port Clubkas Campagne van Rabobank Loopclinics voor deelnemers Warandeloop Shoe?ama Sportraad biedt Sportmanifest 2018-2022 aan Padel nieuwe sport in Berkel-Enschot TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2017 23 Met aanbevelingen voor politiek Tilburg FOTO: Peter Timmermans Gabor 1 Deelnemers kunnen trainen voor elke afstand en op hun eigen niveau. RUIME COLLECTIE TILBURG - De Tilburgse Sportraad heeft een Sport- manifest 2018-2022 uitgebracht, met aanbevelingen vanuit de Tilburgse sportwereld aan politiek Tilburg om sport en sportbeleving in de komende vier jaar nóg beter en succesvoller te maken. te help De rui imerkinc jbank ■I Valkenierslaan 59 Nies v.d. Schansstr. 5-7 ioerama.nl cursus, sport. De Tilt een ar kregen in- ats schoenen sport Breda Sprang-Capelle she steeds rol. Op tymarketin van ruimte derwijsbek natuurt en maatschap voor keuzes i voor de Tilburg - Ook dit jaar worden in aanloop naar de Inter nationale Loket.nl Warandeloop de bekende Waran- declinics georganiseerd. Aanbevelingen Sport en bewegen zijn niet alleen leuk-om-te-doen, ze leveren ook ?nigingen uit het werk- 'an Rabobank Tilburg en ;ii (Tilburg, Dongen, Rij en en Goirle) die bankieren bij de bank en voldoen aan de voorwaar den, komen in aanmerking voor deelname. De Rabobank Clubkas Gabor dames enkelboot maat 36 t/m 44 In blauw en taupe 9995 Startbewijs Deelname aan de clinics kost 25 euro. Hierbij inbegrepen zijn, naast de tien trainingen, een startbewijs voor de Loket.nl Warandeloop, een trainingslogboek en advies van de ervaren trainers. De clinics starten op zondag 17 september en gaan door tot aan de Internati onale Loket.nl Warandeloop op 25 en 26 november. De gezamenlijke trainingen worden gegeven in de Oude Warande vlakbij Tilburg Uni versity. De start is om 09.30 uur en een training duurt ongeveer an derhalf uur. wi Meer informatie en inschrijven via www.warandeclinics.nl Het eerste exemplaar van het Sportmanifest 2018-2022 is op zondag 3 september tijdens de Tilburg Ten Miles aangeboden aan sportwethouder Hans Kokke. Tlburgse Sportraad (TSR) heeft andere organisatievorm ge- ,’n: Van een "Vereniging van sportverenigingerï’dieal meer dan een halve eeuw de belangen be hartigt van de verenigingssport in Tilburg, naar een stichting met een Padel Padel is een mix van tennis en squash en wordt gespeeld met vier personen op een rechthoekig veld. Een padelbaan is 10 meter breed en 20 meter lang en is om ringd door wanden. Padel speel bredere doelstelling. Als advies orgaan van de gemeente Tilburg komt de TSR op voor de belangen van sportend Tilburg in de breed ste zin: van voetbalvereniging tot tafeltennisclub, van sportschool- houder tot recreatiefietser, van peuterzwemles tot bridgeci van bedrijfsfitness tot buurtsf I’ilburg - Rabobank Tilburg en om steken start dit jaar met Clubkas [Campagne om verenigingen en [Stichtingen te helpen hun doelen Je bereiken. De ruim 34.000 leden [van de bank kunnen hun favoriete clubs helpen door hun stem uit te [brengen. Op deze manier verde- ’“i de leden 200.000,- onder de nigingen en stichtingen die nemen aan de campagne, nigingen en stichtingen kun- zich aanmelden tot en met 15 ember. verer gebied var I omstreken De Warandeloop vindt plaats op zaterdag 25 en zondag 26 no vember op de Beekse Bergen in Hilvarenbeek. Met de Warande- dinics kan iedere beginnende en recreatieve loper zich op een pro fessionele manier voorbereiden op Nederlands grootste veldloo- pevenement. Vanaf zondag 17 september verzorgen