Bobbeltjesloosz EN mobiliteit Tilburg/^" O o 11 ULBURGSE KOERIER DONDERDAG 14 SEPTEMBER 2017 ;.nl ischot <via .4 013 igers en )0 uur. aat. Mobiliteit. Je staat er niet dagelijks bij stil. Toch lopen, fietsen en rijden we heel wat af in ons dagelijks leven. Mobiliteit verbindt mensen. Maar kom je in onze stad in de toekomst snel en comfortabel van A naar B? De gemeente Tilburg wil met haar inwoners in gesprek raken over slimme en duurzame oplossingen. Tilburg Jlige Twee pubermeiden hangen voorover op de fiets. Met twee duimen bedienen ze hun mobieltje. De rijwielbesturing is ellebogenwerk. Haast hebben ze niet, het huiswerk kan wachten. Langzaam zwalken ze over het rode tegelpad richting Waalwijk. Qua tempo zou een vlaggetje op déze fietsvariatie niet misstaan. De lucht kleurt langzaam roze. Deze septemberdag neemt de tijd om aan te breken. Een enkele fietser passeert rond zeven uur 's ochtends de ophaalbrug naar industrieterrein Kraaiven. Han is onderweg naar zijn werk iets verderop. 'Heel vaak sta ik hier even stil, te genieten van de natuur rondom het water'. Hij kijkt naar het autoverkeer op het viaduct dat ook - maar ongewild - tot stilstand komt. De dagelijkse ochtendspits op de parallel gelegen Midden- Brabantweg is begonnen.'Daarom pak ik de fiets, het scheelt me echt de helft van de tijd'. .00 TREE lurg 8 -18 uur Idweer lie De idyllische plek maakt binnenkort deel uit van een snelfietsroute tussen Tilburg en Waalwijk, de eerste in een serie vlotte rijwielwegen in de regio. Het wordt de moderne opvolger van de legendarische rode fietspaden in de stad.Tilburg heeft een naam hoog te houden: vier decennia geleden was de opening van zo'n eerste pad tussen Oisterwijk en Tilburg-West immers wereldnieuws. Samen met buurgemeenten, scholen en bedrijven langs de routes gaat Tilburg het gebruik van de fiets nu opnieuw stimuleren. Stoplichten springen eerder op groen, de weg wordt beter verlicht en de auto is er in principe te gast. Over de precieze uitvoering gaat de gemeente nog in gesprek met de stad. an 1680 Sander zou prima mee kunnen praten, hij weetalles over forenzen per tweewieler. Na een tocht van bijna 40 kilometer draait hij zijn blauwe ligfiets vanochtend de Kraaivenstraat op. Drie keer per week legt hij dit parcours af.'Mijn snelfietsroute ligt langs het kanaal. Vanaf mijn woonplaats Son is het een prachtige trip langs het water, bijna één rechte lijn naar Tilburg. Al moet ik eerlijk zeggen dat ik in deze stad de meeste bochtjes en obstakels tegenkom. Daar valt wel wat aan te verbeteren'. Zijn stevig tempo verplicht hem tot extra goed opletten vindt Sander. 'Weet je dat ik ook daarom geen hoog fietsvlaggetje heb? Mensen denken anders dat er een kinderfietsje aankomt en schatten mijn snelheid juist te laag in'. Kom naar het Mobiliteitslab013 op maandagavond 25 september om uw input te geven over het fietsen in Tilburg in een sessie georganiseerd door het Tilburgs Fietsforum (www.fietsforumtilburg.nl). Voor meer informatie en uw aanmelding voor 25 september, kijk op www.tilburg.nl/mobiliteit2040. Meld je aan voor de fietste! week 14-24/9) via de app: fiets Tel-app. Deze is gratis te downloaden via Google Play en de Apple appstore. Zondag 17 september is van 11:00 tot 17:00 uur het Tilburg Fiets Festival in de Spoorzone en wordt de 200-jarige verjaardag van de fiets gevierd. Zie Tilburgfietst.nl Vul voor zondag 17 september de enquête over de City ring in via de link op tilburg.nl/mobiliteit2040 “1 2O4O Eind van de middag is het veel drukker. De scholen zijn i uit, de werkdag loopt ten einde. Tanny vertrekt op haar I nog bijna spiksplinternieuwe elektrische fiets naar huis. Ze lacht breeduit. 'Ik ben er echt heel blij mee. Vaak moet ik voor mijn werk heel Tilburg door, dan is zo'n ding heerlijk'. Natuurlijk blijft er wat te wensen over. I 'Die snelfietsroute klinkt heel aantrekkelijk, hoop dat ze I vooral wat doen aan de bochtjes en de bobbeltjes. Daar heb ik het meeste last van en ik fiets niet eens heel hard'. Ook het goed regelen van voorrang lijkt haar essentieel, al blijft het uitkijken.'Ach, het komt er vooral op neer dat we onszelfde tijd geven om aan die toenemende i fietsvariatie te wennen'.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11