u tij it BESTERD p ■I oëzie Zwart gat Boekpresentatie Wiel Wiersma in Luycks Gallery H)nfa Live In De Boomtak HEEL DE BESTERD BAKT! 0 In ban van de koning op'Boeken rond het Paleis' I GRATIS! Braboneger als olifant door politiek correcte porseleinkast I SCHR*JF £Er^Vbè^’rd.n' 7 DeTilburgse Koerier geeft poëzie de ruimte 0nfo wijkt J1. Elk I- i I Winkettint Dag stad ik maak nog één keer een foto van je die ik voor eeuwig in mijn geheugen prent situatie zoals zij nu is jij bent nog mijn stad nog net mijn stad en ik ben nog jouw dichter er zal een tijd komen datje hunkert naar mij dan zal ik er niet zijn ik neem mijn hoed af buig en groetje nog een laatste keer ademloze stad kamer in mijn hart dwaallicht in mijn denken laat me nog één foto van je maken zodat ik me herinner hoe het was hoe jij was hoe wij samen en dan zal ik je bedanken zeggen dat ik weliswaar op meer hoopte we bleven vreemden voor elkaar maar dat het zo goed is en ik ook niet kan ontkennen dit afscheid valt me zwaar daarna doe ik een stap terugdraai me om kijk nog je één keer aan loop weg richting het grote zwarte gat deemoedig en vol overtuiging waag ik de sprong. Rick de Haas De koningssfeer terugbrengen. Martin Beversluis stadsdichter 2015-2017 1964) weet als i en kleur de il Meer informatie hierover op website www.luycksgallery.com. Luycks Gallery is te vinden aan de Nieuwlandstraat31 in Tilburg. 23 SEPTEMBER BESTERDPLEIN 10.00 u. tot 17.00 u. gepro- .00 uur. nger.... Steven Brunswijk FOTO: AVROTROS/Olivier Thijssen Hilversum - Geen subtiele fijnzinnigheden of politiek correct gekwats, maar een ongezouten mening over alles wat los en vast zit. RGSE KOERlJ T|LBURGSE KOERIER DONDERDAG 24 AUGUSTUS 2017 1 Tilburg - Live In De Boomtak pre senteert op zondag 27 augustus een optreden van The Tornado Rockers. De band neemt het pu bliek mee terug naar de jaren 50 en 60, toen rock-'n-roll populair was. De deuren van het wijkcen trum gaan open om 14.00 uur. De m Specsavers. tilburg - Op zondag 3 september opent Luycks Gallery het nieuwe seizoen met een nieuwe soloten- toonstelling van Wiel Wiersma met als titel 'The Painted Soul'. De fees telijke opening, tussen 16.00 en 18.00 uur, wordt verricht door Han van Wel, schrijver en voormalig galeriehouder. Wiel Wiersma (1964) weet als geen ander met verf en kleur de illusie van licht en ruimte, maar ook de DEELNAME J Winkellint Meer informatie: www.stichtingcools.nl/ boeken-rond-het-paleis/literairprogramma/ tilburg - Bij boekhandel Livius De Zevenspong wordt op zaterdag 26 augustus het kinderboek Hex Co gepresenteerd. Het boek is geschreven door kinderboeken schrijver Esther van Lieshout en is deel 1 in een nieuwe reeks. In het boek ontdekt Kat dat ze een Hex is, iemand die fabelwezens kan zien. Ze wordt ingelijfd bij de BOF, een geheime overheidsorganisatie die ervoor zorgt dat fabelwezens ver borgen blijven. De illustraties zijn van Marieke Nelissen. Haar werk is tijdens de boekpresentatie ook te bewonderen. De presentatie be gint om 16.00 uur. Locatie: Nieuw- landstraat 27 in Tilburg. tilburg - Terugbrengen van de ko ningssfeer die Tilburg beleefde tij dens Koningsdag, dat gaat Rick de Haas in zijn stad doen. Inspiratie bron is het borstbeeld van Koning Willem II in het Paleis-Raadhuis, waar op