O - c 9 Fngf 1.00 t50 Uw?* de open De Opening: gratis weekend vol cultuur J Kim's Klassiek Café olumn Storm TING Spoorwegovergang dicht voor gemotoriseerd verkeer E Baby van de maand Stadsontbijt tijdens Tilburgse Spoormarkt GSE KOERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2017 3 tikelen HTEN JSB loes Petra Jansen WreyRoszyk DOOR RENÉ HAANS alist leOpeningTilburg.nl Tilburg - Op zaterdag 16 en zondag 17 september vieren we de cultuur in Tilburg met 'De Opening'. dalen aar ook veeh gebruikt.' irg! voet- tis een se uit- n, is de sn zorgt sn voet eze oenen, ook nog OVATIE tafels, frieten ntmet jen nende I bereikbaar I Zaterdag It 19.00 uur M 257 bij fa- en Pop zhikt ;Go- Begin dit jaar vielen de musici met het Malevich Piano Quartet in de prijzen bij het Storioni Festival. Op welke plaats eindigden ze? s, lo.a. i Gipsen ellen I of bank Tilburg Kim's kroeg, Pius- plein 61 in Tilburg, is dit jaar op de klassieke toer met zondagsconcerten kamermuziek. te doen. Zo kunnen ze terecht Factorium, Natuurmuseum en milievoorstellingen in Paradox De Boemel. Zowel Cinecitta als P Up Cinema vertonen films gescf voor kinderen. Ook Cursushuis retti biedt een kinderprogramma. Berkel-Enschot. Zij vinden dat B&W zich baseren op niet r Wethouder Jacobs: "Ook we niet alle belangen het belang van het doq 157 of In at klaart RECHTSWINKEL TILBURG Sinds 1969 Niet eens met de afrekening Toeslagen? T. 013-5353135 www.rechtswinkeltilburg.nl 16 T7 mijn its voor ensen vroeg tot diep in de nacht. Het is een uitgelezen kans om een kijkje te nemen bij culturele instellingen waar je normaal gesproken niet hlburg-Afgelopen maandagavond vergaderde de Themacommissie Vestigingsklimaat en natuurlijk kwam de afsluiting van de spoor- I wegovergang Raadhuisstraat voor gemotoriseerd verkeer ter sprake. 'De kaarten zijn geschud," zei Roel lauwerier, WD. Daar lijkt het ook op. Mieke Heuvelmans, D66, zei in detweede termijn: "Het is een lang I en intensief proces geweest. Wij vinden: Koningsoord moet door." De LST gaf aan: "De Spoorzone Tilburg is toch heel anders dan de I Spoorzone Berkel-Enschot. De par- tij stond achter de dorpsraad van Je ziet en hoort op zondag 17 september violist Andrey Ros- I zyk (Oostenrijk), cellist Stéphane I Giampellegrini (Luxemburg) en pianiste Sofia Raychenko (Oekraï ne). De musici hebben elkaar leren kennen tijdens hun studie aan het Stuur uw op dag 11 septc persoonlijke een t adres Uit de juiste inzendingen worden twee winnaars getrokken die gra tis kaarten ontvangen, maar wel vooraf moeten reserveren i.v.m. de lunch. Zij krijgen hierover persoon lijk bericht. De concertreeks is een samenwer king tussen Kim's kroeg, Grasveld Muziekhandel en de Tilburgse Koerier. De volgende Kim's Klassiek Café is op 15 oktober. t reële cijfers. Jok al kunnen n dienen, wel >rp." Solisten en ensembles van hoog niveau vertolken repertoire van de baroktijd tot in de 20e eeuw. De musici zijn studenten van de opleidingen Master of Music uit heel Nederland. Zij behoren tot de meest getalenteerde instrumen talisten en vocalisten en staan op concertpodia in binnen- en bui tenland. Voor hen de uitdaging om inde intieme omgeving van Kim's kroeg te spelen. Een bijzondere gelegenheid voor liefhebbers van klassiek én om een nieuw publiek voor kamermuziek te interesseren. Na afloop kunt u desgewenst ge nieten van een heerlijke lunch. De Tilburgse Koerier heeft op donderdag 21 september weer de rubriek 'Baby van de Maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grappigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 septem ber 2016 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 15 september een foto van uw baby naar adverten- tie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, geboortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardigheden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand september! Koningsoord moet door De brief stelt verder: 'Voordat de nieuwe ontsluitingsweg voor het “lïiid Koningsoord in gebruik werd genomen, kwam al het 'Ko- heeft voor de leefbaarheid van de straat'Het aantal verkeersbewegin gen verdubbelt van 1700 naar 3400 per etmaal', zo staat in de brief. 