'1 c t Kermis in de Klas maakt iolumn Peter Noordanus 'Bouwer van verdienste' Doe-het-zelf- justitie F Vanaf 1 december geen contant geld meer in Brabantse bussen I i Baby van de maand van Tilburgse Kermis ook op school een feest LÉS i. KERMIS INj| de klas 1 S E 3 zag jon- uks Petra Jansen 550860 k 'JS-HERTOGENBOSCH - Vanaf 1 oktober kunnen reizigers in alle reguliere Brabantse bussen een OV-vervoers- bewijs met pin, contact loos of creditcard betalen. Vanaf 1 december is het niet meer mogelijk om met contant geld een kaartje in de buste kopen. rec hi in h( Nee jeldt ante gem; in zij hij b volg' K°ERIER TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JÜLI2017 I achten, duurzaam- j zoveel meer. gevuld met weekbeurten, ien, verhalen, toonstellingen. Is nieuwe content t up-to-date. Burgemeester Peter Noordanus FOTO: Gemeente Tïlburg/AngelineSwinkels TILBURG - Achttien jaar nadat Gerrit Brokx voor de eerste maal de eer kreeg toebedeeld om de prestigieuze prijs "Bouwer van Verdienste" in ontvangst te nemen bij de Tilburgse Bouw Sociëteit, is het Peter Noordanus die hem opvolgt als burgemeester met deze eervolle titel. Met ingang van 1 december is het niet meer mogelijk om contant te betalen in de Brabantse bussen. FOTO: Joep de Beer bij VW's steden. Op a is een Bondgenoot De prestigieuze p van Verdienste wor aan een persoon of e« ling, die zich verdienste gemaakt op het gebie. chitectuur, stedenbouw of ont wikkeling op het gebied van goed binnen de regio aan Peter [reiken, ci- t: "De :h op ilburg Zijn een hem Jet Suikerspin H www.kermisindeklas.nl is ook te tilburg - Speciaal voor alle kinderen in het basison derwijs en hun meesters, juffen en pedagogisch medewerkers is er een spiksplinternieuw platform: www.kermisindeklas.nl herkennen aan Jet Suikerspin. Zij weet alles over zwieren, zwaaien en rondjes draaien op de kermis en vertelt er graag over. Je komt haar tegen op het platform en mis schien wel een keer bij jou in de klas! het afgelopen jaar is met een pilot in Tilburg, Breda en 's-Hertogen- bosch al ervaring opgedaan met het pinnen in de bus en was er in de avonduren al geen contant geld meer in de bus aanwezig. Met die pilots is getest of de techniek vol doende betrouwbaar is en hebben De Tilburgse Koerier heeft op don derdag 20 juli weer de rubriek'Ba by van de Maand'. Daarvoor zijn wij op zoek naar de leukste, grap pigste en schattigste baby's van Tilburg en omgeving. Is uw kindje geboren na 1 juli 2016 en lijkt het u leuk om uw koter in de krant te zien? Stuur dan uiterlijk vrijdag 14 juli een foto van uw baby naar advertentie@tilburgsekoerier.nl, samen met zijn of haar naam, ge boortedatum, geboortegewicht en andere leuke wetenswaardig heden. Misschien wordt uw zoon of dochter dan wel baby van de maand juli! emaakt hitectuur wikkeling onroerend Tilburg. Rob Vinke, die als voorzitter van de Tilburgse Bouw Sociëteit het bijbehorende beeldje Noordanus mocht uitr teerde uit het juryrapport: heer Noordanus heeft ziel diverse gebieden binnen Tilbur verdienstelijk gemaakt, law-en-order mentaliteit; recherche chef noemde het boek "de achterkant van ïderland" een belangrijkere Met het verdwijnen van al het con- I tant geld op de bussen, hopen de provincie en de vervoerders Arriva I en Hermes de sociale veiligheid I in het openbaar vervoer verder te I verbeteren, terwijl het tegelijk ook I het reisgemak van de reizigers ver hoogt. De provincie Noord-Brabant is de eerste provincie waar deze stap wordt genomen. Aanleiding voor deze maatregel zijn de overvallen die in het voorjaar ?van 2016 plaatsvonden in enkele