u it p Paul van Kemenade 40 jaar professioneel musicus oëzie ■Dnfo 'Giethoorn van het Zuiden' Eerste editie Psycho Mind festival The Travoltas weer naar Tilburg ir 7 DONDERDAG 13 JULI 2017 s Niet in de stad ben blijft de stad dan bestaan? FOTO: Stef Mennens Paul van Kemenade FOES Als ik even niet in de stad ben kan ik dromen dat er bommen op het centrum vallen dat die bommen een krater achterlaten die zo is groot dat de resterende Tilburgers erin kunnen wonen de stad van mijn dromen is een onrustige stad is een angstig huisje in mijn hart bang voor de stormen die nog komen als ik even niet in de stad ben weet ik dat ik mis mist de stad mij ook dit dwaallichtje zal weldra opgaan in drank en rook en als ik straks niet meer van de stad Internationale jubileumavond in Theaters Tilburg Martin Beversluis stadsdichter 2015-2017 DeTilburgse Koerier geeft poëzie de ruimte io: 16 septem- nt; 22 septem- ts', Noordstraat i september, Cinecitta Tilburg - 2017 is een belangrijk jaar voor altsaxofonist, componist, bandleider en program meur Paul van Kemenade. gloednieuwe album Un it The Shore, dat 21 april een autoriteit op snaarinstrument >1) en speelt over reld. Samen met zijn jt hij een authentiek iOurg. locaties in deze regio ber, museum De Pont ber 'Amazing Projects, Tilburg; en 30 Tilburg. SE KOERIER T|LBURGSE KOERIER I Op de eerste plaats viert hij zijn I 40-jarig professionele loopbaan als Ij musicus. Tevens viert de Tilburger I het 25-jarig bestaan van 'zijn' festi- I val Stranger Than Paranoia. In het I kader van deze beide jubilea wor- I den diverse concerten en projecten georganiseerd, met o.a. grote inter nationale avonden op 6 oktober en 28 december in Theaters Tilburg, waar Van Kemenade dit seizoen voor drie concerten 'artist in resi dence' is. Verder wordt een serie 'concerten op bijzondere locaties' georganiseerd. Daarnaast speelt Paul van Kemenade (1957) in de herfst en winter van 2017 en voor jaar 2018 met diverse bezettingen I in Polen, China, Rusland, Noorwe- gen, Duitsland en West Afrika. Tilburg - Psycho Mind is een gloed nieuw indoor festival dat georgani seerd wordt door Chunky Woo, 013 Poppodium, Cul de Sac en V39. De eerste editie zal plaatsvinden op 15 en 16 september in 013, Cul de Sac en V39. Tijdens dit tweedaagse evenement verschijnen op de po dia o.a. Birth of Joy, Iguana Death Cult, Altin Gün, 45acidbabies, Fake Billy The False Prophets, Mexican Surf, FOES en Shht. Psycho Mind Festival kwam tot stand als initiatief van boekings- en evenementenbureau Chunky Woo, in samenwerking met 013 Poppo dium, Cul de Sac en V39. De orga- Meer informatie www.psychomindfestival.nl Arno Krijger en Carlo trom pettist Jeroen Doomernik, drum mer Chris Strik en altsaxofonist Paul van Kemenade. Ongecompli ceerde en groevende souljazz met catchy thema's, scheurende solo's en een onuitputtelijke drive. Andere concerten op bijzondere ject is van de hand van de Russi sche grootmeester op de toetsen in een samenwerking mat zijn zoon Nick Vintskevich op saxen en de twee Amerikanen Joel Taylor op drums en Kip Reed op bas. Het Engelse Soweto Kinch mengt post bop jazz met hiphop. De swingen de sprankelende bigband-jazz van Fra Fra Big Band staat in de traditie van 'the great black music', zoals trompetlegende Lester Bowie het omschreef. Een feest voor iedere luisteraar en een perfecte afsluiter voor dit feest. Na de bands draaien de diverse DJ's door tot in de late uurtjes! Tilburg - Op donderdag 13 ju- li verwelkomt de Hall of Fame I de legendarische Brabantse punkrockers van The Travoltas. Nadat de band in 2014 poppodi um 013 uitverkocht, komen ze nu I opnieuw naar Tilburg tijdens de j langverwachte comeback tour. Nadat de Brabanders 16 jaar de I hele wereld over tourden, gingen ze in 2006 uit elkaar. Na acht stil- Ie jaren kwam de band in 2014 I keihard terug met de EP The Lon- gest Wait. De band speelde een uitverkochte show in 013 en dat smaakte bij de fans naar meer. Eind 2016 dook de band opnieuw de studio in voor de opnames van het c til We Hit verscheen. Op 13 juli ontvangt cultuurfa- briek Hall of Fame in de Spoorzo- ne deze legendarische band voor een knallende comebackshow. De band wordt vergezeld door de stevige, rauwe rock van Screw Houston en de donkere, krach tige punkrock van Note To Amy. Punk dj-team Haan Kam draait de verschillende onderdelen in stijl aan elkaar. Het programma vangt aan om 20.00 uur. Tickets zijn verkrijgbaar via de website van de Hall of Fame voor €7,50. Aan de deur kosten tickets €10,-. 