'Het spreekt voor zich dat het woon- en leefklimaat van de bewoners van de woningen aan de Raadhuisstraat hierdoor aanzienlijk daalt. Ook de verkeersveiligheid zal aanzienlijk mgezien de Raadhuisstraat Ivuldig door fietsers wordt zo snel komt. Ga langs bij de Drö- ge-ateliers en Cursushuis Goretti, of bezoek musea als het Textiel museum en het Natuurmuseum gratis. Liefhebbers van muziek kunnen naar Paradox, 013, Hall of Fame en Heyhoef-Backstage, waar filmliefhebbers welkom zijn bij Ci necitta en Pop Up Cinema in het Huibevenpark in de Reeshof. In Theaters Tilburg is er o.a. muziek door The Smartphone Orchestra en celliste Jacqueline Hamelink, maar kun je ook dans en toneel zien. Theater De NWE Vorst biedt jonge makers de kans zich te pre senteren, waarna de voetjes van de vloer gaan. DansBrabant orga niseert een open studio, De Boe mel een circusprogramma en de bibliotheek in het centrum een muzikale talkshow. Een overzicht van het programma is online te zien. Ook voor kinderen is er van alles Verkeersveiligheid In een brief brachten ook de be woners van de Raadhuisstraat na drukkelijk onder de aandacht dat zij zonder enig voorbehoud opte- ren voor - zoals in het ontwerpbe- ïj stemmingsplan voorzien - een af- r." sluiting van de spoorwegovergang Raadhuisstraat voor gemotoriseerd verkeer. Zij stellen dat het open houden van de spoorwegovergang gebied Raadhuisstraat grote gevöfgén werd g. Start De onthulling van de monumen tale sculptuur van Anish Kapoor is het startsein van De Opening. Zaterdag 16 september is prinses Beatrix aanwezig bij de opening van de jubileumexpositie Weer zien. Bij deze gelegenheid wordt ook de monumentale sculptuur Sky Mirror van de beroemde beeld houwer Anish Kapoor onthuld. De Opening is op zaterdag 16 en zondag 17 september in Til burg. De programma's zijn gra tis toegankelijk. Het volldedige programma is te bekijken via www.deopeningtilburg.nl Conservatorium van Maastricht Ze brengen een prachtig programma: Johann Sebastian Bach - Chacon ne voor viool solo d-minor; Niccolo Paganini - Caprice n.15 met een so lo van violist Andrey Roszyk; Wolf gang Amadeus Mozart - Vioolcon cert n. 5.2 met aan de piano Sofia Raychenko; en Felix Mendelssohn- Bartholdy - Piano trio n.1 Inloop om 11.30 uur. Aanvang om 12.00 uur. Entreeprijs 12 euro (ind. lunch) em 7,50 euro (alleen con cert). Reserveren voor concert en lunch uiterlijk 15 september via e-mail welkom@kimskroeg.nl. In fo: www.kimskroeg.nl. FOTO: Het Rijk Alleen hoe ze deze maken en vertellen de bijbehorende sappige verhalen. Daarnaast maken muzikaal enter tainment en inspirerende sprekers het evenement compleet. De Spoormarkt vindt plaats rond om De Houtloods en duurt van 12.00 tot 20.00 uur. De entree is gratis. Ga voor het volledige pro gramma naarwww.spoormarkt.nl weekend vol cultuur tilburg ningsoord-verkeer'via de Raadhuis straat. En dat hebben we geweten. Het verschil met de nieuwe situatie is vanaf dag één merkbaar. Wij wil len dat niet meer meemaken!' Zij benadrukken dat ook ProRail ab soluut geen voorstander is van het openhouden van spoorwegover gang Raadhuisstraat. 