Brabantse bussen. Gedeputeerde Christophe van der Maat: "Dat is natuurlijk onacceptabel en de ver voerders hebben daarna met onze hulp meteen actie ondernomen. In Hier vind je straks alles om voor afgaand aan de Tilburgse Kermis voor de hele school een fantasti sche projectweek te organiseren of om bijvoorbeeld een leuke en leerzame themamiddag in de klas te houden. Op 21 juli begint de Tilburgse Ker- mis. Tien dagen lang staat de stad in het teken van het mooiste eve nement van het jaar. Wat er nog ontbrak is een online educatief platform om ook op alle basis scholen vooruit te kunnen blikken naar de Tilburgse Kermis en alle voorpret een educatieve boost te geven. Daar gaat www.kermisin- deklas.nl nu voor zorgen! bondgenoot dan het strafrecht. Zijn gastheerschap, sinds Koningsdag wordt Tilburg maar ook de heer Noordanus persoon lijk, fors hoger gewaardeerd door haar inwoners, maar voor bouwend Tilburg, vooral zijn dui delijke koers gericht op een po sitieve ontwikkeling van Tilburg. Dit met een goed gevoel voor humor en een fors relativerings vermogen. Ervaringsbewust van de rol van de verantwoordelijke wethouder, was de heer Noorda nus juist de "aanjager" bij diver se ambitieuze projecten, zoals het Winkelrondje, Stappegoor, Primark, Talentsquare, Vormen- fabriek, Wagnerplein, het Vee- marktkwartier, het nieuwe SKI, Piushaven en de Spoorzone. Deze lijst is niet limitatief, doch toont aan hoe Tilburg zich onder zijn leiding, binnen enkele jaren positief heeft ontwikkeld. Bou wend Tilburg is hem daar veel dank voor verschuldigd." Voorproefje Deze zomer wordt gestart met de opbouw van het educatieve plat form zodat het in 2018 vol staat met tools en content voor inspire rende lessen en leuke onderzoe ken. Als voorproefje voor volgend jaar staat er nu al flink wat bruik bare info op met foto's en filmpjes vol fascinerende kermisklets over deTilburgse Kermis. Op www.ker- jmisindeklas.nl vind je straks alles over G-kracht, het leven van ker misexploitanten en kermiskinde ren, over het pachter, heid, techniek en nog: Het platform wordt filmpjes, verhalen, spre opdrachten, kleurplater workshops en tent Doordat er steeds bij komt blijft het we kunnen bekijken of de reizigers eraan kunnen wennen. De ervarin gen bij de pilots waren uitstekend. Het pinnen kost niet meer tijd dan contant afrekenen en zowel de rei zigers als de chauffeurs ervaren het als een prima oplossing. Daarom hebben we er in Brabant voor ge- Tijdelijk hoger tarief Om de kosten te kunnen dekken om alle 822 Brabantse bussen van betaalapparatuur te kunnen voorzien, heeft het provinciebe stuur besloten tot een tijdelijke verhoging van de OV-reistarie- ven vanaf 1 januari 2018. Het regionale kilometertarief wordt 0,0023 duurder en de prijs van een ritkaartje en daluren- dagkaartje wordt respectievelijk met 0,15 en 0,20 verhoogd. Om reizigers goed te informeren over het verdwijnen van contant geld in de bus, wordt een cam pagne gestart. Uiteraard ge het verdwijnen van de contar betaling van een kaartje alleen voor de kaartjes die in de bus zelf gekocht worden. Op alle reguliere verkooppunten voor OV-bewijzen blijft contant beta len voor een buskaartje gewoon mogelijk. Daarnaast wordt het aantal verkooppunten uitgebreid met verkooppunten hH vw'c en Primera's in grote stee website www.bravo.info overzicht opgenomen van alle verkooppunten. prijs Bouwer >rdt uitgereikt ;en instel- stelijk heeft >ied van ar- ,De foto's waren een beetje onscherp, maar dat zijn ca merabeelden altijd. Ik zag in elk geval een magere jon geman met een damesfiets in zijn handen. Die fiets was hij