11.00 uur vanaf de parkeerplaats van restaurant SED, Hoofdstraat 75 in 's Gravenmoer. Deelname aan de wandeling kost 2 euro per volwassene. Vooraf aanmelden is niet nodig. Meer informatie: www. delooierij.nl tilburg - Op zondag 16 juli is er een dorpswandeling in 's Gravenmoer, ook wel het 'Giethoorn van het Zuiden' genoemd. De gids neemt je mee naar de oude grenslijn tus sen Holland en Brabant en naar het slagenlandschap. Vertrek om Bijzondere locaties jt j Concerten staan er gepland met J o.a. zijn kwartet met Ray Ander- son-Han Bennink-Ernst Glerum, duo- en trioconcerten met Maria Portugal en Jasper van 't Hof, hij I speelt in duo met kerkorganist I Aart Bergwerff (première), in duo met flamenco gitarist Maurice Leenaars, in duo en trio met pia nist Stevko Busch en bassist Wiro Mahieu, speelt met zijn ensemble Three Horns And A Bass en met zijn quintet met de Finse drummer i Markku Ounaskari (première). Paul van Kemenade staat op ver schillende bijzondere locaties met als seizoensopening een optreden in Natuurtheater Oisterwijk op 25 I augustus. Een double bill met het Hammond Sandwich kwintet en als absoluut hoogtepunt de Ame rikaanse souldiva Madeline Bell het Jazz Orchestra of the Con- I cert-gebouw met een 'Tribute to i Ray Charles'. Madeline Bell is we- I reldberoemd om haar prachtige gospelstem, die te horen was in I musicals, rockopera's (Jesus Christ I Superstar), klassieke stukken en vele bekende popsongs van on der meer The Rolling Stones ('You Can't Always Get What You Want'), Elton John ('Honky Chateau') en Joe Cocker ('Bye Bye Blackbird'). In het voorprogramma Hammond Sandwich, twee hammondspelers Maya Fadeeva is een in Duitsland woonachtige Russische zangeres, een rijzende ster met een stem geluid dat direct onder de huid kruipt. Ondersteund door louter een piano doet ze denken aan een jonge Amy Winehouse. Het Leonid Vintskevich-Taylor pro- Stranger Eind december staat in het teken van het kleinschalige jazz- en im- provisatiefestival Stranger Than Paranoia. In het kader van het 25 jarig bestaan van dit festival zijn er op 23 en 27 december concer ten gepland in Paradox Tilburg, met o.a. het Italiaanse Ottoman!, het Paul van Kemenade Quintet 3.0 met de Finse drummer Mark- ku Ounaskari en het Brabants Jazz Orkest met o.a. werk van Niko Lan- genhuijsen. Op 28 december staat een grote internationale avond ge pland in Theaters Tilburg met o.a. een bizarre ontmoeting tussen de Britse muzikale komiek Earl Okin en drummer Han Bennink. •dekt met ch, e-en stelbare Jubileumavond In oktober viert Paul van Kemena de dat hij veertig jaar in het vak zit. Reden voor een feest met een gro te internationale avond op 6 okto ber in de studiozaal van Theaters Tilburg. Met een enerverend, veel zijdig en avondvullend program ma met twee podia in één zaal, zeven groepen, meer dan veertig musici en vier dj's zal de avond tot in de late uurtjes duren. Met zijn improvisaties en compo sities vaart Paul van Kemenade al jaren een eigenzinnige koers, die over landsgrenzen, muzikale gen res en disciplines reikt. Voor deze feestelijke jubileumavond heeft 'artist in residence' Paul van Ke menade tientallen musici uitgeno digd uit binnen- en buitenland. De opening van de avond is voor het Paul van Kemenade trio met Maria Portugal en Jasper van 't Hof. Meer dere optredens zijn er van Van Ke- menade's bejubelde kwartet Three Horns and a Bass en Peter Beets Trio met sinti-gitarist Stochelo Ro senberg met een eerbetoon aan Django Reinhardt. De Chinees Dong Jinming is een autoriteit op het traditionele snaarinstrument de Erhu (knieviool de gehele were' kwartet brengt geluid naarTilbi nisatie beoogt met Psycho Mind een sterke line-up neer te zetten tegen een betaalbare ticketprijs.'Op vrijdag 15 september treden drie bands aan in Cul de Sac ter opening van het festival. Daaropvolgend zullen de drie zalen op zaterdag 16 september hun deuren openen voor veertien acts, die verspreid over de dag spelen. De komende weken worden de line-up aange vuld met meer namen. De ticketverkoop is op vrijdag 7 juli van start gegaan. >nd gt net o.. assen arl Ol

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7