w z 1 [ijknieuws Modelvliegfeest in Goirle 'Dit programma is de eerste stap van ons nieuwe beleid in de wijken' uid (m/v) ld Aftrap'Tilburg in Dialoog' Elfde editie Zuiderbazaar ■Dnfo Expositie in LAS zorgatelier F. !GSE KOERIER) DONDERDAG 7 SEPTEMBER 2017 TILBURGSE KOERIER bellen /lijmen Ankie van de Sande FOTO: Petra Jansen DOOR PETRA JANSEN n lenen ?n via ie.nl. ve gegaran- versterking binnen een iet ons op. Kijk voor meer informatie op www.emvcnieuwkerk.nl lehands rommf iakerij dat aardigd. >p dit »n: het modelvliegfeest met borden aangegeven. Meer informatie op www.wijkraadzuiderkwartier.nl en www.facebook.com/wijkraadzuiderkwartier. ijving Tilburg- Vier weken lang belichten we vanuit verschillende betrok kenen het programma Accent op Ieders Talent, dat in de Tilburgse wijken Trouwlaan-Oerle-Uitvin- dersbuurt en Groeseind draait. Het doel: bewo ners verbinden door hulpvragen en -aanbod bij elkaar te brengen, en zo het netwerk van mensen versterken. Het programma bestaat uit een talentenbank en een ondernemersnetwerk. Vandaag deel 4: de Gemeente Tilburg. lakken met het --1 Zet. "Dat is ;plan voor het Tilburg. Daar- 1 1222» >ok: |j com/kozion n. Iedereen kan meedoen en ime is gratis. Op donderdag- 14 september is er van 18.00 uur de aftrap voor loog bij Kolekti- ,Trouwlaan 189 inTilburg. Tijdens t wordt informatie oren, elne- jreen ïlden osite draaien in de draaimolen. Verder is het podium van de Zuiderba zaar de hele middag gevuld met artiesten. Onder andere Bachi Ba- chi en De Dansgaarde zorgen voor de muziek. Het evenement vindt plaats rondom MFA Zuiderkwar tier, Wassenaerlaan 38 in Tilburg. Wijk aan Zet Ankie ziet raakvle programma Wijk aan een nieuw beleidspla sociale domein in T" Tilburg - Tilburg in Dialoog organi seert van vrijdag 3 tot en met zon dag 12 november voor het negen de jaardeWeek van de Dialoog. Het thema waarover deelnemers dit keer met elkaar in gesprek gaan is 'Samen. De dialooggesprekken zijn op allerlei verschillende plekken in de gemeente Tilburg. De dialoog is opgebouwd uit vier stappen: 1 Kennismaken 2. Ervaringen delen 3. Dromen en 4. Doen. Deze metho diek levert inspirerende gesprek- goirle - Op zondagmiddag 24 september is er een spectaculair vliegfeest op en boven de mini-airport aan de Aalsedijk in Goirle (Nieuwkerk). Kennen en gekend worden, zo zou Ankie van de Sande, namens de gemeente omgevingsmanager van de wijk Trouwlaan-Oerle-Uit- vindersbuurt, het programma Ac cent op Ieders Talent kort samen vatten. "Ik vind dat een prachtige slogan. Het is namelijk een heel simpel concept: je kijkt wie er in een wijk wonen en wat die mensen voor elkaar kunnen betekenen. El kaar kennen is niet meer vanzelf sprekend, zelfs niet in een dorp. Persoonlijk aanspreken Accent op Ieders Talent kan hier volgens Ankie een goede rol bij spelen. "Het draagt bij aan een wijknetwerk van professionals en bewoners. Deels is dat er zelfs al; kijk maar naar werkgroep Sa men Sterk - die bewoners helpt die een steuntje in de rug nodig hebben - die zijn eigen achter ban heeft. Het programma vraagt aan bewoners wat zij van de wijk vinden. Betrekt bovendien ook de mensen die nu nog weinig in beeld zijn; bij hen werkt een flyer niet. Je zult die mensen persoon lijk moeten aanspreken. Dat is juist wat Accent op Ieders Talent doet: huis aan huis mensen be naderen en bijeenkomsten in de wijk organiseren zodat mensen elkaar beter kunnen leren ken nen. Daarmee is de eerste stap voor Wijk aan Zet gezet. (harde wind en/of regen) wordt het programma verplaatst naar zondag 1 oktober. Route: vanaf de rotonde op de Turnhoutse- baan (N360) wordt de route naar mee willen we als gemeente de betrokkenheid van bewoners bij de wijk vergroten. Bewoners moeten meer zelf gaan doen. Wanneer mensen een sterke so ciale basis hebben - een goed twerk met familie, vrienden buren - doen ze minder snel n beroep op dure professione- zorg en blijven ze langer zelf standig en gezond. Wijk aan Zet is een visie op hoe die sociale basis verder te versterken. Natuurlijk werken we samen met partners in de wijk zoals scholen, wijkzorg en politie, maar bewoners weten uiteindelijk het beste wat er no dig is." ken op. deelnanr middag 1- 16.00 tot de Week van de Dialc vo,Trouwlaan 185 de bijeenkomst gegeven en kunnen organisatorer