bezig te stelen, althans volgens het bijbehorende bericht op de Facebook- pagina Heel Tilburg in een Groep. Of de lezer de foto's maar even wilde delen. On der deze burgervariant van Opsporing Verzocht stond een lange lijst met reacties waarin klakkeloos de naam en het adres van de dief wer den vermeld. Een weekje eerder zag ik in dezelfde Facebookgroep fo to’s voorbijkomen van een dame die vanuit haar scoot- mobiel kennelijk plantjes probeerde te jatten bij een Tilburgse bloemenzaak. De eigenaar van de winkel liet aan tv-programma Editie NL (ja, Facebook is ook een onuitputtelijke bron voor de traditionele media gewor den) weten dat 'je gewoon niet moet stelen'. Maar hij had ook spijt vanwege de enorme impact van de beel den. De bloemenhandelaar heeft dankzij de oproep wel twee namen van mogelijk verdachten. Je hoopt toch dat ie niet de verkeerde aan de schandpaal nagelt. Maar ook als door deze beelden online te zetten de daadwerkelijke dader wordt gepakt, houd ik een naar gevoel over aan deze vorm van eigenrichting. Ten eerste heeft ook een ver dachte recht op privacy, dat recht verspeelt hij niet door een fiets of een plant te ste len. De gefilmde kan zelfs aangifte doen van laster of smaad. En dan ga ik er nog gemakshalve vanuit dat op de camerabeelden ook een dader staat, niet iemand die door een misverstand on terecht als crimineel wordt weggezet. Tegelijkertijd is deze vorm van doe-het-zelf-justitie na tuurlijk ook een teken van een falende overheid. De politie heeft te weinig capa citeit om deze relatief kleine zaken op te lossen. Dat bur gers dan zélf maar aan het snuffelen gaan, kan gevaar lijk zijn. Het zijn uiteindelijk maar amateurs, geen profes sionele rechercheurs. bur„ prachtige kleurplae* glitters, potloden, ve maar gauw bij. Kleur als je kunt. Klaar? Han< kleurplaat thuis voor h. kan iedereen hem gc jury gaat door heel sen om alle plate ren. Misschien vin plaat wel een van Er zijn maar liefst r" te winnen! Winnen, winnen, w. nen! Een Tablet, een Nintendo I Space Scooter, Skelter Easy Rol een Hoverboard, Eftelingkaartjes, een step en een kindercamera van VTech. Vergeet je kleurplaat niet voor het raam te hangen en win! De kleurplaat wordt deze week als bijlage van de Tilburgse Koe rier verspreid. Je kunt de kleur plaat ook downloaden via website www.kermisindeklas.nl Kleurplatenwedstrijd De komst van www.kermisinde- klas.nl wordt natuurlijk gevierd.Til- jrg wordt vast versierd met een achtige kleurplaat. Pak je stiften, verf en krijtjes er cdr hem zo mooi ing dan jouw het raam. Zo ween hem goed zien! Een Tilburg fiet- ten te bewonde- indt de jury jouw /an de mooisten. negen prijzen i, winnen, win- •DS, >ller, De Tilburgse Bouw Sociëteit be staat uit iets meer dan 200 leden vanuit de primaire bouwkolom, dat wil zeggen, aannemers, ont wikkelaars, architecten, make laars, corporaties maar ook het ambtelijk en bestuurlijk appa raat. Zij komen een aantal maal per jaar samen om een onder werp te bespreken. Tijdens de bijeenkomst van 29 juni was professor Pieter Ballon van de Vrije Universiteit Brussel spreker over het onderwerp "Smart Ci ties". Peter Noordanus ging ver volgens dieper hierop in waarbij hij tot de conclusie kwam dat bij vijf ontwikkelingslijnen: de ondernemende stad, de veilige stad, een dienstbare gemeen te, een sociale stad en een de mocratische stad, hier verder met dit thema op gebouwd kan worden. kozen om versneld alle cash van de bussen te halen. Zo heeft het geen enkele zin meer om de buschauf feur voor een paar euro te beroven."

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 3