'Vertraging heeft ook grote ongewilde conse quenties voor de verdere ontwik keling van het plangebied Konings oord.' De brief wordt ondersteund door een handtekeningenlijst van bewoners van de Raadhuisstraat. Volgende week tijdens de raads vergadering zullen we weten welke beslissing de raad neemt. Tilburg - Op zondag 10 september staat de Spoorzone in het teken van het beste lokale eten en drin ken tijdens de Spoormarkt. Het startsein hiervoor wordt gegeven met een gezamenlijk stadsontbijt. Het stadsontbijt wordt samen gesteld uit producten die op de Spoormarkt te verkrijgen zijn. Zo laten verschillende boeren, brou wers en telers uit de omgeving van Tilburg hun verse producten proeven. Het stadsontbijt start om 10.30 uur en de kosten bedrager 11 euro per persoon (excl. service kosten). Vooraf aanmelden is ver eist en is mogelijk via www.spoor- markt.nl/stadsontbijt. Spoormarkt Boeren trekken van het platteland naar Tilburg om daar hun verse producten te verkopen. Op de ze ambachtelijke markt laten de boeren niet alleen hun producten y proeven, ook demonstreren zij Lezersactie De organisatie stelt voor lezers van de Tilburgse Koerier twee keer twee vrijkaarten (inclusief lunch) ter beschikking. Wie hiervoor in aanmerking wil komen dient het juiste antwoord te geven op de volgende vraag: Tilburgs nieuws veroor zaakte de afgelopen tijd tweemaal een landelijke rel. En tweemaal bleek het om een storm in een glas water te gaan. In één geval zelfs letterlijk. Even terug naar vorige week. In deze krant kon u toen lezen dat Hans Smolders de hondenbelasting wil af schaffen, maar wel de eige naren van honden én katten aan wil pakken die de poep van hun huisdieren niet op ruimen. Let wel, het ging hier om een, waarschijnlijk onhaalbaar, voorstel van één oppositiepartij. Op de dag dat de pleuris hierover uitbrak, plaatste Omroep Brabant een bericht op de website met als kop 'Verbod op loslopende en poepende katten in Tilburg, boete vier honderd euro!'. Je begrijpt ineens waar de ophef van daan komt, want mensen le zen vaak niet verder dan de kop. Maar ach, Omroep Bra bant had zijn lezers binnen, missie bereikt. Een dag later ging het mediastormpje, zo als verwacht, weer liggen. Maar eind vorige week bui telden lokale en landelijke media opnieuw over elkaar heen rond een Tilburgs nieuwsitem. Op de Don Sar- toschool zouden kinderen alleen nog maar water mo gen drinken. Zoete drankjes en snoep zouden meteen worden afgepakt. 'School verplicht kinderen water te drinken, ouders boos: 'Wa ter is voor honden", kopte het Brabants Dagblad. De Telegraaf, nooit vies van een lekkere rel, deed er nog een schepje bovenop: 'Tilburg se school onder vuur om water-rantsoen'. Maar uiteraard bleek de soep niet zo heet te worden gegeten als hij werd opge diend. De maatregel geldt alleen in de korte ochtend- pauze. En daarbij mogen kinderen gerust een boter ham met hagelslag eten. Dat ze zich de rest van de dag volproppen met pakjes Wicki, gevulde koeken en repen chocolade - hoe on gezond ook - is geen enkel probleem. Maar dat hadden de meeste media natuurlijk niet gecheckt. In de strijd om de lezer en de clicks gaat de nuance he laas soms verloren. Tijdens dit weekend kunnen alle Tilburgers gratis genieten van de I bruisende cultuur in onze stad. I Verschillende culturele instellin gen als podia, musea en ateliers I bieden een gratis toegankelijk programma, variërend van beel dende kunst, muziek, theater tot programma's voor kinderen. De onthulling om 13.00 uur van de sculptuur van Anish Kapoor bij De 1 Pont, in aanwezigheid van prinses Beatrix, is het startsein van het cul- I turele weekend. Het publiek kan op maar liefst 26 i locaties terecht, van de Reeshof tot het centrum, en van 's ochtends r uw oplossing voor maan- 11 september samen met uw ?onlijke gegevens in door e-mail te sturen naar het 5 lezers@tilburgsekoerier.nl. Ie juiste inzendingen winnaars getrokken

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3