gespreksbegeleiders en deeh mers elkaar ontmoeten. Iedere is van harte welkom. Aanmeld voor deze kick off kan via webs www.tilburgindialoog.nl. Tilburg - Op zondag 17 september vindt rondom MFA Zuiderkwar tier de elfde editie plaats van de Zuiderbazaar. De Zuiderbazaar is het wijkfeest voor jong en oud in de wijken Trouwlaan-Uitvinders- buurt en Oerle. De organisatie is in handen van de werkgroep Zui derbazaar. De toegang is gratis. Er zijn van 12.00 tot 17.00 uur diver se activiteiten. Zo kunnen buurt bewoners tweedehands spullen verkopen op de rommelmarkt. Tilburg - LAS zorgatelier verzorgt op zaterdag 16 september de expo sitie'Het Brein'waarbij cliënten met niet aangeboren hersenletsel hun eigen werk presenteren. Op ver schillende manieren wordt op cre atieve wijze het thema 'brein' aan de orde gesteld. Ook kunstwerken die het afgelopen jaar zijn gemaakt, zijn er te zien. LAS zorgatelier biedt dagbesteding aan mensen met niet aangeboren hersenletsel waarbij acceptatie, zelfontplooiing en het opbouwen van autonomie worden nagestreefd. Bijzonder aan deze ex positie is dat iedereen zijn hersen letsel en de betekenis daarvan op zijn of haar eigen manier verbeeld heeft. De cliënten geven uitleg bij hun kunstwerken tijdens de expo sitie van 11.00 tot 16.00 uur aan de Van Hogendorpstraat 2b. De offici ële opening is om 12.00 uur en de toegang is gratis. Ook staan er op het plein voor het wijkcentrum informatiekraampjes van diverse organisaties. Wijkraad Zuiderkwartier laat zich deze mid dag ook zien samen met alle ac tieve werkgroepen die onder de wijkraad vallen. Bezoekers kunnen tijdens de Zuiderbazaar deelne men aan diverse workshops. Volg bijvoorbeeld een leuke dansles van dansschool Forza Danza. Kin deren kunnen zich laten schmin ken als eén tijger en een rondje Financiering Accent op Ieders Talent wordt sinds 2013 gefinancierd vanuit het Tilburg Akkoord. Een samen werkingsverband tussen wo ningcorporaties en de gemeente dat in de Focuswijken en Aan- dachtswijken ideeën stimuleert voor maatschappelijke initiatie ven. OokTrouwlaan-Oerle-Uitvin- dersbuurt is een Aandachtswijk. Goede ideeën krijgen subsidie voor een jaar en bij succes maxi maal drie jaar. Daarna moeten de initiatiefnemers zelf op zoek naar Dat moet georganiseerd worden. Bewoners van deze wijk hebben hun eigen sores, maar ze zijn wel solidair met elkaar. Maar dan moe ten ze elkaar natuurlijk wel kennen. Daar zet Accent op Ieders Talent op in." Ankie is, samen met wijkregis- seur Kitty Marijnissen, de schakel tussen wijk en gemeente. "Wij zijn de contactpersonen voor onder meer bewoners, ondernemers en politie. We brengen mensen bij el kaar en zorgen ervoor dat signalen uit de wijk binnen de gemeente op de juiste plek terecht komen. van 80 minuten met ieder vijftien demonstraties. Kinderen kunnen zelf (gratis) vliegtuigjes bouwen en op de mini-airport proefvliegen. Ook wordt getoond hoe model vliegtuigen van superlicht balsa hout gebouwd worden. Dit kijkfeest voor jong en oud wordt georganiseerd door Elek- tromodelvliegclub Nieuwkerk ter gelegenheid van haar 25-ja- rig jubileum. Burgemeester Mark van Stappershoef van Goirle opent om 13.30 uur het officiële programma. Hij zal dan ook de nieuwe naam van de mini-airport onthullen. Het officiële program ma duurt van 13.30 tot 17.30 uur. Als het slecht vliegweer is geldbronnen. De subsidietermijn voor de Accent op Ieders Talent is inmiddels verstreken. Er wordt nog gezocht naar andere vorm van financiering dan subsidie. Crowdfunding of de opzet van een bewonersbedrijf zijn alterna tieven die recht doen aan het ei genaarschap bij de bewoners zelf. Er is een programma voor jong en oud, midden in een schitte rend natuurgebied. Verschillende soorten modelvliegtuigen zoals zweefvliegtuigen, motorvliegtui gen, helikopters, drones zullen la ten zien wat ze kunnen. De piloten besturen de vliegtuigen vanaf de grond. Er zijn zelfs races, waarbij vliegtuigen bij elkaar proberen linten kapot te vliegen met de pro pellers (Vossenjacht). Eén van de vliegtuigen kan een snelheid van meer dan 200 km per uur berei ken. De modelvliegtuigen mogen tot 300 meter hoogte vliegen en sommige hebben een spanwijdte van 6 meter. Er zijn twee demonstratieblokken ^1.4

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 13