u it An Pierlé komt naar Theaters Tilburg r Winnaars Jacques de Leeuw Prijs 2017 Zomeravondconcert La Renaissance 'Pakje Kunst'succesvol over stadsgrenzen 20 juli KERMIS- MAGAZINE Adverteren? 'Lekker niks op zondag' HMM-. DONDERDAG 6 JULI 2017 FOTO: Lieselotte Penning; - Koektrommel Studio FOTO: Kaat Pype Lancering van het initiatief'Pakje Kunst'in Tilburg. FOTO: Joep de Beer Mannenkoor het concert- Bel 013-5368805 of mail naar advertentie@tilburgsekoerier.nl CTQ Tilburgse UL Koerier ;e koerier tilburgse koerier te horen dbum, Clus 1-ol aar TILBURG -Juul van Stokkom, student aan Fontys Academie voor Beeldende Vorming en Josephina Hoogstad, student aan Fontys Academie voor Muziek- en Musicaltheater zijn de winnaars van Jacques de Leeuw Prijs 2017. stimu- Jacques an FHK. T Deventer, n, Bergen Rotterdam, Vlissingen, loven. ling Leeuwarder op Zoom, Kerkrade, 1 getoond. Dat zijn '?n, Dokkum, Schiedam, Terneuzen, Amersfoort en Eindhov Jacques de Leeuw Prijs Al voor het zestiende jaar leert en steunt Stichting Ja de Leeuw afstudeerders var Met de prijs wil Stichting Jacques wat wederom een nieuw element toevoegt aan haar al zo veelzijdige repertoire. Tijdens haar concert in Theaters Tilburg op 22 november brengt ze de nu al veelgeprezen songs van dit nieuwe album ten gehore. An Pierlé' woensuai te horen i aters Tilbi dag 30 ju, theatersti Infoservice via 013-5432220. erlés voorstelling Cluster is op isdag 22 november te zien en i in de studiezaal van The- ..burg. Tickets zijn sinds vrij- '"juni te verkrijgen via www. ieaterstilburg.nl, aan de balie van Tickets of telefonisch An Pierlé maakte haar debuut tij dens de Humo Rock Rally in 1996, waar het hele publiek in verwon dering was van de jonge vrouw die met haar skippybal het podium op stuiterde. Sindsdien is An altijd blij ven verrassen, met tien albums die steeds een nieuw facet van haar persoonlijke stijl laten zien. Voor treffelijke popmuziek of origine le singer-songwriter? Covers van Purcell of unieke eigen muziek? Conceptuele minimal of intiem ge luid? Invloeden van Kate Bush, Tori Amos, Mark Hollis en The Doors? Ja, het is allemaal An Pierlé. Datje deze muzikante niet zomaar in één hokje kan plaatsen is ook duidelijk te horen op haar meest recente album, Clusters. Hier geeft An een glansrol aan het kerkorgel, tige melodieën van La Renaissan ce voor een onvergefelijke avond. Voor de pauze presenteert La Re naissance nieuwe en oude melo dieën, bekende en onbekende ju weeltjes, opgewekte en serieuzere liederen. Na de pauze kunt u ge nieten van Les Musiciens Joyeux. Tot slot treden La Renaissance en de accordeonisten gezamenlijk op, het hoogtepunt van de avond. Als de weergoden niet meewerken wordt het concert verplaatst naar de theaterzaal van de Boemel. Tilburg - De lichten dimmen en An Pierlé neemt plaats achter de pia no. Niet op een kruk, maar op een grote transparante skippybal. Dan moet de muziek nog komen, mu ziek die wellicht nog eigenzinniger is dan het zitvlak waarvoor deze Vlaamse muzikante kiest. Het mo ge duidelijk zijn, een concert van An Pierlé is een ervaring voor alle zintuigen. Eentje die op 22 novem ber neerstrijkt in de studiozaal van Theaters Tilburg. I Tilburg - Het Tilburgse initiatief I 'Pakje Kunst' is een groot succes. I Er staan sinds eind vorig jaar in de stad zogeheten 'ARTomaten' bij Gianotten Mutsaers, Bolle en BANK15. Inmiddels is er vanuit het hele land belangstelling voor het initiatief van deTilburgse beeldend kunstenaar Ro-nalt Schrauwen. Via de ARTomaten trek je in plaats I van een pakje sigaretten voor 4 I euro