m Fietsenstalling Heuvel voortaan in weekenden hele nacht open Tilburgse kinderen krijgen ook tijdens zomer taalonderwijs I Dit is een publicatie van het gemeentebestuur van Tilburg Ligtvoet) Foto Beeldveld Wilfried Scholtes. fasen tot eind de- Wethouder Hendrickx praat met kinderen. (Foto gemeente Tilburg) Vertraging aanbesteding van stadskantoor 1 ir www.tilburg.nl eestdagen ple Stadskantoor 1. (Foto Jostijn Ligtvoet) Officiële bekendmakingen >eoordeeld an de stad. ■n in fasen Padua. ngoede eiten over evene- ities in de ven doorleren, fe leerdip na rmatie: jurg.nl -> fietsenstalling Korvel Tot half oktober in fasen vervanging leidingen, evenals in Sint Anna. Tivolistraat Tot begin oktober herinrichting in fa sen. www.tilburg.nl/gevonden or puc bsidie en plaats te verbou- en een ingen aan- Tiber. Tg van stads and instel mogelijk. aart aanbe- lanvragen al via de agen is mo- Stadswinkel Udenhout Tongerloplein 15 di, do 13-18 uur i zijn de I de bereik- verbete ngangen Beethovenlaan Tot eind septer hofjes, evenals Meer inforr www.tilbun Vakantie De komende weken is het bouwva- kantie. Er zijn dan minder wegwerk zaamheden. Diverse grotere projec ten liggen stil. n is tot en parkeerter- opnieuw i is alleen straten en ember herinrichting Is in Brahmsstraat. ting en s in Ru- lefoonnummers I 013 Getmeente Tilburg Bereikbaar ma t/m vr 8 -18 uur Kruizemuntweg Herinrichting in f Groeseind Nutsbedrijven vervangen gasleidingen, evenals in P< Mendelssohnstraat Tot eind november herinrichtii vervanging leidingen, evenals binsteinstraat. Diversen Er zijn ook wegwerkzaamheden in onder meer Rosmolen, Spoorzone, Stadhuisplein, Stappegoor en Wag- nerplein. Volledig overzicht staat op internet. Uitsluitend op afspraak via www.tflburg.nl of bel 14 013 Balie Werk en Inkomen Burgemeester Broxlaan 1680 ma t/m vr 8.30-17 uur Tilburgse kinderen die Nederlands niet als eerste taal hebben, kunnen ook In de vakantie taalonderwijs volgen bij Taal 52. In de week van 17 juli be gonnen zeventig kinderen op deze school, waar ze lessen krijgen en op ex cursies gaan. jen van de (erde ad ;n eenm De fietsenstalling Heuvel gaat vanaf 3 augustus niet meer dicht op donderdag-, vrijdag- en zaterdagnacht. De stalling is voortaan open vanaf donderdagochtend 7.30 uur en sluit pas zondagnacht om 4.30 uur. Nu staan horecamedewerkers en de laatste stappers nog geregeld voor een dichte deur. Door werkzaamheden zijn wegen he lemaal of deels afgesloten. Meer in formatie: Coördinatiepunt Wegge bruik, tel. 549 55 32. Internet: www. tilburg.nl/wegwerkzaamheden en www.haalmeeruitdeweg.nl. Slecht weer kan leiden tot wijzigingen. 088 225 01 00 Brandweer 0900 8844 Politie 0900 463 64 43 GGD Burgerpanel: enquête Tilburgers op internet Het Burgerpanel is een enquête op internet. Tilburgers van 18 jaar of ouder kunnen gemiddeld vijf keer per jaar hun mening geven over ver schillende onderwerpen. Via de re sultaten krijgt de gemeente infor matie over wat er leeft in de stad. Voorbeelden daarvan zijn de be hoefte aan koopzondagen, het nut van preventief fouilleren en het be zoeken van evenementen. De resul taten van de laatste twee jaar zijn te downloaden. Belangstellenden kun nen zich aanmelden voor het Bur gerpanel. Ze moeten in de gemeen te wonen en een eigen e-mailadres hebben. Meer informatie: www.tilburg.nl -> burgerpanel. Stadswinkel Noord Wagnerplein 101 ma t/m vr 9-18 uur Stadswinkel Reeshof Ketelhavenstraat 91 ma t/m vr 9-18 uur Turnhoutsebaan Reconstructie kruising met Rillaer- se Baan tot half augustus. Rillaer- se Baan afgesloten, Turnhoutsebaan niet. Kennisgeving registratie aanduiding politieke groe- Het centraal stembureau voor de verkiezing van de le den van de gemeenteraad heeft bij besluit van 19 ju li 2017 het verzoek ingewilligd van de politieke groepe ring Links Offensief om ten behoeve van de verkiezing van de leden van de gemeenteraad deze aanduiding te registreren in het register politieke partijen. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden beroep instellen bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van Sta te tot uiterlijk op de zesde dag na de datum van de ze publicatie. Werkzaamheden aan wegen cember, evenals in Valeriaanhof en Papaverhof. Bezoekadressen Stadswinkel Centrum Spoorlaan 181 ma, wo, vr 8-18 uur; di, do 8-20 uur Havendijk-Zuid e.o. Tot half september in fasen herin richting, evenals in Vendeliersstraat e.o. Vrijwilligers kunnen opleidingen volgen Vrijwilligers uit Tilburg kunnen een cursus of opleiding volgen aan de vrijwilligers-academie van Contour- deTwern. Ook mensen die met vrij willigers werken, komen in aanmer king. Er zijn onder meer workshops en themabijeenkomsten voor begin nende vrijwilligers en meer ervaren krachten. De meeste cursussen zijn gratis. Het aanbod staat op www. vrijwilligersacademietilburg.nl. Or ganisaties of sportclubs die met vrij willigers werken, kunnen bij de ge meente subsidie aanvragen voor een cursus of opleiding. Meer info: www.tilburg.nl/subsidiewijzer (zoek term: deskundigheidsbevordering vrijwilligers). De gemeente wil hen tegemoet ko men en de overlast van geparkeer de fietsen aanpakken. Daarom gaat de stalling langer open. De ruime re openingstijden zijn de eerste van een reeks maatregelen om de hin der van geparkeerde fietsen rond de Korte Heuvel tegen te gaan. Niet iedere fietser weet van het J bestaan van de fietsenstalling. Dat blijkt uit recent onderzoek. Ook is niet bij iedereen bekend dat stallen gratis is. Vanaf de TOP-week (voor- ucen TIK) van 20 tot 24 augustus zet de gemeente op stapavonden 'parkeercoaches' in. Die verwijzen fietsers naar de gratis stallingen. Eerder is dit met groot succes ge daan op het Pieter Vreedeplein. Zo kunnen ook de vele nieuwe studen ten kennismaken met de gratis stal- Binnenstad Tot 2 augustus diverse straten dicht voor jaarlijkse kermis. lingen. De Tilburgse binnenstad krijgt vanaf het najaar meer stallings- plekken voor fietsen. Er komen ex tra vakken waar fietsers maximaal een uur hun fiets kunnen neerzet ten. Nu gaat al 50 procent van de bezoekers op de fiets naar het cen trum. Het college wil dat aantal verhogen. De extra fietsvakken komen bij een aantal zogenoemde hotspots. De gemeente bepaalt in september waar en hoeveel vakken extra in de binnenstad komen. Dit gebeurt in overleg met de winkeliersverenigin gen en bewoners. De twee bedrijven die hebben aanbesteed voor de verbouwing kantoor 1, zitten boven het bedrag dan de gemeente als plafor de. Aanbesteding op basis van de huidige inschrijvingen is niet mogelijk. Er wordt opnieuw aanbesteed. Het sloopwerk wordt daarbij apart aanbe steed. De gemeente gaat ervan uit dat de vertraging beperkt blijft tot 2 tot 3 maanden. Dit gaat meer kosten. Onder meer door extra kosten voor tijde lijke huisvesting en voor de nieuwe aanbesteding. De meerkosten worden geschat op 2,4 miljoen euro. Dit valt binnen het beschikbare budget voor de herontwikkeling van de stadskantoren. Stadswinkel Berkel-Enschot Trappistinnentuin 77 ma, wo, vr 13-18 uur school wordt gesubsidieerd door de gemeente. Het streven is om ook in 2018 Taal 52 te organiseren. Bij Taal 52 volgen de kinderen extra taalonderwijs om hun Nederlands te verbeteren. In drie periodes van steeds twee weken ondernemen ze verschillende activiteiten en krijgen ze les. De lessen zijn vijf dagen per week van 8.30 tot 14.30 uur in wijk centrum 't Sant. Doordat de kinde ren in de vakantie blijve wordt een zogenoemde de zomer voorkomen. Wethouder Marcelle Hendrickx: "Wij zijn erg trots dat Tilburg de mo gelijkheid biedt om 52 weken per jaar onderwijs te volgen. We hech ten veel waarde aan een goede start voor het kind en vinden het belang rijk dat zij hun talenten kunnen ont wikkelen. Daarnaast is Taal 52 een erg leuke vakantiebesteding. De deelnemende kinderen ondernemen veel activiteiten en maken nieuwe vriendjes en vriendinnetjes." De organisatie van Taal 52 is in handen van Plein013, een samen werkingsverband van het primair on derwijs in Tilburg. De kinderen krij gen les van ervaren docenten en on- lètwijs-assistenten. Ook de ouders worden betrokken, zij maken on der andere elke dag de lunch. De blijkt niet grati ■.■gewei/ heer iten juli

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 9