gediplo meerde trainers van de Tilburg se atletiekverenigingen Tilburg Road Runners en AV Attila speci ale trainingen, gericht op de re creatieve deelnemer aan de Wa randeloop. Deelnemers kunnen trainen voor elke afstand en op hun eigen niveau. Ook beginners zijn welkom. Campagne komt voor verenigir gen en stichtingen in de plaat van een donatie of sponsoring. De campagne vindt één keer per jaar plaats. Om kans te maken op een bijdrage in 2018 moeten clubs deelnemen aan de campagne van 2017. Inschrijven voor de Rabobank Clubkas Campagne kan via web site www.rabobank.nl/tilburg. Op deze website staan ook de voorwaarden voor deelname. De inschrijfperiode voor deelname aan de Rabobank Clubkas Cam pagne loopt tot en met vrijdag 15 september. Inspireren Elke vier jaar, telkens voorafgaand aan het jaar van de gemeente raadsverkiezingen, brengt de TSR voortaan een Sportmanifest uit. Vanuit de kennis en ervaring van de heleTilburgse sportwereld doet de TSR daarin aanbevelingen om sportbeoefening en sportbeleving in Tilburg in de komende raadspe riode nóg meer kansen te geven. De TSR wil daarmee de politieke partijen inspireren bij het maken van hun partijprogramma's en bij het smeden van een coalitieak koord na de verkiezingen. je met een padel racket en een padelbal. Tijdens het spel zijn de wanden onderdeel van het spel. Aangezien de wanden kunnen worden gebruikt is kracht min der belangrijk bij padel. Dit houdt in dat deze sport door iedereen te spelen is. Ómdat het met vier personen wordt gespeeld, is pa del ook nog eens een zeer sociale sport. TVBE biedt een feestelijk kennis- makingslidmaatschap aan voor slechts €50,-. Je krijgt hiermee tot april 2018 onbeperkt toegang tot de twee splinternieuwe padelba- nen, gebruik van padelrackets én gebruik van de tennisbanen. Ejww Meer informatie en aanmelden via www.TVBE.nl een wezenlijke bijdrage aan de gezondheid, de leefbaarheid en de onderlinge verbondenheid van Til burg en de Tilburgers. Want sport is meer dan 'de belangrijkste bij zaak in het leven', het vervult een grotere maatschappelijke elk beleidsterrein - van ci- ing tot gezondheidszorg, itelijke ordening tot on- jleid, van wijkaanpak tot rbeheer - staan gemeente ippelijke organisaties die óók van belang zijn voor de Tilburgse sport. Het Sportmanifest 2018-2022 bevat dan ook aanbevelingen op veler lei gebied. Een willekeurige greep hieruit: - lederTilburgs kind moet zwemles krijgen; - Zorg voor een sport- en be- weeg-aanbod voor iedere Tilbur- ger, jong en oud, in elke wijk; -Tilburg mist een openluchtzwem bad in de stad. Een kans voor de Piushaven?; - Sport moet voor iedereen betaal baar zijn. Maar de Tilburgse huur- tarieven zijn wel aan de hoge kant; - De openbare ruimte moet -óók in het stadscentrum- vergroenen en beweging stimuleren; - Tilburg moet weer Nederlands fietsstad nummer 1 worden en zich met Urban Sports profileren; - Als zesde stad van het land moet Tilburg jaarlijks een groot topspor tevenement binnenhalen. t berkel-enschot - Afgelopen za- HS terdagmiddag opende voorzitter I Timo Osse van Tennis Vereniging Berkel-Enschot (TVBE) met één van de vele vrijwilligers, oud voorzitter I Paul Loots, twee nieuwe padel-ba- nen. Naar verwachting zal deze I uitbreiding, naast acht tennisba- HH nen, weer een stimulans zijn voor -Sc het ledenaantal van de vereniging. Met de aanleg was zo'n 100.000 euro gemoeid, bijeengebracht middels crowdfunding onder le den en sponsors. IURGSE

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 23