een pakje kunst uit een au- I tomaat. Het doel is om regionale tilburg- HetTilburgs La Renaissance sluit seizoen af op maandag 10 juli met een daverend openluchtconcert bij theater de Boemel in de Spoor- zone (Burg. Broxlaan 76). Iedereen is welkom om van dit gratis optre den te komen genieten. Aanvang om 19.30 uur. Dit jaar treedt La Renaissance op met het Tilburgs accordeonorkest Les Musiciens Joyeux. De vrolijke klanken van de accordeonisten zorgen afgewisseld door de prach- tilburg - De NWE Vorst presenteert op de zondagen 9 en 16 juli om 12.00 uur'Lekker niks op zondag', de beste hangout voor de zon dagmiddag. Bij mooi weer wordt een parksfeer gecreëerd, maar dan met tosti's, picknickmanden, muffins en ander lekkers. Bij regen gaan de bezoekers gewoon naar binnen, voor een spelletjes en een warme choco. Het programma duurt van 12.00-17.00 uur. De en tree is gratis. Adres: Willem Il-straat 49 in Tilburg. de Leeuw jonge talentvolle kun stenaars de mogelijkheid bieden om zich te ontwikkelen en ambi ties te stimuleren. Met het geld bedrag kunnen zij investeren in een verdere studie of investeren in de beginnende carrière. Tot slot willen Stichting Jacques de Leeuw en FHK zo een positieve bijdrage leveren aan het culturele klimaat in Tilburg. De prijs is bijzonder om dat er in Nederland geen verge lijkbare prijs is voor studenten aan kunstvakopleidingen. kunstenaars een podium te bieden en kunstwerkjes op een laagdrem pelige manier naar de mensen te brengen. In ieder pakje kunst zit een uniek kunstwerk met een ver haaltje over de kunstenaar. Het is inmiddels mogelijk om in Den Bosch, Arnhem, Zevenaar, Enschede en Oisterwijk kunst uit een automaat te kopen. Tijdelijk worden hier Nijmegen en Oss aan toegevoegd. Verder hebben veel andere gemeenten belangstel- De jury over Josephina Hoogstad (winnaar categorie uitvoerend): "Josephina toont een enorm zelf bewustzijn. Ze weet overrompe lend goed wat ze wil en welk par cours ze daarvoor moet afleggen. Haar performance vinden we sterk. Ze heeft een natuurlijk gevoel om te schitteren op een podium. Op vallend is haar talent voor timing; naast een steengoede zangeres zou ze ook zomaar een comédien ne kunnen zijn. Op het podium toont ze leiderschap; van nature trekt ze aandacht, maar naar ande ren is ze ook ruimhartig." Jaarlijks ontvangen de twee meest getalenteerde studenten van een docentenopleiding en een uitvoe rende opleiding van Fontys Hoge school voor de Kunsten (FHK) de ze prijs, waaraan een geldbedrag gekoppeld is van 10.000 euro. De prijs is bedoeld als stimulans en steun in de rug voor verdere studie of om te investeren in de begin nende carrière. De prijswinnaars namen woens dag 28 juni de prijs in ontvangst uit handen van Monique de Leeuw in de schouwburg van Theaters Til burg. Een deskundige jury onder voorzitterschap van Jan Tromp be paalde de winnaars. De jury over Juul van Stokkom (winnaar categorie docerend): "Nog pas 23 en met een doordach te visie op docentschap, kunste naarschap en kunstbeschouwing waar menigeen in zijn hele leven niet aan toekomt.... Nieuwsgie righeid, het onbevangen kijken, is bij haar de overtuigende verbin dende schakel. Juul wint de prijs vanwege haar visionaire kracht en haar intense belangstelling voor aspecten van globalisering. Stichting Ateliers Tilburg stelt een jaar lang een gastatelier ter be schikking aan een genomineerde student beeldend. Dit jaar ontving Sanne Rambags deze prijs uit han den van Wilbert van Herwijnen, voorzitter van de stichting.

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 7