John van Uden geeft weer een audiovisueel minicollege. Aan vang 20.30 uur, toegang gratis. Marjan Minnesma Eindhoven, Breda, Den Bosch, Hel mond en Tilburg nu al doen en wat steden van elkaar kunnen leren. Want dat Nederland achterblijft bij de overstap naar duurzame ener gie, staat buiten kijf. Uit Den Haag komt weinig beleid; misschien moeten de steden het zelf maar gaan doen. Durf je selectiever te zijn met onze schaarse ruimte? Laten we economische sprinkhanen toe tot onze gemeenschap of zorgen we voor betere mogelijkheden voor bedrijven die echt mee willen doen in Tilburg? het Besterdplein. De tweede editie van Heel De Besterd Bakt wordt aangeboden door ondernemers vereniging Besterd. Iedereen is van harte welkom om langs te komen voor uiteraard koffie met taart, kers' en Hoda Ouwerkerk met haar 'chips chocoladetaart met ge mengde noten'. Het was een moeilijke keuze voor de jury.XJit de eerste ronde waren tien hobbybakkers overgebleven en die hadden zich verzameld bij Café de Roemer voor de halve fina le. Enthousiasme en vakkennis wa ren bij elke kandidaat ruimschoots aanwezig. Het werd een zeer ge slaagde avond en ook de niet win naars gingen met een mooie prijs naar huis, aangeboden door bak kerij Eigenzinnig en debakclub.nl Op zaterdag 23 september is het dan zover. Kom de vijf finalisten aanmoedigen tijdens Heel De Be sterd Bakt van 10.00 -17.00 uur op Ik wil nog wel eens een film pje’ pakken in Cinecitta. Pak ik een late voorstelling, dan is het opletten waar ik mijn fiets stal. Niet in de fietsen- kelder aan het Pieter Vreede- plein in elk geval. Want kom ik na tienen terug en dan is de stalling dicht. Dus plant ik mijn fiets bij de tientallen an dere rijwielen die al binnen en buiten het hek van Cine citta zijn geparkeerd. Onder het motto: liever niet, maar je moet hem toch ergens laten. Maar eerlijk is eerlijk, verder heeft Tilburg het goed ge regeld met de bewaakte fietsenstallingen. Er zijn er genoeg en ze zijn allemaal gratis. Dat doen veel andere grote steden ons niet na. Het onbewaakt stallen op straat is een heel ander ver haal. Soms lijkt het of Tilburg de fiets wil omarmen als groen vervoermiddel van de toekomst. En soms lijkt het alsof fietsen voor de ge meente niet meer zijn dan een lelijke berg ijzer die niet gezien mag worden. Want legale fietsparkeerplekken aan de straat, die moet je hier tegenwoordig met een vergrootglas zoeken. Terwijl er grote behoefte aan is. De laatste onbegrijpelijke loot aan het fietsparkeerbe- leid in Tilburg zijn de blauwe zones, maar je je fiets maar een uur mag stallen. Als de handhaving daar net zo goed is als nu op het Pieter Vreedeplein rond het bord 'Hier geen fietsen plaatsen', dan hoefje in elk geval niet bang te zijn dat de gemeen te je rijwiel verwijdert. Maar zou het voor gemeente gemakkelijker zijn ?ral alleen de fietsen halen die daadwer- i de weg staan of fout jeparkeerd? Zoals voor de (■nmapassage bijvoorbeeld? vergt het vooral een j in denken om de iet louter als overlast Mare Meeuwis: 'Tilburgse Revue meer dan een traditie' spiegel met een vleugje verleden en veel hedendaagse onderwer pen. Tilburg verdient zo'n produc tie,een waarmee ook vooruit wordt gekeken. Ik weet vanuit mijn muzi kale leven wat producties kosten, zulke initiatieven verdienen draag vlak." Vooruit kijken doet Mare lupeiij Meeuwis ook. Hij vestigt tijdens het gesprek aandacht op Dear Fu- ture in Tilburg. De vijfde editie van dit jaarlijks terugkerend showcase festival vindt van 23 tot en met 29 september plaats in de Spo< en in het centrum van Tilbun uitgebreid programma geri M een menselijke toekomst." Beste Jeroen, Allereerst dank voor je frisse blik die je voor de zomervakantie op het onderwerp armoede in de Gemeenteraad bracht. die de SP tijdens de aadsvergadering links een motie over innovatie debestrijding. Chapeau! niet eerder gezien. Je rt ik derhalve tanks dat je het je neemt,

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3