Zondag 10 september: Berkel-Enschot en Tilburg Zaterdag 9 september: Udenhout Vooreen compleet overzicht van de monumenten en meer informatie www.tilburg.nl/openmonumentendag Beleef de Open Monumentendag op de fiets! OPEN MONUMENTENDAG 2017 Mob in or verb in or en c< slimi Een fietsroute (17 km) langs boerderijen in Udenhout en Biezenmortel •'Foto's: Berny Zondag 11 september Tilburg Zaterdag 9 september Udenhout Zondag 10 september Berkel-Enschot GEMEENTE TILBURG gem in wc dag< fiets In Berkel-Enschot voert een fietsroute langs diverse boerderijen en boerenerven De route loopt van Udenhoutse- weg, Heuvelstraat, 't Hoekske, Raadhuisstraat, Generaal Eisenhowerweg, Kerkstraat naar De Kraan. Op de locaties zijn rondleidingen en exposities en ook aan de inwendige mens is gedacht. De nadruk ligt dit jaar sterk op mensen en op hun onderlinge economische en culturele relaties. Het thema verbindt bewoners in de stad en op het platteland en de geschiede nis met het heden. De monumenten kunt u van 11 tot 17 uur gratis bezoeken. Voor sommige locaties gelden aangepaste tijden. Udenhout en Berkel-Enschot hebben van oudsher een agrarisch karakter. Hier worden dan ook vele boerderijen en boerenerven opengesteld. De fietsroute in Tilburg gaat via de Oude Warande, de landgoederenzone Bredaseweg naar Reitse Hoevenstraat, Hasseltplein, Hasseltstraat en Goirkestraat. Wethouder Mario Jacobs opent zondag 10.30 uur de Open Monumentendag in Stadsbos013 in Tilburg. U bent van harte welkom bij de Grotto. Net op Luid to cityrinc kiezen even ni warme bomen Katteru dagelijl langskc kunner 'Versch Maarvc zich ho Emmap kunnen plein st daardc De route begint in De Kleine Strijdhoeve Heemcentrum 't Schoor, Schoorstraat 2 in Udenhout. Hier kunt u de gratis fietsroute ophalen. Dit woonhuis uit het laatste kwart van de negentiende eeuw, vroeger De Kleine Strijdhoeve geheten, behoorde tot het Leengoed de Strijdhoeven. Het eindpunt is het kasteel De Strijdhoef, in 1761 gebouwd door baron Willem van Dopff. Dit was vroeger de locatie de Grote Strijdhoef. In beide gebouwen zijn exposities ingericht. Zaterdag 9 en zondag 10 september is het weer Open Monumentendag. Bezoekers kunnen op zaterdag een fietsroute maken langs boerderijen in Udenhout en Biezenmortel. Op zondag voeren twee fietsroutes langs boerderijen en andere interessante gebouwen in Tilburg en Berkel-Enschot. Het thema van dit jaar is: 'Boeren, burgers en buitenlui'. Ook Gravin Dorothea van Hessen Kassei is aanwezig om over 'haar' park de Oude Warande te vertellen. Er zijn verschillende fietsroutes in Tilburg langs de monumenten Monumenten zijn waardevol. Ze horen bij Tilburg en zijn van onze stad. Er zijn bijzonde re vertellers aanwezig. Zo vertelt oud-stadsdichter Cees van Raak u meer over kerkhof 't Goirke. En Frank van Pamelen, ook oud-stadsdichter, vertelt verhalen bij Het Dorstige Hert. Ook het TextielMuseum, café Bierings, MFA De Poorten (Hasseltse kerk), het Kasteel van Tilburg, een weverswoning in de Hasseltstraat, de Hasseltse kapel, de Oliemeulen, de Tongerlose Hoef, de Oude Warande en Prinsenhoef zijn te bezoeken deze dag. TextielMuseum

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 10