port Première'Het Geheim van de Kempen' Zomerse zorg provincie voor zwemwater •E tp.nl it.nl Gemeentelijke onderscheiding voor John Bruurs Succes AV Attila bij NK Junioren Yara Mels snelste tijdens zwemfinales TILBURGSE KOERIER DONDERDAG 6 JULI 2017 25 Cultuur en Rick en Robin van Riel wonnen brons en goud op de 800 meter. Jerg) rt 57 Tilburg - John Bruurs heeft op zaterdag 1 juli de Gouden Speld van de gemeente Tilburg ontvangen. Tilburg - Donderdagavond 6 juli is de van Het Geheim van de Kempen in Cinecitta aan de Willem ll-straat. en cm /ordt voortt i is inmidc jrake iver- dan niet iet." John Bruurs (links) wordt in het zonnetje gezet door locoburgemeester Hans Kokke. Tilburg - Noord-Brabant is een van de provincies met het beste zwemwa ter, blijkt uit onderzoek. Bart Jansen ziet als toezichthouder zwem- waterbeheer toe op de waterkwaliteit, veiligheid en hygiëne. Hij werkt bij de Omgevingsdienst Zuidoost-Brabant. nen, dat is en ligd joed doel i toch hun gaar necitta het f burgse (regie) gaan. Gastrollen worden gesf door Frans van der Meer (Ferr der Zaande) en Harry Verkerk Ie Wand). Dit gaf de ROC-studen- ten een geweldige kans samen te werken met professionele acteurs. Het bijzondere van het project is de unieke samenwerking tus sen onderwijs (ROC) en het be drijfsleven (Cinecitta). Het is be doeling deze samenwerking in de toekomst wordt voortgezet. Een volgende film is inmiddels in voorbereiding. Dordrecht - Afgelof vond de de Jaam= drecht plaats, htt derlands Kar beste 24 zwemmers van Neder land in de leeftijd van 8 t/m 11 jaar. De wedstrijd werd gezwom- balevenement 'Jurgenstijd' en de oprichting van een commissie die onder zijn leiding diverse activitei ten organiseerde. Darttoernooien, Sinterklaasmiddag en de Nieuw jaarsreceptie zijn enkele voorbeel den hiervan. In december 2016 is bekend gemaakt dat de vereniging er na dertig jaar mee stopt. KOERIER Hij krijgt deze onderscheiding voor zijn jarenlange vrijwilligerswerk als voorzitter van zaalvoetbalvereni- ging TFC87 (Tilburgse Futsal Club). Locoburgemeester Hans Kokke I reikt de onderscheiding uit ter ge legenheid van het 30-jarig bestaan vanTFC87, alsmede het eindfeest. John Bruurs (53) maakt al der- I tig jaar, vanaf de oprichting van Zaalvoetbalvereniging TFC87 in 1987, deel uit van het bestuur. Als voorzitter zorgde hij voor ver broedering van mensen van alle leeftijden en alle culturen. TFC is begonnen in de derde klasse en werkte zich vanaf 1987 als Alremco op naar de hoofdklasse. In de der tig jaar heeft de vereniging slechts twee hoofdsponsors gehad. John Bruurs heeft in de afgelopen jaren veel initiatieven ontplooid, zoals de organisatie van het zaalvoet- >pen weekend argangfinale Dor- iet officieuze Ne- impioenschap voor de men in een 50-meterbad. Voor het Tilburgse TRB-RES mochten Rosa Kremers en Yara Mels aan de start verschijnen. Yara Mels veroverde een gouden plak op de 200 meter wisselslag, zilver op de 100 me ter schoolslag en 100 meter vrije I tilburg - De hardlopende de broers Robin en Rick van Riel en werper Mattijs Mols van AV Atti la vielen afgelopen weekend in de prijzen tijdens het NK Atletiek voor Junioren in Vught. Robin en Rick liepen een categorie hoger I dan die waar ze inzitten. Rick is C-junior maar liep mee bij de B-ju- "Onze belangrijkste taak is om zwemmers te beschermen tegen zaken waar ze geen kijk op heb ben", vertelt hij in de nieuwste editie van Brabant Magazine. Het waterschap controleert de wa terkwaliteit om de twee weken. De omgevingsdienst toetst die resultaten en gaat waar nodig over tot actie. Bart Jansen: "We meten op E-coli (darmbacterie, red.) en op - simpel gezegd - poep (intestinale enterococcen, red.). In Brabant hebben we veel last