Tilburgse Koerier gl 3 Tilburg komende dagen in teken van Ten Miles Nazomeren in Midden-Brabant Religieuze Educatie GEMEENTENIEUWS Tilburg Culinair strijkt neer op Louis Bouwmeesterplein Cfloor VAN LIESHOUT leerwijzer Opening culturele seizoen G kfi DONDERDAG 31 AUGUSTUS 2017 [GEBITSPRQTHESES] 8,50 2,25 DEZEWEEKINDE TILBURGSE KOERIER: Pagina 8,9 en 10 laar! 4 L programma, variërer TK (MOLENW9K) bakkerfloorvanlieshout.nl LARIKS VLONDERPLANKEN op maat gezaagd Duurzaam en sfeervol voor houten terras Internationaal operaconcert in Cenakel Voor elke situatie een passende oplossing URG END! www.deopeningtilburg.nl t complete programma. Hart van Brabantlaan 731 Tilburg 013-468 23 58 1 2 september 3,00 1,00 Tilburg Onderzoek naar leefbaarheid en de veiligheid in Tilburg De tenten van de deelnemende restaurants worden hier omheen geplaatst. Tilburg - Tijdens het laatste weekend van september presenteren de beste restaurants uit Tilburg en omgeving zich traditiegetrouw aan het Tilburgse publiek. •'*ember >urg met kunnen Werkzaar gaan begi Start bouw eengezinswoningen aan rand van Dalem in Reeshof Vertrouwde kwaliteit in een nieuw jasje lege van Bestuur ersity heeft prof. Dijk-Groeneboer ptember 2017 be- leerstoel Religieus iurg Schoi (TST). Weekendaanbiedingen 10 puntjes Roombroodje Vlaai van de maand Kersenvlaai «pers. Brood van de maand PUUrsOOgr. Start van het internationale vrouwenveld op de 10 kilometer. tilburg-Komend weekend staatdeCZTilburg Ten Miles op het programma, de bekende wegwedstrijd en trimloop in en rondom het centrum van Tilburg. De 30e editie van het evenement biedt weer ruimte aan topsport door een nationaal en internationaal topveld, maar ook breedtesport met cursussen en opleidingen RGSE KOEr] Lieve Vrouweplein 8 10 Tilburg T. 013 583 97 66 cvtdoeheteelf.nt jj tilburg - Het Col Ie van Tilburg Univer dr. M.C.H. van (1964) per 1 sept noemd op de leerstoel Religieuze Educatie aan de Tilburg School of Catholic Theology (TST). Deze leerstoel heeft tot doel het verrich ten van onderzoek naar de religie van jongeren, naar wijzen waarop religieuze educatie vorm kan krij gen en hoe een goede narratieve dialoog op scholen kan worden gevoerd, en het verzorgen van on derwijs over deze onderwerpen. FOTO: Toin Damen/013SporT duizenden recreanten en een fantastische sfeer met tientallen orkestjes en aanmoedigingen van tienduizenden toeschouwers langs de route. Kijk voor meer informatie over de Tilburg Ten Miles op de sportpagina in deze krant. dende kunst, muziek, theater tot programma's voor kinderen. De onthulling om 13.00 uur van de sculptuur van Anish Kapoor bij De Pont, in aanwezigheid van prinses Beatrix, is het startsein van het cul turele weekend. Kijk op i voor het FOTO: Joep de Beer tilburg - De vakantie is voor de meeste mensen voorbij, maar in het begin van de week was het aardig nazomeren in stad en streek.Tot groot genoe gen van de plaatselijke horeca, niet in de laatste plaats omdat de nodige terrasbezoekers konden worden verwelkomd. Ook het proeflokaal van bierbrouwerij De Koningshoeven viel in de smaak. Het lokaal dankt haar naam aan het oude gebouw, waar de trappistenbie ren van La Trappe Trappist door monniken werden getest op geur, smaak, helderheid en kwaliteit. De omliggende tuinen van de trappisten nodigen ook uit tot een bezoek. Dit jonge gezin geniet van het prachtige weer on der het genot van een drankje. Dit jaar is dat niet anders. Toch is de opzet van het culinaire festival dit jaar op een aantal essentiële punten gewijzigd. De belang rijkste verandering: een nieuwe locatie. 'Dare to be different' is het thema van Tilburg Culinair dit jaar. Die slogan is niet alleen van toepas sing op de deelnemende restau rants en de verrassende gerechten die zij serveren tijdens het festival, maar zeker ook op de organisatie zelf. Het evenement vindt dit jaar namelijk voor het eerst plaats op het Louis Bouwmeesterplein, ge legen pal achter de schouwburg in het centrum van de stad. Het Louis Bouwmeesterplein is ruim anderhalf keer zo groot als het Willemsplein, waar het festival de afgelopen jaren werd gehouden. Dankzij de ruimere opzet kun nen de deelnemende restaurants zich nog beter presenteren aan het grote publiek. Midden op het plein verrijzen twee bars, daar tus senin wordt een podium geplaatst voor de optredende artiesten. tilburg - Op 16 en 17 septer vieren we de cultuur in Tilburg De Opening. Dat weekend ku. alle Tilburgers gratis genieten van de bruisende cultuur in onze stad. Verschillende culturele instellin gen als podia, musea en ateliers bieden een gratis toegankelijk /ariërend van beel- amheden Brucknerlaan aginnen op 4 september Zondagwandelingen van Stadsgidserij Tilburg Houtloods Onder de deelnemende restau rants zijn veel bekende namen, die al vele jaren deelnemen aan Tilburg Culinair. Denk daarbij aan Auberge du Bonheur, Kok Verhoe ven en de Postelse Hoeve. Maar er zijn ook nieuwe deelnemers. Zo neemt restaurant De Houtloods dit jaar voor het eerst deel aan het evenement. Ook de gerechten zullen er dit jaar iets anders uitzien. De restaurants zetten dit jaar minder gerechten op de kaart. Daar staat tegenover dat de deelnemers het culinaire ni veau van deze gerechten naar een nóg hoger plan tillen. Door het aantal gerechten per restaurant te verminderen, verwacht de organi satie dat de bezoekers niet bij één restaurant blijven hangen, maar rond gaan lopen. Lees verder op pagina 3

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 1