J -O In de klem van de ring mobiliteit Tilburg J O fl. 7. B'i±; I wr /ll 2O4O Tilburg foto’s: Berny van de Donk I Cityring Mobiliteit. Je staat er niet dagelijks bij stil. Toch lopen, fietsen en rijden we heel wat af in ons dagelijks leven. Mobiliteit verbindt mensen. Maar kom je in onze stad in de toekomst snel en comfortabel van A naar B? De gemeente Tilburg wil met haar inwoners in gesprek raken over slimme en duurzame oplossingen. ijzonde- >rkhof vorstige 'Laat ze voorlopig flink wat van die palen neerzetten'zegt Nelly,'dan slapen wij een stuk rustiger'. Minstens zo belangrijk vinden de buurvrouwen meer groen in de stad.'Kijk eens hoe mooi het hier is, onder die bomen? Haar buurvrouw sluit het pleidooi af met een oproep meer'bènkskes'te plaatsen.'Maar niet die social sofa's, die zitten voor geen meter. Dat moest ook eens gezegd worden'. 5l, zoeken Een peuter ziet een voetgangerslicht op rood springen. Hij stuift naar het knopje. Moeder Monique kan Tijn nog net wegtrekken voor een appende fietser.'We zijn bij de Action geweest, onze fietsen staan bij de bieb'. Ze kent het gebied goed.'Vroeger woonden we hier. Vanwege het lawaai zijn we verhuisd'. Dat er weinig echte ongeluk ken gebeuren verbaast haar. Ze zoekt naar een verkla ring. 'Ik denk dat iedereen er langzamerhand aan gewend is dat je enorm moet uitkijken bij het oversteken'. Tijn laat intussen vol trots zijn cadeautje zien. Een FunCar! Aan zijn oogjes te zien zou hij het karretje liefst vandaag al 'n keer over de ring jagen. De gemeente onderzoekt de Cityring. Op 7,8 en 9 september kunt u input leveren door langs de Cityring een enquête in te vullen. En kom naar het Mobiliteitslab013 op maandagavond 25 september om de resultaten te horen en ideeën te geven. Voor meer informatie, het digitaal invullen van de enquête en uw aanmelding voor 25 september, kijk op www.tilburg.nl/mobiliteit2040. Net op tijd ontwijkt een auto de vertrekkende bus. Luid toeterend bekritiseren andere bestuurders op de cityring deze onbezonnen actie. Op het Stadhuisplein kiezen twee oudere dames ervoor om het rumoer even niet te horen. De buurvrouwen genieten deze warme dag van hun schaduwrijke plek onder de bomen.'We wonen sinds een paar jaar in de Katterug'vertelt Nelly.'Bij mooi weer zitten we dagelijks op dit bankje te kijken naar alles wat langskomt. We vermaken ons prima!'. Natuurlijk, ze kunnen meepraten over fel optrekkende ringrijders. 'Verschrikkelijk, je zit vaak rechtop in je bed 's nachts!'. Maar vandaag schijnt de zon en willen de dames zich hoogstens ergeren aan de kudde fietsen die de Emmapassage blokkeert.'Terwijl ze hieronder gratis kunnen parkeren! Ach, op het oude Pieter Vreede- plein stonden de fietsen vroeger ook al in de weg, daar doeje niks aan'. tjes te laten stromen. In theorie een logisch plaatje, op stoeptegelniveau begint deze binnenste ring fors te knellen. Het stadscentrum dijt uit richting Veemarktkwartier, Spoorzone en, Piushaven. Prettig kunnen oversteken van het tweebaanse asfalt wordt steeds belangrijker. Bovendien komt de helft van alle bezoekers met de fiets naar het centrum. 7 Hessen >er ande te De gemeente broedt op plannen om de cityring op een aantal plekken te veranderen. Voor het station en rond om het Willemsplein zou het asfalt plaats kunnen maken voor stadse woonerven. Eilandjes van rust waar de auto te gast is. Met je wagen paraderen over zo'n loungeplek mag, alleen niet te snel. Bovendien gaan de ontwikkelin gen rap. Als we over twintig jaar allemaal elektrisch rijden controleert slimme software misschien ons gaspedaal. Wie weet kunnen flitspalen tegen die tijd bij het grofvuil. De cityring. Het kleine ronde broertje van tangent en

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 11