van zwemmersjeuk, een al lergische reactie met huiduit slag, en ook van blauwalg door fosfaten en ganzenpoep. Ter be strijding doen we proeven met waterstofperoxide en met een kleisubstantie. Ook ratten zijn toenemende ziekteverspreiders. Via de urine zorgen ze voor de ziekte van Weil, die zelfs levens bedreigend kan zijn." slag en verrassend brons op de 50 meter vlinderslag. Rosa Kremers debuteerde met een prachtige bronzen medaille op de 100 meter rugslag. Voor de meeste deelne mers was dit hun eerste kennisma king met de lange baan. Gastrollen Om dat plan te realiseren zocht Paul Vermee, wielerliefhebber en eigenaar van Cinecitta, contact met directeur Han Snijders van KCM. Afgesproken werd dat de stu denten van de afdelingen Artiest (acteursopleiding) en Sound&Visi- on (beeld, geluid en licht) van KCM de film zouden gaan maken. Paul Vermee van Cinecitta nam de fi nanciële kant van het project voor zijn rekening. Na het schrijven van het scenario, ook van de hand van Jace van de Ven en het aantrekken van de Til- Hartstikke ziek De Omgevingsdienst beperkt zich tot het plaatsen van in formatieborden en informeert recreanten via de website. Daarnaast doet de dienst veilig heidsonderzoeken volgens een vast programma van jaarlijks 67 beperkte- en 25 uitgebrei de onderzoeken. Ook heeft de dienst taken bij het aanmelden van nieuwe zwemlocaties en bij calamiteiten (bijvoorbeeld een blauwalgenplaag). Maar het gaat vooral om toezicht en handha ving. "Mensen kunnen harstikke ziek worden van het zwemme" maar ze vertrouwen erop het allemaal goed geregeld is meevalt. Wij zijn ervan overtui dat ons werk een g< dient. Als mensen dan eigen plan trekken, zijn de risi co’s ook voor hen. Een gewaar schuwd mens..." Het Geheim van de Kempen is geregisseerd door Lidi Toepoel en geproduceerd door Clemens Ben- nink Paul Vermee (Cinecitta-ROC Tilburg productie). Afgelopen september zijn ruim vijfentwintig studenten van de School voor Kunst, Media (KCM), onderdeel van ROC Tilburg, bezig geweest met het maken van een korte speelfilm. De titel van de film luidt 'Het Geheim van de Kempen', ontleend aan de jaarlijkse toertocht met dezelfde naam. Na het volbrengen van de tocht was het traditie dat de deel nemers een boekje ontvingen, geschreven door Jace van de Ven, Tilburgs schrijver, verhalenvertel ler en voormalig stadsdichter. Een paar jaar geleden ontstond het idee om in plaats van een boek je een filmpje als herinnering te geven. nioren en Robin is B-junior maar kwam uit bij de oudste jeugd, de A-junioren. Rick won op zaterdag brons, Robin ging ervandoor met het goud. Op zondag maakte wer per Mattijs Mols het Attila-feest compleet; zowel bij het kogelsto ten als het discuswerpen pakte hij het goud. Zomerse hittestress De provincie is het bevoegd gezag als het gaat om de waterkwaliteit en de veiligheid in natuurzwem- water. Brabant telt in totaal 72 plas sen met 92 locaties en 380 chloor- zwembaden met 1.021 basins. Met de natuurzwemwaterlocaties erbij gaat het om 472 inrichtingen. De controleurs zien toe op waterkwa liteit (hygiëne), veiligheid, geven zwemadvies en vaardigen in het uiterste geval een zwemverbod uit. "leder jaar wordt natuurzwemwa- ter formeel aangewezen. Een niet aangewezen recreatieplas is dus geen zwemplas" legt Jansen uit. "In de zomerperiode is er soms spr van hittestress. Mensen zoeken koeling en het maakt ze veel uit of het veilig is of nk Wil je weten of je bij jou in de buurt zonder zorgen in het water kunt plonzen? Kijk dan op: wwwzwemwater.nl geh jelop tploc het filmmaakster Lidi Toepoel kon het project van start —II-1-speeld rry van rk (Stij- Jlen w^.v, van der M; en Harry gaf de ïldigc 1 -

Weekblad De Tilburgse Koerier | 2017 | | pagina 25