zondag Tl augustus van 11.00-16.00 uur diverse activitei ten gepland zijn in de hal die voor deze dag is omgedoopt tot Kinder- plein. Rick de Haas laat kinderen de koning tekenen vanaf 12.00 uur. ziel van een plek op te roepen. The Painted Soul is tot en met 15 okto ber te zien. Ook op Art The Hague (4 t/m 8 oktober) toont Luycks Gal lery schilderijen van Wiersma. kinderen kennis laten maken met Koning Willem II. Kinderen het Paleis-Raadhuis laten beleven op een creatieve manier. Zo en thousiast reageerde Rick de Haas tijdens de rondgang in de hal dat straks het Kinderplein heet. Rick de Haas, bekend als illustrator van Mees Kees en recentelijk De Gorgels van komiek Jochem My- jer, zei direct ja om het verzoek deel te nemen aan "Boeken rond het Paleis". Zijn uitgeverij gaf al le medewerking, zodat ook zijn werk de hal van het Paleis-Raad huis versierd. Rick is vriend van Boekhandel Livius de Zevens prong. Zijn activiteit staat g grammeerd van 12.00-13.0i Maar wie weet nog veel lant zei hij. Om de ervaring van de kinderen met Koning Willem II te bewaren is een fotogaaf aanwezig om het resultaat vast te leggen. band speelt van 14.30 tot 17.30 uur. Live In De Boomtak is een maandelijks terugkerend evene ment in het wijkcentrum aan de Boomstraat 81Elke laatste zondag van de maand wordt er een andere band gepresenteerd met een wis selende muziekstijl. Besterd Bakt in, na..^c dan staat lij halverwege r. noet doen." Draboneger Basht!, vanaf ödag 6 september om 22.10 ij AVROTROS op NPO 3. Elke lag en vrijdag om 16.00 uur Braboneger al te zien op het laai van NPO 3 met Kinderplein Stichting Cools nodigt alle kinde ren uit om naar het Kinderplein te komen tijdens deze 20e editie van "Boeken rond het Paleis". Het Kinderplein is een nieuw element voor de hopelijk toekomstige vas te bezoekers: de huidige jeugd. Er is een leuk programma samenge steld met o.a. een workshop van schrijfcoach Ester van Zundert van Schrijfletters, een vertelling door Charlotte Dematons en een bijzon dere tekensessie met de bekende illustrator Rick de Haas uit Tilburg. vanaf woensdag 6 september te zien bij AVROTROS op NPO 3. Steven Brunswijk: "Ik bash ei genlijk iedereen. Of ze nou Ma rokkaan zijn, Turk, Surinamer, Hollander, Antilliaan of een BN'er. Dan is iedereen in principe ge lijk." Maar altijd met een flinke dosis humor. "Ik wil mensen laten lachen, maar ze ook een beetje aan het denken zetten", aldus De Braboneger. Ook zijn matties Dennis en Djord- jhy zijn al helemaal klaar voor de nieuwe studioshow van De Brabo neger. Dennis: "We moeten Steven wel een beetje helpen. Die gaat er natuurlijk weer echt op zijn Suri naams in, halfbakken voorberei ding en dan staat hij daar en weet hij halverwege niet meer wat hij De Brabor woensdag uur bij dinsdac is De E.Ï YouTube-kane korte bashes. dere opvallende zaken. Zoals we van hem gewend zijn, neemt hij daarbij geen blad voor de mond, steekt hij de draak met gevoelige kwesties en neemt hij iedereen op de hak. De Braboneger Basht! is Inschnwen In zijn nieuwe programma De Bra- bonoger Basht! stampt Tilburger Steven Brunswijk als een olifant in een porseleinkast door dat wat hem is opgevallen in de afgelopen week. Nieuws, trends, vlogs of an-

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7